גבאי בכה בסיום. בלבול: "אני רוצה שהוא יישאר"

ה-0:1 על ב"ש שיחרר הרבה לחץ בחיפה. בניון: "המצב של הקבוצה עדיין לא נעים"

תומר לוי
תומר לוי  24.01.15 - 22:23
תחילת כתבה

במכבי חיפה חיכו לרגע הזה הרבה מאוד זמן. סוף סוף משחק חשוב, בבית ובסיום הצד הירוק הוא זה שחוגג, ממש כמו שקרה הערב (שבת). הפועל באר שבע הגיעה לסמי עופר ואחרי שהאדומים החמיצו פנדל, הקבוצה של מרקו בלבול זכתה גם היא בבעיטת עונשין מ-11 מטרים ובדקה ה-94 רובן ראיוס קבע 0:1 דרמטי למכבי חיפה.

"ניצחנו בזכות", אמר בסיום מרקו בלבול והוסיף: "מהדקה הראשונה של המשחק שלטנו והכתבנו את הקצב, לא היינו רחוקים מהפסד אבל הבחורים שיחקו מצויין ונתנו את הכל על המגרש. זה לא משנה שנפסל לנו שער חוקי, אני לא רוצה לדבר על שופטים כי טעויות קורות וזה חלק מהמשחק, העיקר שלקחנו 3 נקודות".

מאמן הירוקים התייחס גם לאלעד גבאי שזכה לקרדיט מבלבול והחזיר בסחיטת הפנדל מהפועל באר שבע: "אני רוצה שהוא יישאר, לכולם קשה במכבי חיפה והניצחון הזה גרם פה לכמה שחקנים לפרוץ בבכי". חוץ מגבאי, בלבול שיתף הערב גם את אלירן עטר ומוחמד קאמרה שני שחקני הרכש החדשים של הירוקים: "עטר מוסיף לנו טכניקה ומהירות והוא הביא גם נחישות ואופי. בכלל, קמארה, עטר וגבאי, כולם שיחקו היום כמו קבוצה אחת ולכן הגיע לנו לנצח".

גם יוסי בניון התייחס להצלחה של חברו לקבוצה: "גבאי עבר תקופה קשה והוא הוכיח הערב שהוא שחקן מצויין, אני מאוד שמח בשבילו". קפטן מכבי חיפה מסכים עם המאמן שלו, וגם הוא נמנע מלדבר על השיפוט: "ברור שאיכזב אותנו הפנדל שנשרק נגדנו אבל זה לא היה בכוונה. העיקר שהצגנו כדורגל טוב לאורך כל המשחק. זה ניצחון גדול על קבוצה גדולה, אחת מהטובות בליגה, ואמנם פסלו לנו שער חוקי אבל הצלחנו לנצח. היינו טובים יותר וזה עובדה".

השאלה שנשאלת עכשיו היא האם זו סנונית שמבשרת על שינוי אמיתי בחיפה, או ששוב המועדון הירוק יאכזב את אוהדיו ויתקע בתחתית הטבלה. האמת, גם לבניון אין תשובה לשאלה הזו: "עם הזמן נדע אם אכן התחזקנו או לא. אנחנו עדיין במצב לא נעים אבל רשמנו ניצחון גדול וזה הכי חשוב. כולם נלחמו היום ורצו לנצח ולמזלנו זה גם קרה בסוף". ומה דעתו של הקפט על חברו החדש לקבוצה, אלירן עטר? למרות שהחלוץ שהגיע מצרפת שיחק סך הכל 28 דקות, לקפטן יש כבר דעה מוצקה עליו: "עטר משדרג אותנו". ככל הנראה שעטר לא יהיה החלוץ היחיד שיגיע החודש מצרפת: מחר צפוי לחתום בכרמל גם איתי שכטר.

בתוך כך, הירוקים ככל הנראה יעמדו לדין בעקבות פריצת אוהד למגרש, לאחר שהשופט פסל להם שער חוקי. רק ביום רביעי האחרון החליט בית הדין של ההתאחדות להקל על מכבי חיפה, על אף הרשעה מוקדמת בסעיף של התפרעות אוהדים. הדיין התרשם מהמאמצים של המועדון אך הודיע כי בעתיד ירצה לראות גם תוצאות למאמצים. מעניין לראות כיצד בית הדין יפעל הפעם, במידה שחיפה אכן תעמוד לדין בגין האירוע.