ראדי מגבה את בן חיים: "דבריו לא כוונו אליי"

סערה במכבי בשל דברי החלוץ, שפורסמו בערוץ 2: "עשו לו רצח אופי, היו דמעות בעיניים". בן חיים ליבן עם ראדי ורייכרט את העניינים לאחר ההפסד לאסטרס. גורם במועדון: "חבל ששחקן מתעסק בקהל ולא במה שקרה על הדשא"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  22.08.14 - 09:00
תחילת כתבה

תחושות קשות במכבי תל אביב בתום משחק ההפסד אמש (חמישי) לאסטראס היוונית אתמול בטריפולי שביוון. בקבוצה לא ידעו בסיום המשחק במה להתמקד אחרי הדברים שפורסמו אתמול בחדשות ערוץ 2 ושהראו לכאורה את טל בן חיים מסכים עם האוהדים שמקללים את מהראן ראדי.

בקבוצה הוציאו כבר אתמול בלילה הודעה ולפיה בן חיים אמר את הדברים ששודרו בערוץ 2 על בן רייכרט ובמועדון מאמינים לשחקן אחרי ששמעו גם מאנשי המועדון שנכחו במקום, כי הוא לא התייחס בדבריו ("אני מבין אתכם, אבל צריך ללשבת איתו בחדר ההלבשה") לקשר הקבוצה מהראן ראדי. כזכור כבר אתמול הכחיש בן חיים נמרצות כי דבריו כוונו למהראן ראדי ואף הסביר כי ביקש מהאוהדים להפסיק ולקלל גם את בן רייכרט שסובל גם הוא כבר תקופה ארוכה מקללות של האוהדים בעקבות סטטוס שפרסם בפייסבוק כשהיה בן 16.

שחקנים בקבוצה סיפרו שבן חיים היה נסער מאוד אחרי שבסיום המשחק סיפרו לו על הדברים שפורסמו בחדשות ערוץ 2 ולדבריו הוא מיהר קודם כל למהראן ראדי ולרייכרט על מנת ללבן איתם את הדברים ולהסביר להם באופן אישי שלא התכוון לפגוע באף אחד מהם וכי הוא מכבד ואוהב אותם. שחקן בקבוצה סיפר: "היו לטל דמעות בעיניים כי הוא מרגיש שעשו לו רצח אופי הוא מתעקש שהוא לא יירגע עד שהדברים יתבררו סופית כי הוא לא רוצה שזה יפגע בו בעיני הבעלים והצוות המקצועי".

מהראן ראדי פרסם הבוקר סטאטוס בפייסבוק ובו התייחס לסאגת טל בן חיים. "מפה אני אומר, אחרי בדיקה הוכח שמה שפורסם לגבי טל בן חיים לא כוון אליי אישית", כתב ראדי", "אני וטל חברים קרובים גם מחוץ למגרש וזה לא ישתנה. אלוהים רואה הכל".

גורם בקבוצה אמר לאתר ערוץ הספורט: "אנחנו בטוחים שטל לא התכוון למהראן, אלא לבן רייכרט אבל גם במקרה הזה, זה לא משהו שצריך להתגאות בו. חבל ששחקן בקבוצה עסוק בסיום משחק בלרצות את האוהדים ולא במה שקורה על הדשא. טל אומר שהוא אמר עוד הרבה דברים ונבדוק ונטפל גם בזה אבל קודם אנחנו צריכים להתמקד באיך שנראינו על המגרש כי נראינו פשוט נורא וחבל. שום דבר לא עבד לנו כמו שרצינו ותיכננו במשחק הזה ויש לנו הרבה לקחים להפיק גם לגומלין בעוד שבוע וגם לליגה. לא יהיה פה שום כדור שלג, ידענו כבר לצאת ממשברים בעבר ונעשה את זה גם עכשיו".

שחקן בקבוצה הוסיף על הדברים האלה ואמר: "כולם פה מבואסים כי אנחנו יודעים שלא נראינו טוב. לא עשינו שום דבר ממה שאוסקר ביקש מאיתנו לא הגנתית ולא התקפית ואולי יותר טוב שאין משחק ביום ראשון כי זה היה משפיע עלינו גם בליגה".

בפן המקצועי במכבי תל אביב הייתה ביקורת קשה על התפקוד ההגנתי של הקבוצה כולה ושחקנים בקבוצה העדיפו שלא להעביר ביקורת רק על השוער חואן פאבלו. שחקן בקבוצה אמר: "אם כולם היו עושים את העבודה שלהם אף אחד לא היה מדבר בסוף על הטעויות של חואן פאבלו. היו לו גם הצלות ובשורה התחתונה הפסדנו את המשחק הזה בזה שלא כבשנו שער חוץ כי היו לנו מספיק מצבים לעשות את זה".

עם זאת, שחקנים בקבוצה ציינו בסיום כי בחלקים גדולים מהמשחק הרגישו שעדיין ישנו חוסר תיאום בחלק ההתקפי שהתחיל כבר מהקישור האחורי ומכך שלטענתם ערן זהבי לא שיחק בעמדה בה הוא מורגל ויכול היה להשפיע יותר על המשחק. לטענת מספר שחקנים, נוסא איגיבור לא בכושר ל-90 דקות ומוטב היה לו אוסקר גרסיה היה מחליף אותו בתחילת המחצית ומכניס במקומו שחקן נוסף להתקפה.