הרחקת בן שמעון נותרה בעינה: "נעשה לי עוול"

בניגוד לתקדים ברקוביץ', ביהמ"ש דחה את בקשת המאמן, שיישאר מורחק ולא יעמוד על הקווים גם בשבת מול הפועל ב"ש: "זלזלו בי, שיקול הדעת פה מוטעה"

רועי זריהן  23.10.14 - 13:48
תחילת כתבה

הרחקת רן בן שמעון ממשיכה להכות גלים - והיום (חמישי) נפלה גם החלטה של בית המשפט המחוזי. כזכור, מאמן מכבי פתח תקווה הורחק מהמגרשים בשל התנהגות בלתי הולמת כלפי שופט, ובשל העובדה שלא ניתנה לו הזכות לערער, הוא פנה לבית משפט אזרחי. אלא שגם זה, אם כן, לא עזר.

בית המשפט דחה את בקשת המאמן, שביקש להפוך את פסיקת ההתאחדות. השופט, מגן אלטוביה, הסביר פסיקתו: "אם היה מדובר בהרחקה לשבעה חודשים היה על מה לדבר, אבל מדובר כאן במשחק אחד, זאת פסיקה סבירה ומבחינתי הסעיף בתקנון ההתאחדות המבטל את האפשרות לערער על הרחקה של מתחת לארבעה משחקים".

עורך הדין, יוחאי הורביץ, אחד מנציגי ההתאחדות, אמר לאחר מכן: "זה מקרה קלאסי שבית המשפט המחוזי אינו צריך להתערב. בית המשפט, כפי שהזכרת כבוד השופט, הוא אינו גננת".

השורה התחתונה היא שבן שמעון יישאר מורחק גם במחזור הקרוב, בשבת מול הפועל באר שבע. אלא שהסיפור הגדול היא עצם העובדה שבן שמעון הלך נגד ההתאחדות - אבל בניגוד לתקדים אייל ברקוביץ' ב-2010 - הפעם בית המשפט האזרחי לא הלך לקראתו.

בן שמעון שבר שתיקה לאחר החלטת בית הדין: "אני מורחק שלא בצדק. הרגשתי שאם השופט היה יכול, הוא היה מקבל החלטה אחרת. חוסר הרצון להתערב בענייני ההתאחדות עמד במקרה הזה נגדי. יש פחד לדבר כי יכולים להתווסף משחקים להרחקה".

על העובדה שהשופט הציע להתאחדות להמיר את העונש בפועל לעונש על תנאי ובהתאחדות סירבו להצעה אמר בן שמעון:
"כמו שהייתה טעות בשיקול הדעת הראשונה, הייתה גם טעות בשיקול הדעת השנייה. הם קצת טועים בשיקול הדעת שלהם. בסך הכל אנחנו יושבים על אותו ענף ואני לא הרגשתי את זה בקבלת ההחלטות שלהם. זה שהורחקתי בפעם הראשונה, קיבלתי זאת בהבנה, העמידה לדין השניה הייתה מיותרת, חסרת שיקול דעת, חסרת רגש ובגלל זה היינו כאן היום".

על העובדה שהחוק לא ברור:
״נעשה כאן עוול, יש הרבה מאוד מאמנים שלא יודעים מה מותר ומה אסור, האם מותר לבוא עם האוטובוס של הקבוצה? מותר להיות בחדרי ההלבשה? במסדרונות? מותר לרדת למגרש במחצית? לחלק הוראות? אף אחד לא באמת יודע. יכול להיות ששיחת טלפון קטנה מאחד האנשים במחלקה המשפטית של ההתאחדות שהיה אומר לי שההתנהגות שלי הייתה לא בסדר, במיוחד כשהחוק לא היה ברור לפני זה. ברור שאי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש, אבל החוק הזה לא היה קיים. עובדה שאף אחד לפניי לא עמד לדין על אותם הסעיפים. זה שהחליטו לזמן אותי להעמדה נוספת לדין זה מראה על זלזול אישי, אני מאמן שלא התחיל לאמן אתמול. אני לא רואה את זה כרדיפה אישית ויש מקום חשוב מאוד לבתי הדין של ההתאחדות לכדורגל, הם פשוט צריכים להפעיל שיקול דעת".

אז איך תדע להתנהג בשבת, אם החוק עדיין לא ברור?
"כמו שישבתי ביציע נגד קריית שמונה, עם ידיים משולבות, את זה אני מבטיח לעשות. בין 4-5 התפרצויות במשחק זה במסגרת החוק, אני מקווה שההתפרצויות יהיו מהמקום שאני עומד בו ולא לצדדים. אני אשב ביציע בהנאה ובהכנעה וננסה לעשות תוצאה טובה נגד באר שבע".