הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: אוהדי מכבי ת"א רעולי פנים שרפו את דגלי הפועל ת"א

יומיים לפני הדרבי, כ-20 אוהדים צהובים התפרעו לפני משחק הנוער. עמותת 'האדומים': "אוהדי מכבי עשו את מה שעושים בטהרן לדגלי ישראל". מקורב למכבי: "העמותה רוצה להנמיך להבות ובפועל שופכת בנזין למדורה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  31.01.15 - 11:38
תחילת כתבה

אחרי האירועים בדרבי התל אביבי הקודם, נדמה שאין צורך להסביר מהו הלך הרוח בקרב שני המחנות, לקראת המשחק הגדול ביום שני. היום (שבת), אוהדי מכבי החלו בחימום האווירה, שצפויה להיות חמה גם כך. כעשרים אוהדים הגיעו לאימון הקבוצה בקרית שלום, ולאחר שלא הורשו להיכנס הם החלו לקרוע ולשרוף את דגלי הפועל ת"א מחוץ למתחם. בווידאו ניתן לראות כי חלקם אף רעולי פנים.

עמותת "האדומים" הגיבה למעשה: "אנחנו מזועזעים מהמראות במתחם בקריית שלום, בהם נצפו אוהדי מכבי כשהם מציתים בצורה מתגרה ומתלהמת דגלי הפועל ת"א, כאילו היו דגלי ישראל שהוצתו במרכז טהרן. מדובר באירוע שאינו מוסיף דבר לניסיון להרגיע את הרוחות לפני הדרבי הטעון ביום שני. אנו מצפים מההנהלה ה"אירופאית" של מכבי ת״א להוקיע את המעשה, לאתר את האוהדים שהציתו את הדגלים ולהרחיקם ממשחק הדרבי על מנת שגם אותו לא יציתו".

ממכבי תל אביב נמסר בתגובה: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב מגנה בתוקף את מעשיהם של מספר קטן של אוהדים שהחליטו להפר את הסדר הציבורי‏ באמצעות הבערת דגלים ויצירת פרובוקציה מחוץ למתחם האימונים בקרית שלום הבוקר. ‏בנוסף לכוחות המשטרה, שנכחו במקום וראו את הארוע, שכר המועדון את שירותם של אנשי אבטחה בכדי לשמור על הסדר. מאחר שהאירוע היה מחוץ לשטח מתחם האימונים, מצפה המועדון מהמשטרה לזהות את אותם האנשים ולמצות איתם את הדין".

אגב, מקורב למועדון ביקר בחריפות את תגובת עמותת "האדומים": "יש איזה עמותה המתלוננת על הבערת האש ומתיימרת לנסות ולהנמיך את הלהבות באמצעות כיבוי צופים שהם עושים, כאשר בפועל הם רק שופכים בנזין על המדורה. שיתמקדו בגיוס כספים. כנראה שיש להם הרבה זמן פנוי לאחר שסיימו לגנות את כל מה שאוהדי הפועל עושים בכדורסל".

מהאימון עצמו, נעדרו שניים: ברק יצחקי וברק בדש, שסובלים ממתיחות. עדיין לא ברור מה יהיה מצבם של השניים לקראת המשחק, אך בכל מקרה - הדבר מעמיד את פאקו במצוקת חלוצים רצינית. למרות שראדה פריצה חוזר לסגל אחרי הפציעה, הוא עדיין לא נמצא בכושר מלא בשל העובדה שלא שיחק כחודש. על כן, ייתכן שבמצב זה, שוב, ערן זהבי יתופקד כחלוץ.