בגלל בעיות משמעת: מכבי חיפה שיחררה את אידריסו

הירוקים זרקו את החלוץ חודשיים לפני חלון העברות. הסיבה: בעיות קשות בחדר ההלבשה ועימותים עם שחקנים. סטנוייביץ': "אף אחד לא מעל המועדון, הדבר הכי חשוב עבורנו הוא ההתנהגות"

תומר לוי
תומר לוי  13.11.14 - 17:13
סוף הדרך. אידריסו (אלן שיבר)
סוף הדרך. אידריסו (אלן שיבר)
תחילת כתבה

מאמן מכבי חיפה אלכסנדר סטנויביץ' החליט לשחרר את מוהמדו אידריסו. החלוץ הגיע היום (חמישי) למשרדי היועץ המשפטי של המועדון, אודי שוחוטוביץ', שם קיבל את ההודעה שהוא משוחרר מהקבוצה לאלתר. "מועדון כדורגל מכבי חיפה מודה לאידריסו ומאחל לו הצלחה בהמשך הדרך", נכתב באתר הרשמי של המועדון.

הקמרוני, שהובא בקיץ האחרון על תקן "מושיע" לחוד ההתקפה נזרק בסופו של דבר כחודשיים לפני חלון ההעברות של ינואר, כאשר הסיבה המרכזית היא בעיות משמעת בהן היה מעורב. אירועים שהובילו ליחסים עכורים בינו לבין חבריו בחדר ההלבשה.

האירוע הראשון שגרם לקרע היה סיום המשחק בב"ש. רובן ראיוס כזכור ירד מדוכדך לחדר ההלבשה, כאשר אידריסו נזף בו לעיני כל הקהל, במה שנתפס על ידי ראיוס כשהשפלה. בהמשך נטען כלפי החלוץ כי הוא "מתנחמד" לקהל, בעוד בחדר ההלבשת התנהלותו שונה. למעשה לא היתה לו שום אינטראקציה ממשית עם יתר השחקנים. כנראה שאם התוצרת שלו היתה טובה יותר, דברים היו נראים אחרת, אך בסיטואציה שנוצרה הראו לו את הדרך החוצה.

סטנוייביץ' עצמו הסביר את החלטתו לאתר הרשמי: "עבורי, כמאמן, המועדון והקבוצה הם מעל הכל, הם הדבר החשוב ביותר, אף אחד אינו מעל המועדון וכל אחד צריך לכבד את המועדון. אחרי ההתנהגות של אידריסו בטדי הוא קיבל אזהרה, ובעקבות העימות המילולי במשחק האחרון נגד הפועל עכו החלטתי והודעתי לו את החלטתי בשיחה אישית בינינו שמבחינתי הוא סיים את דרכו במועדון".

"לא משנה היכולת של השחקן, טוב או פחות טוב, מומנטום חיובי או שלילי, הדבר החשוב ביותר זו ההתנהגות ולהגיע לכל אימון ברצון ובאנרגיה טובה", הדגיש הסרבי. "אני מאחל לאידריסו הצלחה בהמשך הדרך". אגב, עצם העובדה שההחלטה היתה של המאמן, והגיבוי שקיבל מיעקב שחר לבצע את המהלך, מראה על מעמדו של סטנוייביץ' בכרמל.

אידריסו בן ה-34 הגיע למכבי חיפה בקיץ האחרון, אחרי קריירה ארוכה בגרמניה - במיוחד בליגה השנייה. החלוץ שרשם 39 הופעות בנבחרת קמרון, בהן כבש 6 שערים, לא כבש שער ליגה במדי הירוקים, וכבר במחזור השני הורחק בעקבות בעיטה בדושאן מאטוביץ' בטדי מול בית"ר ירושלים, הרחקה בגינה נעדר משני משחקי ליגה נוספים.