הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למרות בקשת ההסתדרות: שחקני נתניה סירבו לתבוע

ניר אלון הגיע לאימון הקבוצה והציע לשחקנים להגיש תביעה בגין אי תשלום חובות, אך אלה הגיבו בשלילה. רועי דניאל סילק את אלון ואת נציג ארגון השחקנים, אוהד כהן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.12.14 - 18:03
תחילת כתבה

אירוע חריג הערב (ראשון) באימון מכבי נתניה. ניר אלון, יו"ר מחלקת הספורט בהסתדרות, יחד עם אחד הפעילים של ארגון השחקנים ושוער הפועל כפ"ס אוהד כהן, הגיעו לאימון הקבוצה ואספו את השחקנים ללא הצוות המקצועי והציעו להם לתבוע את המועדון, ההתאחדות והבקרה. הרקע: סכסוך העבודה עליו הכריזו בהסתדרות לפני כשבועיים בשם שחקני מכבי נתניה לאור החובות לשחקנים מצד הקבוצה.

השחקנים סירבו לתבוע את המועדון והודיעו כי לא יחתמו על המסמך, בטענה כי הם מאמינים שראשי הקבוצה עושים את הכל על מנת לגרום לכך שכל החובות ישולמו. גורם בנתניה: "איפה נשמע דבר כזה שאנחנו מאפשרים להם לדבר עם השחקנים בשמחה, והם מבקשים מהשחקנים לצאת נגד המועדון?". הפגישה הופסקה לאחר שהמנכ"ל רועי דניאל גירש את השניים מהמקום. "אני לא יכול לפעול להגשת תביעה משום שלא קיבלתי אור ירוק מהשחקנים", אמר אלון לשחקנים.

נתניה נשדדה, הקוון התנצל
אחרי תקופה ארוכה בה האוהדים היו נגד השחקנים והמאמן, אתמול (שבת) סוף סוף נרשמו חיוכים כשלמעלה מ-4,000 אוהדים נשארו אחרי שריקת הסיום והודו לשחקנים על הלחימה וההקרבה, למרות ה-0:0 מול אשדוד. נתניה קופחה לאחר ששער חוקי של לארי קאיודה נפסל בטענת נבדל, אבל יכולה לפחות להתנחם בכך שלקבוצה חזר מעט מהשקט שהיה כל כך חסר במועדון.

מבקר השופטים, אבי פרינץ' ציין בשיחה עם השופטים שהקוון שוקי קודיש שגה כשלא אישר את השער והניף את הדגל לנבדל. הקוון עצמו ניגש בסיום למספר משחקני נתניה וגורם בהנהלת המועדון וביקש להתנצל על טעותו. "גדולה של שופט או קוון לבוא ולומר טעיתי. זה חלק מהמשחק, חבל שזה היה נגדנו", אמר קובי בלדב שנכנס לדבר עם השופטים בחדר ההלבשה בסיום. הבעלים אלי שגב, שנמצא בלונדון, הבטיח להעביר עוד מיליון שקלים עד לסוף השבוע. במקרה כזה תסיר הבקרה את הדרישה לחלט את ערבויותיו בבנק באנגליה, לפחות באופן זמני.

למצב הכלכלי הקשה גם כך יצטרף השבוע קנס. הקבוצה תעמוד לועדת משמעת לאחר שכוס שנזרקה בסיום מיציע המאכלס את אוהדי נתניה לעברם של צוות השיפוט פגעה ברגלו של הקוון שוקי קודיש. בנתניה ביקשו לקבל את מצלמות האצטדיון כדי לנסות ולזהות את האוהד ובמקרה כזה להגיש נגדו תביעה אישית וזה יהיה קו ההגנה של הקבוצה בבית הדין ביום רביעי.

"זה כואב שנלקחו מאיתנו 3 נקודות", אמר בסיום ערן לוי והוסיף: "אלו נק' חשובות לנתניה, אבל אין מה לעשות זה הכדורגל ונצטרך להביא את הנק' ממקום אחר. היינו צריכים לעשות שער או שניים בלי קשר לגול שנפסל ובגלל זה יש תחושה של פספוס". אך למרות האכזבה הקפטן של נתניה יצא מעודד מהמשחק: "זו הרגשה טובה שהצלחנו להרוויח את הקהל כי היינו צריכים אותו. נלחמנו ונפלנו על התחת והקהל ראה את זה ועודד אותנו". בתוך כך, לוי ראה אמש את הכרטיס הצהוב החמישי שלו העונה, והוא יחמיץ את המפגש מול מכבי פתח תקווה בעוד שבועיים.

שוער אשדוד והנבחרת, אופיר מרציאנו, שמר על שער נקי ונתן לא מעט קרדיט למאמן שעמד מולו: "זה זכות בשבילי שעבדתי תחת יוסי מזרחי, ולקחתי דברים שכל שוער צריך לקחת ממנו. אני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם ואני בטוח שהוא יעשה עבודה טובה בנתניה בהמשך. היה לנו משחק קצת פחות טוב ביחס לחודש האחרון אבל יש גם משחקים כאלה, ובעבר היינו מפסידים אותם. מקווה שנתקן את זה ביום רביעי בחצי גמר גביע הטוטו. ההרגשה חצויה, לא שיחקנו טוב אבל מצד שני יצאנו עם נקודה. לא ספגנו אז אני שמח מהבחינה הזו".