"קרויף יעזוב? נדע להסתדר, בנויים לעמוד בפני שינויים"

גולדהאר דיבר במסע"ת מיוחדת ושפך אור על הנעשה במכבי ת"א. מרטין ביין הסקוטי, שהיה יו"ר גלזגו ריינג'רס, הוצג כמחליפו של ג'ק אנגלידיס: "יש לו ניסיון". על העתיד: "התשוקה שלי למועדון רק גדלה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  21.09.14 - 12:22
תחילת כתבה

פנים חדשות במכבי תל אביב. מיץ' גולדהאר, שנחת אתמול (שבת) בארץ, הציג במסיבת עיתונאים מיוחדת את מחליפו של ג'ק אנגלידיס כנציגו וכיו"ר בפועל: מרטין ביין הסקוטי. מדובר באיש כדורגל ששימש בתפקידים שונים בגלזגו ריינג'רס הסקוטית, לרבות תפקיד היו"ר, לפני שעזב ב-2011 - קצת לפני שהקבוצה התפרקה.

גולדהאר החל עם תודות לאנגלידיס: "אני רוצה להודות לג'ק על התרומה שלו למכבי. כשהתקשרתי אליו לפני כמה שנים וביקשתי ממנו להיות נציגי בישראל, הוא היה עדיין נשוי עם 2 ילדים והחל לבנות את בית חלומותיו ביוון. הוא הסכים להתחייב לשנתיים פה, העביר את המשפחה שלו והשתקע פה בסופו של דבר כמעט 5 שנים. אני רוצה להוקיר זאת ולהודות על התרומה המשמעותית שלו".

"בשלב מסוים מוקדם יותר השנה אני וג'ק חיפשנו מחליף ליו"ר, שזה תפקיד שהוא שימש בו דה פקטו", גולל הבעלים את השתלשלות העניינים, "לואיג'י פאביט, שעובד בחברה שלי בתפקיד בכיר, החל לעבוד באביב עם ג'ק כדי להכיר את העבודה במכבי. אני רוצה להודות ללואיג'י על כך שדה פקטו הוא לקח על עצמו את תפקיד ממלא מקום יו"ר בחודשים האחרונים".

גולדהאר הכריז: "אני רוצה להציג בפניכם את היו"ר החדש של מכבי, מרטין ביין. למרטין יש 20 שנות ניסיון בכדורגל, 15 מהן בריינג'רס. בסופו של דבר הוא היה יו"ר ריינג'רס בין 2005 ל-2011. הוא החזיק בעוד מספר תפקידים במועדון. בשם מכבי ת"א, אני רוצה לברך אותו ואנחנו מאוד נרגשים מכך שהוא מצטרף לקבוצה. אני חושב שהוא מתאים מאוד לקבוצה".

ביין, שבשלב זה הצטרף לשולחן, הציג את עצמו: "הייתי 6 שנים יו"ר בפועל של ריינג'רס, אני רק רוצה להגיד שהתנגדתי למכירת הקבוצה. שימשתי בכמה תפקידים, גם בדירקטוריון של הליגה, התעסקתי במשא ומתן ובניית אקדמיה. נהנתי מהמפגש עם האנשים כאן, ג'ורדי קרויף אחראי למה שקורה כאן. אני מקווה ללמוד ממנו ואולי הוא ילמד ממני. אני רוצה להבין אותו ולדעת מה הוא רוצה לטווח הארוך".

"הציפיות של מיץ' הן להצליח, לנצח ולהגיע להישגים באירופה, אני שותף לדברים האלה ומקווה שנצליח. מה שתמיד עלה בשיחות בינינו זה יציבות, אני מקווה להישאר פה זמן רב ושנצליח", טען ביין, שהדגיש כי המלחמה לא הדאיגה אותו: "הייתי פה כשריינג'רס שיחקה נגד מכבי חיפה, הפועל ת"א ובעבר הרחוק נגד בית"ר. נהנתי מהאווירה פה ומהאנשים. רציתי מאוד לבוא לכאן".

בשלב זה, השאלות עברו לכיוונו של גולדהאר, שנתבקש לדבר על האפשרות שג'ורדי קרויף יעזוב כשהחוזה שלו יסתיים בסוף העונה: "המטרה שלי היא שג'ורדי יישאר כאן שנים רבות, אבל זו החלטה שלו. בסופו של דבר יהיו שינויים כאן, בגלל האופי של הצוות, אבל המבנה בנוי כך שהוא יוכל לעמוד בשינויים. אם ג'ורדי יעזוב, נוכל להתמודד עם זה, ואם הוא יישאר, נשמח. נראה מה יקרה, אבל כרגע זה לא נושא בוער בתחילת השנה".

על העתיד שלו במועדון, אמר הבעלים הקנדי: "יש לי תשוקה רבה יותר ממה שהיה לי כשרק הגעתי. אני רוצה לבנות משהו לטווח ארוך וזה לוקח זמן. הרגשות שלי כיום חזקים יותר ממה שהיו ב-2010. רוצים לבנות מועדון עם סטנדרטים אירופיים. אנחנו בדרך לשם, אבל עדיין לא שם, זה לוקח זמן".

על ההדחה מאירופה אמר: "זה מאכזב כמובן, אבל זה מאחורינו. אנחנו מתרכזים לחלוטין בליגה המקומית ומנסים ללמוד מזה. בצורה מסוימת זה גיבש אותנו ונשתמש בזה כדי לקדם אותנו בהמשך. אנחנו בטירוף. זה יהפוך אותנו לחזקים יותר, קשוחים יותר".

בתוך כך, ברק בדש ויואב זיו לא נמצאים בסגל של פאקו אייסטראן למשחק הערב (20:15) מול הפועל רעננה, כאשר בנוסף נוסא איגייבור לא נכלל גם כן בגלל פציעה. כזבור, בדש ואיגייבור לא היו בסגל גם במחזור הפתיחה מול מכבי פ"ת.

בנוסף, אוהדי מכבי מארגנים במהלך המשחק הערב בבלומפילד התרמות לקראת ראש השנה, כאשר ייפתחו דוכני התרמה סביב כל שערי האצטדיון. בזכות ההתרמה יקדמו את ארוחת החג המסורתית, ביקורים בבית החולים ורכישת חבילות מזון לנזקקים.