הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אייל ברקוביץ' התפטר. הפועל: "יצר כאוס. לא נרד לשפה שלו"

סוף ידוע מראש: אחרי כחצי שנה, המנג'ר עזב. במועדון תקפו את קשר העבר בצורה חסרת תקדים: "התוצאות מעידות על כישלון. אייל הוזהר שיחדל להתראיין והוא הקשה על תפקוד המערכת כולה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.01.15 - 13:15
ברקוביץ', עזב את המועדון (אלן שיבר)
ברקוביץ', עזב את המועדון (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחרי כחצי שנה - יש שיגידו הרבה יותר מהמצופה - אייל ברקוביץ' התפטר היום (שלישי) מתפקידו כמנג'ר של הפועל תל אביב. קשר נבחרת ישראל לשעבר הבין כי הוא עומד לקבל מכתב פיטורים מראשי המועדון, ובחר לעזוב בעצמו.

תגובתה של הפועל תל אביב לא איחרה לבוא, והיא היתה חריפה מאוד. "המנהל המקצועי אייל ברקוביץ' הודיע לחיים רמון על התפטרותו המיידית מהפועל ת"א", נמסר, "מעבר לכך, המועדון לא ייגרר לשפה הנחותה של מר אייל ברקוביץ', עליה הוא מצר מאוד, אולם גם זו לא תסתיר שבסופו של דבר ולמרות שברקוביץ' קיבל את כל הסמכויות המקצועיות ועד לא מכבר גם הניהוליות, התוצאות מעידות על כישלון דרכו".

"ברקוביץ' קיבל את התנאים האידיאליים לעבודתו והוזהר יותר מפעם אחת שיחדל להתראיין בתקשורת ולשלוח מסרים לבעלי המניות, השחקנים הצוות המקצועי ויתר בעלי התפקידים בקבוצה באמצעות אמצעי תקשורת אחד, מה שיצר כאוס בקבוצה והקשה מאוד על תפקוד המערכת כולה. יש לציין כי על חיים רמון הופעלו בחודשיים האחרונים לחצים אדירים לפטר את ברקוביץ', אולם רמון עמד כחומה בצורה מול אותם לחצים, עד הודעתו האחרונה של ברקוביץ' היום", נכתב בנוסף בהודעה הרשמית של הפועל תל אביב.

מעמותת "האדומים" נמסר בתגובה: "הוועד המנהל של העמותה מבקש להודות לאייל על תקופת כהונתו כמנהל המקצועי של הפועל ת"א. אנו מעריכים את העובדה שברקוביץ' החליט לקחת אחריות על הישגי הקבוצה מתחילת העונה וביקש לסיים את תפקידו. אנו מאחלים לברקוביץ' הצלחה בכל אשר יפנה".

אייל ברקוביץ' הגיע בקיץ להפועל תל אביב, שסבלה כבר אז מבעיות כלכליות קשות. האדומים האמינו ששחקן העבר הוא האיש שיוכל לקצץ משמעותית בתקציב, לאתר שחקנים טובים וזולים ולבנות קבוצה ווינרית. התוצאה בשטח היתה קצת שונה.

במסיבת העיתונאים של פתיחת העונה הבטיח ברקוביץ' כי יימנע מדיבורים במהלך העונה, ויתמקד במעשים. עוד הצהיר ה"קוסם" כי אליפות היא לא המטרה אלא "מקום שני, ולנצח את כל הדרבים". בפועל, המילים נשפכו כמו מים, המשברים בהפועל ת"א הגיעו בגלים והמקום השני נראה כמו חלום רחוק. גם בגזרת הדרבי ניצחון עדיין לא הגיע.