הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דני קורן: שנים לא היתה תצוגה כמו של גרינפלד

ציון גבוה לשופט במשחק ביום שני בבלומפילד. יו"ר הוועדה המקצועית, ששימש כמבקר: "לא מבין מה מכבי חיפה רוצה, הוא היה יוצא מן הכלל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.10.14 - 09:01
"פעם ראשונה שחיבקתי שופט". קורן על גרינפלד (אלן שיבר)
"פעם ראשונה שחיבקתי שופט". קורן על גרינפלד (אלן שיבר)

8.8 בדרגת קושי "קשה", זה הציון שהוענק לשופט אוראל גרינפלד על ניהול המשחק בין מכבי חיפה למכבי ת"א, על ידי דני קורן ששימש כמבקר. מדובר בציון הגבוה ביותר שניתן לשופט מזה כ-7 שנים וקורן, שהיה אחד השופטים הבכירים בישראל, היה נלהב מתצוגת השיפוט של גרינפלד בן ה-33. הוא בעיקר לא מצליח להבין את הביקורת על גרינפלד מצד מכבי חיפה.

"אוריאל שפט יוצא מן הכלל ואני לא מבין מה מכבי חיפה רוצה", אמר קורן לאתר ערוץ הספורט, "ראיתי שופט שמבין את רוח המשחק, בחור שיודע להבחין בין עבירה במתכוון לעבירה שלא במתכוון, קורא משחק בצורה מרשימה ובעל כושר גופני מדהים".

קורן, שמשמש גם כיו"ר הוועדה המקצועית, הוסיף: "שנים לא היתה תצוגת שיפוט כזו וזה סיפוק אדיר בשבילנו כמערכת שמקדמת שופטים צעירים ומאפשרת להם ללמוד וליישם על המגרש. אני חושב שזו הפעם הראשונה שחיבקתי שופט כדורגל אחרי משחק ולחשתי לו באוזן שלאורך כל המשחק הוא נתן לי לחוש, אולי פעם הראשונה איתו, שהוא מבין כדורגל".

תגובת מכבי חיפה לדברי דני קורן: "איגוד השופטים צריך לבדוק את עצמו איך שחקן כמו טל בן חיים, שהשתולל על השופט לא קיבל כלום, ואידריסו שמחא כפים לשופט קיבל שלושה משחקים בחוץ". גרינפלד, אגב, ייצא מחר לסלובקיה כדי לשפוט במשחק במסגרת מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 17, כאשר בין היתר ינהל משחקים של נבחרת ספרד בטורניר.

עוד בענייני שופטים, באיגוד החליטו לקחת את התג הבינלאומי מאלי חכמון, לאור דרישת אופ"א, זאת לאחר שהשופט הישראלי לא התקדם בדירוג. מי שיחליפו יהיה ארז פפיר. לקראת הדרבי התל אביבי המתקרב, באיגוד מתלבטים מי ינהל את המשחק - גרינפלד, מנשה משיח או איתן שמואלביץ'.