"השריף" חוזר: אלי כהן מונה למאמן הפועל תל אביב

המהפכה הושלמה: אחרי שאסי דומב פוטר בסיום ה-0:0 מול הפועל פ"ת, האדומים הודיעו על שובו של המאמן לקדנציה שניה במועדון. כהן: "הפועל יקרה ללבי, שמח לחזור למרות הנסיבות"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.01.15 - 22:30
הוא והפועל שוב ביחד. אלי כהן (צילום: אלן שיבר)
הוא והפועל שוב ביחד. אלי כהן (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחרי השבוע הסוער שעבר עליה בשל עזיבתו של אייל ברקוביץ', הפועל תל אביב המשיכה את המהפכה והערב (שבת) ביצעה זעזוע נוסף. אחרי ה-0:0 החלש מול הפועל פתח תקווה, אסי דומב סיים את תפקידו כמאמן הקבוצה. מי שהחליף אותו הוא אלי כהן, ה"שריף", שכבר אימן במועדון - וגם קצר לא מעט הצלחות.

"למרות הנסיבות, אני שמח לחזור להפועל ת"א, זה מועדון שיקר מאוד לליבי", אמר כהן מיד לאחר מינויו. זה לא הזמן ליותר מידי דיבורים בטח כשיש משחק גביע חשוב כבר ביום רביעי".

אלי כהן בן ה-64 אימן כבר את האדומים ואף זכה עם הקבוצה בגביע בעונת 1998/99. כמו כן, הוא ייזכר כמאמן הפועל שאיבד את האליפות לבית"ר ירושלים ב-1998 בשל "משחק השרוכים" הזכור. כהן הוא בעל רזומה מרשים בכדורגל הישראלי ובמהלך הקריירה אימן את מכבי חיפה, מכבי ת"א וגם את בית"ר ירושלים עימה זכה באליפות בעונת 1996/97.

אלי כהן סיים את הפרק הקודם שלו בכדורגל הישראלי ברגשות מאוד קשים. הגיע לבית"ר בפברואר 2012 והשאיר אותה בליגה. המאמן המשיך לעונה נוספת בתנאים כלכליים לא קלים, הוביל אותה למקום הרביעי במהלך העונה, תוך כדי שהוא רושם שיא ניצחונות היסטורי עבור המועדון, אך אז התרחש האירוע ששינה לבית"ר את העונה. זאור סדאייב וג'יבראיל קאדייב, צמד שחקנים צ'צ'ניים, הוחתמו במועדון ועוררו את זעם הקהל, שהחל במחאות גזעניות נגד הקבוצה. בית"ר נקלעה למשבר מקצועי חריף, הידרדרה לתחתית ורק במחזור הסיום הבטיחה את הישארותה בליגת העל. כשאלי טביב לקח את המושכות מאיציק קורנפיין וארקדי גאידמק, השריף קיבל במקביל הודעה על סיום תפקידו.

עוד קודם לכן, כאמור, נלקחה ההחלטה להיפרד מאסי דומב, שהוביל את הפועל לעונה גרועה והשיג 22 נקודות בלבד. בהודעה הרשמית של הפועל נמסר: "מחזיק זכויות הניהול, חיים רמון, והיו"ר בארי בן זאב, החליטו על הפסקת עבודתו של המאמן אסי דומב, שנפגש הלילה עם היו"ר ושמע ממנו באופן אישי על ההחלטה שהתקבלה לאחר לבטים רבים. עם זאת, זאת לאור חוסר ההצלחה בחודשים האחרונים ומצבה של הקבוצה בטבלה התקבלה החלטה זו הלילה. מועדון הפועל ת"א מודה לאסי דומב, לו זכויות רבות במועדון עוד מימיו כשחקן הפועל ת"א, על תרומתו לקבוצה ומאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך".

במשחק עצמו בבלומפילד, האוהדים דרשו את פיטורי דומב כמו בכל אורך התקופה האחרונה. במשחק מול הפועל פ"ת הקריאות הגיעו לשיא וחלק גדול מהקהל קרא "תתפטר, תתפטר". ניידת משטרה ליוותה את דומב ואת השחקנים לוולפסון, בשל החשש להתפרעויות.