הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המשטרה פנתה לנתניה: המפגש עם סכנין נפיץ

הנתנייתים נדרשו להביא 150 שוטרים וגם 100 מאבטחים עקב האירועים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.10.14 - 19:02
תחילת כתבה

מסתבר כי האירועים אמש בדוחא עשוים להשפיע גם על המחזור הקרוב כשמכבי נתניה אמורה לארח את סכנין ביום שבת ב-19:30. היום (ראשון) הנתנייתים קיבלו מכתב עם דרישה ל-150 שוטרים ו-100 סדרנים, כמות גדולה מאוד בכל קנה מידה. על פי ההוראה, ישנו מידע מודיעיני לכך שהמפגש עלול להיות נפיץ בעקבות הטקס אמש לעזמי בשארה. 

בנתניה בהלם מההודעה וכבר פנו למנהלת עם הדרישה כדי שתטפל בנושא. לנוכח המצב, במועדון לא פוסלים אפשרות שהמשחק לא ייפתח לקבל אם הדרישה תימשך. צריך לזכור שנתניה היא הקבוצה הראשונה בליגה שהודיעה על מחיר אחיד לכל אורך השנה (50 שקלים) דרישה זו תגרום לנזק כספי בלתי רגיל לנוכח העובדה שאוהדי סכנין לא מגיעים בהמוניהם למשחקי החוץ העונה.

מדוברות מחוז מרכז נמסר בתגובה: "טרם נקבעו ואושרו תוכניות ההערכות, על כן מוקדם בשבל זה לדבר על היקפן. עם זאת, משטרת מרחב השרון תפעל על פי מיטב שיקול דעתה המקצועי, ככל האמור לשמירת הסדר וביטחון הנפש והרכוש".

אחרי ההפסד: מזרחי בקו פייסני

בצד המקצועי, למרות ההפסד, השחקנים קיבלו היום את המשכורות והמאמן יוסי מזרחי אסף אותם ועבר לקו פייסני יותר: "ביחד נצא מהמצב, תרימו את הראש. ברגע שיגיע הניצחון הראשון, ייראו איזו קבוצה יש לנו".

נקודה אחת מארבעה משחקים – זה המאזן המביך של מכבי נתניה מתחילת העונה. הקבוצה של יוסי מזרחי הפסידה אתמול להפועל חיפה, כשספגה שער בדקה ה-93 וזאת למרות שהיריבה נותרה בעשרה שחקנים. הצהובים צנחו למקום האחרון בטבלה, הלחץ במועדון רק גדל ואוהדי הקבוצה, שהצפינו עד לעכו, דרשו מהמאמן להתפטר.

דרישת האוהדים לא עומדת בקו אחד עם אלי שגב, שלא מתכוון לזעזע את המערכת. הבעלים ממשיך להאמין שמזרחי יכול להוציא את הקבוצה מהבוץ, אך ישנה ביקורת על המאמן מאחר והייתה לו יד חופשית לבנות את הסגל. "בארבעה משחקים ספגנו עשרה שערים. אין בושה כזאת", אמר גורם במועדון לאחר ששוב נתניה נוצחה בדקות האחרונות.

"עצוב, מבאס, כואב, נאיביות, פראיירים. כל מה שיגידו מתקבל על הדעת", התייחס ערן לוי להפסד. "מה שהכי כואב זה על הקהל שמגיע ותומך. היינו צריכים לנצח, אבל קרה מה שקרה. זה עצוב שמגיעים לכל כך הרבה הזדמנויות נגדנו, אבל אין מה להאשים. זה מתחיל מההתקפה ועובר בין כל שחקן ושחקן", הוסיף הקפטן שמחפש פיתרונות: "הדרך לצאת מהמצב הזה היא רק ניצחון". לא פעם במהלך המשחק קיללו אוהדי חיפה את לוי, שחקן הקבוצה לשעבר, אך הקשר סירב להתרגש: "זה לא מפריע לי, כנראה שהקהל של הפועל חיפה שכח מה תרמתי לקבוצה. שימשיכו לקלל, זה לא רלוונטי".

לשחקני נתניה יובהר שאם ימשיכו ביכולת הזו, חלקם ישלמו את המחיר כבר בחלון ההעברות של ינואר. בעיקר מדובר על השחקנים הרומנים גבי ג'יורג'יו וכריסטיאן סארגי, שספג זעזוע מוח בדקה ה-60 ושהה בלילה בבית החולים בנהריה. בכל הנוגע לרכש, עודד גביש צפוי לחתום בימים הקרובים ולהצטרף רשמית לסגל.

הצוות המקצועי היה עצבני מאוד בסיום. למעט אריאל הרוש, שהציל את הקבוצה מספיגות נוספות, ולארי קאיודה, יתר השחקנים ספגו ביקורת. "אנחנו יותר מדי בנויים על קאיודה וערן לוי וזו בעיה גדולה", אמרו בקבוצה. במשחק הבא מתכוון יוסי מזרחי לפתוח במערך של שלושה בלמים.