אלישע לוי: "קבוצה חזקה צריכה 5 דקות להכריע משחק"

מאמן ב"ש אחרי ה-0:4 על מכבי פ"ת: "שמח שהגולים מתחלקים בין כולם". ארבייטמן: "מאושר על שער הבכורה". בוזגלו: "ניצחנו משחק קשה". ייטב לוזון: "התוצאה לא משקפת, אבל כל מה שאגיד יישמע כתירוץ"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.14 - 19:22
חוגגים במושבה (צילום: אלן שיבר)
חוגגים במושבה (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

הפועל באר שבע מעכה הערב (שבת) 0:4 את מכבי פתח תקוה האומללה בזכות חמש מסחררות, בהן כבשה שלושה שערים. אלישע לוי עלה זמנית למקום הראשון, רן בן שמעון עלול לרדת אל מתחת לקו האדום בסיום המחזור, בהתאם לתוצאות של יריבותיו לתחתית.

אלישע לוי המאושר סיכם, ופתח במחמאות לשחקן ה-12 שלו. "הקהל הגדול הזה הגיע איתנו עד כאן, כיף לחגוג איתו, כי אין הרבה קבוצות עם קהל כזה", אמר המאמן, וניתח באופן מקצועי: "קבוצה חזקה לא צריכה הרבה דקות כדי להכריע משחק, לפעמים גם 5 דקות מספיקות. יש לנו קבוצה מאוד התקפית, 'הרגנו' את המשחק כשהיינו טובים יותר".

לוי המשיך: "באנו למשחק לא קל וידענו לעבור אותו בצורה חלקה. בחצי השני ראינו צירופים ושילוב של כדורגל קבוצתי ולחץ על הכדור. עכשיו אנחנו הולכים לשבוע מאוד קשה, ביום שלישי יש לנו את מכבי חיפה ואחר כך את עכו בשבת".

גם לעובדה שב"ש הציגה 4 כובשים שונים התייחס המאמן: "שלומי ארבייטמן היה בלחץ מאוד גדול, הוא תמיד רוצה, יש פעמים שהוא רוצה אפילו יותר מדי. היה חשוב לנו שהוא כבש, שמח שהגולים מתחלקים בין הרבה שחקנים".

מאור בוזגלו, שהבקיע גם כן ואף סחט פנדל, אמר: "שמח שעזרתי לקבוצה לנצח, המחצית השניה הייתה יוצאת מהכלל. זה מסוג המשחקים שצריך בהם הרבה סבלנות. ניצחנו משחק קשה, אבל נלמד מהטעויות שעשינו ונבוא מוכנים בכל הכח מול חיפה".

ומה היה לשלומי ארבייטמן לומר? "אני שמח מאוד על הגול הראשון אחרי הפציעה, סיפר החלוץ. "אני שמח שניצחנו, גמרנו את המשחק מהר במחצית השניה. הראינו אופי, שיחקנו מהר כמו שאנחנו יודעים. נבוא מוכנים וטובים יותר מול חיפה".

ייטב לוזון, שעמד על הקווים בצד המפסיד במקום רן בן שמעון מורחק, אמר: "זה נראה לא טוב, אין תירוצים. לא תמיד דברים עובדים וב"ש קבוצה מצוינת, שמענישה אותך על כל חצי טעות. הם לא שטפו את המגרש בכדורגל מדהים, אבל הכל נשמע כמו תירוץ. להבדיל, אנחנו הגענו לשני מצבים בסוף ולא ידענו לנצל אותם".

על טעות השיפוט סרב המאמן לדבר: "אני לא רוצה להתייחס לפנדל, זה קורה בכדורגל. לצערי לא הצלחנו להתרומם ולתת פייט כמו שצריך. התוצאה לא משקפת, אבל במצב שנוצר כל מה שאגיד יישמע כתירוץ. עכשיו יש לנו משחק נוסף, מסתכלים קדימה. יש למכבי פ"ת סגל מספיק טוב כדי להישאר. עוד נדע ימים טובים יותר ונתקן את היכולת".