טועמה דורש מהפועל: חצי מיליון ש"ח או שאתבע אתכם

מי שהיה אחד הסמלים הגדולים של המועדון הציב אולטימטום: שלמו לי תוך 14 ימים או שניפגש בבית המשפט. גם המנג'ר זוכה לאיזכור: "אייל ברקוביץ' זימן את מרשי לשיחה של כדקה והודיע לו במפורשות שהוא לא בתוכנית''

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.10.14 - 17:07
המכתב שנשלח להפועל ת"א
המכתב שנשלח להפועל ת"א
פרסום ראשון
תחילת כתבה

סלים טועמה היה עד לא מזמן אחד הסמלים הגדולים של הפועל ת"א בשני העשורים האחרונים אבל נראה כי היחסים בין הקשר לבין המועדון עלו על שרטון כשהיום (ראשון), טועמה הגיש בעזרת עורך דינו שי טל איום בתביעה נגד המועדון ודרישה לפיצוי בסך 568,594 ש"ח.

מדובר בסכום שלטענת השחקן חייבים לו בגין הפסקת העסקתו בקבוצה. כיצד טועמה הגיע לסכום הזה? על פי המכתב שנשלח מעו"ד שי טל למועדון מדובר בסכום שמורכב מהפרטים הבאים: 71,333 ש"ח עבור חודש יוני 2014 + 273,433 ש"ח עבור פיצויי פיטורים בגין תקופת העסקה של 46 חודשים+קיזוזי שכר שלא כדין בסך 114,568 ש"ח + 109,250 ש"ח ("מרשי יטען כי הוא זכאי להפרש פרמיה בגין צבירת 9.5 נקודות ליגה מעונת 2011/12 כפול 11,500 ש"ח").

לאחר מכן נרשם במכתב כי "הנכם נדרשים לשלם למרשי באצעותי לצרכי פשרה בלבד לא יאוחר מ-14 ימים מתאריך מכתב זה סך כולל של 568,594". במקביל, עו"ד טל שלח את המכתב גם לעופר אורליצקי מהרשות לבקרה התקציבית. לאתר ערוץ הספורט נודע כי אם האדומים לא יפתחו את הליכי התשלום לקשר, יוגשו שתי תביעות נגד הפועל ת"א. הראשונה למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל והשניה לבית דין לעבודה.

כזכור,  טועמה נפרד מהמועדון בקיץ האחרון אחרי שהמנג'ר אייל ברקוביץ' וראשי הקבוצה החליטו לא להאריך את חוזהו שנגמר בתום העונה האחרונה ומשם המשיך טועמה לבני לוד מהליגה השניה.

"ראוי לציין כי מאז מינויו של אייל ברקוביץ' כמנג'ר זימן האחרון את מרשי לשיחה שנערכה כדקה בה הודיע לו מפורשות כי הוא אינו מעוניין בו ואף הרהיב עוז והציע לו שיארגן לו משחק פרידה לרגל הפרישה המסתמנת, כך ולא אחרת סיים מרשי קריירה מפוארת במועדון, איתו הגיע להישגים גדולים ב-3 קדנציות משחק", נכתב באחד מסעיפי המכתב.

"המועדון אינו נוהג לדון בעניינים הללו באמצעי התקשורת'', נמסר בתגובה מהפועל תל אביב, ''אולם באמירה כללית נציין כי יש מחלוקת בין הצדדים בנוגע למשכורת אחת בלבד, שמסתכמת בפחות מ-100 אלף שקל ונדגיש כי מרבית הסכום שהשחקן דורש אינו מתקופת ההנהלה הנוכחית והוא נכלל ברשימת החובות של ההנהלה הקודמת. מעבר לכך נציג את טענותינו במקום הראוי וניתן למי שאמון על כך להחליט, הפועל ת"א תכבד כל החלטה שתתקבל".