קיבל שידרוג: ביטון חתם על חוזה חדש בב"ש

המגן, לו חוזה ל-3 עונות נוספות, שיפר את תנאיו. בוזגלו: "יהיה נהדר אם נעזוב את וסרמיל עם תואר". ארבייטמן חולם: "אם אמשיך כך, אין סיבה שלא אחזור לנבחרת". דאגה ממצב הפצועים, גבאי עלול להיעדר חודשיים: "זו היתה טעות לתת לו לשחק אחרי הפציעה"

רועי זריהן  09.11.14 - 17:28
תחילת כתבה

שמונה מחזורים בלי הפסד, 75 אחוזי הצלחה, מקום שני בטבלה ותחושה שמדובר בעוד עונה שבה אפשר לרוץ חזק לעבר התואר, גם אם לא מצהירים על כך במפורשות. הפועל באר שבע ניצחה אמש (שבת) 1:2 את מ.ס אשדוד בווסרמיל ועלתה למאזן של 18 נקודות, 2 פחות מהמוליכה קרית שמונה ו-3 יותר מהאלופה מכבי תל אביב, שתארח הערב את מכבי נתניה ותמתין השבוע גם להחלטת בין הדין בנוגע לדרבי שהופסק.

אמש זה הלך קשה, אבל הלך. אחרי מחצית ראשונה אפורה, סגנית האלופה סיפקה מספיק דקות טובות אחרי ההפסקה כדי לכבוש פעמיים. מאור בוזגלו הבקיע ואז בישל לארבייטמן את השני. נוב זריהן צימק לאורחת. ב"ש יוצאת לפגרת הנבחרת עם 18 מ-24, ובעיקר עם מומנטום טוב לקראת המשך הדרך. אולי העונה זו העונה שלה?

מי שקיבל היום חדשות טובות הוא המגן בן ביטון. השחקן, שמציג יכולת טובה מאז פתיחת העונה, חתם על חוזה חדש ומשודרג במועדון. לביטון חוזה ל-3 עונות נוספות (מלבד העונה הזו) והוא למעשה שיפר את תנאיו. כחלק מההסכם החדש השחקן גם יעבור להתגורר בבאר שבע, בהתאם למדיניות האדומים.

בכל הנוגע למצב הבריאותי של השחקנים, זה לא היה היום של ב"ש. בקבוצה מודאגים מאוד ממצב הפצועים, ויש כאלה לא מעט. חמישה נפצעו רק במשחק אתמול - אליניב ברדה (מתיחה בתאומים), טומיסלאב פאיוביץ' (כאבים בשריר), דובב גבאי (ירך אחורי), אובידיו הובאן (חזה וכתף) ורועי גורדנה (קרסול). 

הפציעה החמורה ביותר היא של דובב גבאי, שרק אתמול חזר אחרי פגיעה בגב שהשביתה אותו לשבועיים. החלוץ נכנס כמחליף ואחרי מספר דקות מתח את השריר, בבאר שבע חוששים שמדובר בקרע ואם אכן כף, גבאי צפוי להיעדר מהמגרשים בין חודש וחצי לחודשיים. "עשינו טעות, לא היינו צריכים לסכן את דובב", הודו בבאר שבע, "הוא לא התאמן בצורה סדירה בשבועיים האחרונים וזו היתה החלטה לא נכונה לשתף אותו אתמול".

במקרים האחרים מדובר בפציעות פחות קשות. רועי גורדנה סובל ממתיחה ברצועות הקרסול והוא ינוח בשבוע הקרוב, גם פאיוביץ' ינוח מספר ימים והשניים ינצלו את הפגרה כדי להתאושש. עבור אליניב ברדה ואובידיו הובאן, הפציעות הגיעו בזמן רע ואחרי זימונים לנבחרת. ברדה יעבור מחר בבוקר בדיקות ולאחר מכן יצטרף למחנה של ישראל לקראת בוסניה. "אין שום סיכוי שברדה יפספס משחק של הנבחרת", אמרו מקורבים לשחקן. גם הובאן, שזומן לסגל רומניה לקראת צפון אירלנד, יעבור בדיקות בימים הקרובים בתקווה שיוכל לשחק.

ארבייטמן: אם אני אמשיך ככה, אין סיבה שלא אחזור לנבחרת

שני אנשי המשחק היו כאמור מאור בוזגלו ושלומי ארבייטמן, שסיפקו את הסחורה ואת הנקודות עבור אלישע לוי. "קבוצות באות לפה לסגור את המשחק וראו את זה במחצית הראשונה", אמר בוזגלו, שכבש ובישל, "אשדוד תקעה את המשחק, שהיה מאוד טקטי. אני שמח שכבשנו שני שערים בסוף. אנחנו יוצאים לפגרה ונצטרך לבוא בצורה טובה יותר בעוד שבועיים. מליקסון עשה פעולה אדירה בשער שלי - מצב שאסור היה לי להחמיץ ממנו".

"אני לא חושב שנכון להצהיר בשלב זה, אבל המטרה של ב"ש העונה היא להיות יותר טובה, יותר דומיננטית", הוסיף הקשר גם בנוגע לשאיפות של סגנית האלופה, אולי בעונה האחרונה בווסרמיל לפני המעבר לאיצטדיון החדש, "זה יהיה מדהים בעיקר אם נעזוב את האצטדיון הזה עם תואר. אבל לא עושים את זה בדיבורים, אלא בעבודה קשה".

"האמנתי שאני אתן את הגול גם אחרי שהחמצתי, אני שמח מאוד שניצחנו", אמר שלומי ארבייטמן, "השער הוא מחווה לאשתי שבהריון ולכן שמתי את הכדור בבטן - זו היתה המטרה. אני חושב שנתנו יותר מדי חופש לאשדוד בחצי הראשון. הקהל שרק קצת בוז כי הוא מצפה שנשטוף את המגרש בכל דקה, אבל במחצית השניה סגרנו את המשחק בחמש דקות. היה חשוב לקחת 3 נקודות לפני הפגרה. נבחרת עוברת בראש? תמיד השאיפה שלי היא לחזור ואם אני אמשיך ביכולת שלי, אין סיבה שאני לא אחזור. אם אני אראה ככה, אין סיבה שלא".