הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד החמיא לגרינפלד: "זו תצוגה ללמוד ממנה"

גיבוי לשופט, ששלף שני אדומים למכבי חיפה ולא הרחיק את טל בן חיים. ליאני ישפוט במשחק המרכזי של המחזור הבא, בין הפועל ת"א לבית"ר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.10.14 - 09:39
ציון גבוה. גרינפלד (אלן שיבר)
ציון גבוה. גרינפלד (אלן שיבר)

במכבי חיפה השמיעו ביקורת קשה נגד השופט אוראל גרינפלד, ששלף כרטיסים אדומים לאייל משומר ואדין צוצאליץ', ולטענת הירוקים התעלם מעבירה ללא כדור של חלוץ מכבי תל אביב טל בן חיים, שלא הורחק. באיגוד השופטים גיבו הבוקר (שלישי) באופן מלא את גרינפלד, ויותר מכך - החמיאו לתצוגה שלו במשחק בבלומפילד.

גרינפלד יקבל ציון גבוה מהמשקיף, לאחר שעל פי גורמים באיגוד ניהל את המשחק ברמה שמשתווה לזו שהפגין זיו אדלר במשחק בין הפועל ב"ש למכבי ת"א במחזור הקודם בווסרמיל.  "את שתי התצוגות הללו כל השופטים האחרים צריכים ללמוד".

באיגוד דחו את הטענות של אנשי מכבי חיפה בנוגע לאדום שלא נשלף לבן חיים, והסבירו כי יש הבדל בין עבירת אלימות לבין עבירה בלתי ספורטיבית, ובמקרה הנידון לא היתה עבירת אלימות וטוב שגרינפלד הסתפק בכרטיס צהוב בלבד.

חמישייית שופטים שובצה למשחק בטורקיה

אחרי תקופה לא מבוטלת שבה נמנעה אופ"א מלשבץ שופטים ישראלים למשחק בטורקיה - בשל היחסים המתוחים בין שתי המדינות - שובץ לירן ליאני לנהל את המשחק בין טרבזונספור ללוקרן בשלב הבתים של הליגה האירופית. לליאני יצטרפו דני קרסיקוב, זיו אדלר, מנשה משיח, דודו ביטון וניסן דוידי. בנוסף, למשחק בין אשטוריל ודינמו מוסקבה שובץ אלון יפת, יחד עם עמיחי מוזס, שבתאי נחמיאס, איתן שמואלביץ', דניאל בר נתן ואורן בורנשטיין.

לירן ליאני ישפוט גם במשחק המרכזי של המחזור הבא בליגת העל, שיפגוש את הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים. יפת יגיע ביום ראשון לאיצטדיון בנתניה למפגש בין הפועל עכו למכבי תל אביב. גם לירן וקסברגר ישפוט באותו מגרש אבל בשבת, כאשר מכבי נתניה תארח את בני סכנין.

המוליכה קרית שמונה תארח את הפועל חיפה, במשחק שינוהל על ידי אורן סמיניאן. גל לייבוביץ' שובץ למשחק בין מכבי חיפה להפועל רעננה בסמי עופר, ארז פפיר ישפוט את מכבי פ"ת והפועל ב"ש במושבה. עידן לייבה, שופט הליגה הלאומית שמיועד לקפוץ כיתה יחד עם שלומי בן אברהם, קיבל לראשונה העונה שיבוץ בליגת העל כדי לבחון את כישוריו, והוא ינהל את המשחק בין אשדוד להפועל פ"ת באיצטדיון הי"א.