נלחמת באלימות: מכבי חיפה נגד המתפרעים

המועדון נעזר באמצעים טכנולוגיים כדי לזהות את האוהדים ולהעניש אותם. אלעד גבאי לא ישוחרר. וגם: כיצד השפיע מוחמד קמארה על הפנדל של בוזגלו ב-0:1 על באר שבע?

תומר לוי
תומר לוי  25.01.15 - 18:50
תחילת כתבה

לצד החגיגות אחרי ה-0:1 על הפועל באר שבע בשבת, במכבי חיפה פועלים גם בכיוונים פחות נעימים. המועדון הודיע הערב (ראשון) על רשימת סנקציות נגד האוהדים שהתפרעו במשחקי הבית האחרונים של הקבוצה. "בעת האחרונה אנו עדים למספר אירועים חריגים אשר פוגעים במועדון ומכפישים את שמו של קהל האוהדים שלנו. בעקבות האירועים ובאמצעות טכנולוגיה מתקדמת של צילומי אבטחה במעגל סגור ומאמץ מודיעיני רב נעשה את כל מה שניתן על מנת להגיע לאותם פורעי חוק ולמצות איתם את הדין", נכתב בהודעה שהוציא המועדון.

הירוקים גם פירסמו את רשימת הסנקציות אותן יפעילו נגד אותם מתפרעים: 1. ביטול המנוי של אותו אדם, 2. הגשת תלונה פלילית במשטרת ישראל, 3. הגשת תלונה אזרחית בבית המשפט, 4. הכנסת פורעי החוק לרשימה "שחורה" אשר תמנע מהם את הזכות לרכוש מנויים או כרטיסים למשחקי הקבוצה.

בחזרה לשבת. חמישה משחקים רצופים לא ניצחה מכבי חיפה, ובדקה ה-78 אמש - למרות משחק חיובי מצידה - היא היתה בטוחה ששוב בגד בה המזל. אבל אז הכל התהפך. מאור בוזגלו החמיץ ברשלנות מהנקודה הלבנה, ובתוספת הזמן קיבלו הירוקים גם הם בעיטת עונשין מ-11 מטרים. רובן ראיוס לא התבלבל, נעץ את הכדור ברשת וסידר 0:1 דרמטי וחשוב מאוד למכבי חיפה. האם זו נקודת המפנה בעונה המאכזבת?

"כולם חיכו למשחק הזה, אבל אנחנו, השחקנים, חיכינו יותר מכולם", הודה יוסי בניון והוסיף: "אנחנו מאמינים בעצמנו תמיד ושבוע אחרי שבוע אנחנו מתאכזבים. הפעם שלטנו ברוב דקות המשחק, מול אחת הקבוצות הטובות בליגה. כשב"ש זכתה לפנדל הייתי מאוכזב מאוד, הרגשתי שלא מגיע לנו להפסיד. לא האמנתי שהוא יחמיץ את הפנדל הזה.  ק"ש בגביע? זה משחק לא פשוט, אבל אנחנו רוצים מאוד לזכות בגביע ואז אולי יהיה בסדר".

הניצחון של חיפה על באר שבע כמובן פגע בסיכויים של האקסית של בניון ללכת עד הסוף בליגה. "אני מאחל להם מכל הלב לקחת את האליפות", הדגיש קפטן הירוקים, "לא שמעתי בוז מהקהל שלהם. גם אם שרקו, אני רגיל. אני אוהב ומכבד את באר שבע, אבל מרגיש בבית במכבי חיפה ולא מצטער שחזרתי לפה".

אחרי הניצחון החשוב - שעזר לפתוח פער של שש נקודות מהקו האדום - חיפה יכולה לעבוד על שיפוץ הסגל ביותר נינוחות. במועדון כבר התקבלה החלטה שאלעד גבאי, שהיה עם רגל וחצי בחוץ, לא ישוחרר. המגן הימני, שהתרגש עד דמעות בסיום המשחק, סחט מחמאות על ההופעה שלו מול סגנית האלופה. לגבי איתי שכטר, ההערכה היא כי עוד היום הוא יקבל את השחרור מנאנט, דבר שיוביל לסגירת העסקה בין מכבי חיפה לחלוץ הנבחרת.

במקביל, במכבי חיפה ממשיכים לנהל משא ומתן עם בני סכנין בנוגע לטרייד שיעביר את אברהם פאס לכרמל. ג'אבר עטאא ומוחמד כליבאת עשויים להיות אלו שיעשו את הדרך ההפוכה, כאשר על פי המתווה, כל השחקנים שמעורבים בטרייד יחזרו אוטומטית לקבוצה שלהם בסיום העונה. אם פאס יגיע - ואולי גם אם לא - אדין צוצאליץ' יהיה כנראה זה שיעזוב. הבלם הבוסני מחזיק בהצעה רשמית מקבוצה באירופה.

עוד בלם ששמו נקשר לירוקים הוא אגוס (אגוסטין גארסיה איניגוס), ממיורקה. הבלם בן ה-29 היה מבוקש בעבר על ידי מרקו בלבול כשזה עבד בפרטיזן בלגרד, וכעת הוצע לירוקים - אך לא נראה שעסקה זו תצא לפועל.

שחקן חיזוק שכבר זוכה למחמאות הוא מוחמד קמארה, שערך את הופעת הבכורה שלו בירוק. "אין ספק שמדובר בשחקן טוב, שגם לוקח מנהיגות ומוסיף כוח לקישור האמצעי", אמרו במועדון. אגב, בסיום המשחק התברר כי לקשר היתה השפעה מסוימת על הפנדל של בוזגלו. קמארה נראה עושה גבשושית על הדשא לפני הבעיטה של הקשר, ובסיום הוא אישר את הדברים ואמר שדאג להוסיף דשא באזור כדי להקשות הבעיטה.

בעניין אחר, חדירת האוהד למגרש עשויה להפעיל את עונש התנאי שעומד נגד מכבי חיפה - ולשלוח אותה לשני משחקי רדיוס.