שערוריה: הדרבי פוצץ

ביזיון כזה לא ראינו. זהבי הותקף ע"י אוהד הפועל והגן על עצמו, אבל השופט ריינשרייבר בחר דווקא להרחיקו. מאותו רגע החלה מהומה אלימה: זהבי ירד תחת מטר חפצים, אוהדי מכבי פרצו גם הם ובלומפילד הפך לשדה קרב. כמה נמוך יכול להגיע הכדורגל הישראלי?

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  03.11.14 - 21:30
תחילת כתבה

כבר ראינו הרבה דברים בכדורגל הישראלי, ולצערנו גם לא מעט לכלוך וגועל נפש, אבל דבר כזה עוד לא קרה. הדרבי החגיגי של תל אביב הפך לפארסה, שערוריה, ביזיון - כל סופרלטיב מביך יתאים במקרה הזה. בדקה ה-31פרץ אוהד הפועל לכר הדשא ובעט בכוכב מכבי ערן זהבי, שהגן על עצמו והגיב בדחיפה. המאבטחים עטו על התוקף והבלאגן על הדשא חגג.

 • שערורייה: אוהד תקף את זהבי, שהתגונן והורחק. המשחק פוצץ
 • אייל ברקוביץ': "יום שחור לכדורגל, צריכים להפסיק את הליגה"
 • פאקו, מאמן מכבי ת"א: "חבל שהכל קרה, זה בסך הכל כדורגל"
 • האגרוף שפוצץ דרבי: כל התמונות מבלומפילד
 • אלא שהשערוריה עוד החמירה. שופט המשחק רועי ריינשרייבר חיכה שיתפזר העשן ואז החליט להוציא כרטיס צהוב שני לזהבי, שהפך לכרטיס אדום ולהרחקה ביזיונית שמביכה מאוד את הכדורגל הישראלי. זהבי ניסה למחות ולהסביר שרק הגן על עצמו, הנהלת מכבי בראשות ג'ורדי קרויף עלתה על כר הדשא ואיימה להוריד את הקבוצה מהמגרש והמשחק הופסק לזמן ממושך.

  לא ברור מדוע החליט ריינשרייבר להרחיק את ערן זהבי, שהיה למעשה הקורבן באירוע הזה, להשאיר את מכבי ב-10 שחקנים עוד במחצית הראשונה ולהשפיע כך על הדרבי הזה, שהיה במצב של 1:1 בזמן התקרית. אגב, כאשר זהבי ירד מהדשא אוהדי הפועל תל אביב השליכו עליו שלל חפצים.

  המשחק חודש כעבור דקות ארוכות, אבל חבית חומר הנפץ התנפצה מהר מאוד. שתי דקות לאחר שהמשחק חודש, גם אוהדים מכיוון היציעים של מכבי פרצו לדשא, תוך שגם הם עוקפים את מעגל האבטחה הרעוע. מספר מאבטחים הוכו והמהומה הפכה אפילו לגדולה יותר. המאבטחים - והשחקנים אפילו - ניסו לעצור את האוהדים, ולאחר מספר דקות, לא נותרו אוהדים על הדשא.

  אלא שגם השחקנים, משני הצדדים, התקוטטו בינם לבין עצמם, כשגם אנשי הנהלה היו מעורבים. לאחר מספר דקות נוספות, שחקני שתי הקבוצות ירדו מהמגרש והחלה הדרמה בחדרי ההלבשה. צוות השיפוט טען כי השריקה היתה רק למחצית ואנשי המשטרה התייעצו האם לחדש את המשחק. בסופו של דבר, נקבע כי המשחק פוצץ.