עידן חדש בהפועל ת"א: רמון בחוץ, העמותה תנהל

האוהדים השתלטו גם על קבוצת הכדורגל. בארי בן זאב: "זה צעד משמעותי, שיוביל אותנו לימים יפים". עידן האוהדים החל עם 1:2 על הפועל רעננה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.02.15 - 18:56
תחילת כתבה

עידן חדש בהפועל תל אביב. המועדון עבר הערב (שבת) רשמית מידיו של חיים רמון לעמותת "האדומים", שנמצאת בשליטת אוהדי הקבוצה. המשא ומתן נעשה עם רמון, בעודו שוהה בגרמניה. האחרון גם הסכים לגבי כל הדרישות של העמותה.

בהודעה מטעם הפועל ת"א ועמותת האדומים נמסר: "הושג הסכם מול חיים רמון שיעביר את זכויות ניהול המועדון ומכירתו במלואן לעמותת האדומים לתקופה בלתי מוגבלת. אנו מודים לחיים רמון ונשמח לראותו שב ליציעי בלומפילד. בשבועות הקרובים נכנס מסיבת עיתונאים בה יפרט היו"ר בארי בן זאב את תוכניותיו העתידיות לניהול המועדון עד למציאת רוכש".

"זהו צעד משמעותי בדרך שתוביל את המועדון לימים טובים ויציבים יותר", אמר היו"ר בארי בן זאב, "התהליך רק בתחילתו, אבל אני אופטימי מאוד לגבי הסיכויים שבסופו עתידה של הפועל יהיה בטוח".

"משמעות ההודעה היא שהעמותה שולטת בהפועל ת"א ומקבלת את ההחלטות המהותיות", הוסיף בן זאב, "אני נציג העמותה ולכן כל האחריות הניהולית, בחירת שחקנים והכנה לעונה הבאה נופלת עלינו. אעבוד ביחד עם יו"ר העמותה אלי פסטמן". על המצב של הפועל אמר: "יש בעיות כלכליות ויש לנו כמה דרכים לפתור אותן. יש קבוצות בעולם שנקלעו לבעיות חמורות יותר, נפתור את זה". על האפשרות שיבוא רוכש אמר: "שלא יצפו שמחר יהיה כאן רוכש. אם יבוא, אז נראה מי האדם, כמה כסף הוא מוכן להשקיע ומה ההבנה שלו בכדורגל. לפי החוזה בין רמון לעמותה, לאוהדים יש זכות וטו על הרוכש ואני מקווה שיהיו כמה אופציות ונוכל לבחור".

בן זאב גינה את הקללות המכוערות שספג שחקנה החדש של הפועל ת"א, בן רייכרט, מהאוהדים האדומים - בעלי הבית החדשים של המועדון. "אני מבין את המחאה של הקהל, אבל לא אוהב את הקללות לרייכרט. מעולם לא הייתי אדם אלים ואני נגד אלימות. אני מבין את הכאב של הקהל, אבל מקווה שהוא יירגע. במצב שלנו לא היה לנו ברירה. אנחנו לא באים להשביח שחקן, יש לנו אופציה לרכוש את רייכרט. הוא בחור נהדר ועל סמך המשחק היום, נראה לי שהוא שחקן נהדר". יו"ר עמותת האדומים, אלי פסטמן, הוסיף: "כעת יש לאוהדים האדומים אחריות מלאה על קבוצתם. אני קורא לכל האוהדים להתאחד סביב הקבוצה, כי רק ביחד נוכל לעשות את השינוי שכולנו מייחלים לו".

מתווה עסקת העברת הבעלות
על פי המתווה, העמותה תדרוש מרמון לשלם את 7 מיליון השקלים לאלי טביב ולהפועל, כפי שקבע הבורר עו"ד עמיאל תגר בפסק הבוררות בין רמון לבין בעלי בית"ר ירושלים. בנוסף, כרגע למועדון ישנו חוב העומד על 6-8 מיליון ש"ח, הנחשב ל"הלוואת בעלים". מדובר בסכום כולל שתרמו במשך הזמן בעלי המניות הפרטיים וכן אנשים פרטיים, כשהעמותה דורשת שהסכום הזה לא ייחשב כחוב וכהלוואה אלא כתרומה וכך יימחק. במילים אחרות, "האדומים" לא יקחו על עצמם את החוב שיצר רמון.

מנגד, את ההסכמים שיש למועדון, ועליהם חתם רמון, עם בנק דיסקונט ועם אתר הכרטיסים "לאן" העמותה מוכנה לכבד. מדובר בהלוואה בסך של 12.4 מיליון ש"ח מבנק דיסקונט (מדובר בסכום כולל של מספר הלוואות) והסכם ש"לאן" מעבירה כספים כל שנה להפועל תמורת כרטיסים ומנויים. תנאי נוסף שיעוגן בהסכם הוא  שזכויות המכירה יעברו לידיה בלבד, דהיינו שרק הם יוכלו לנהל מו"מ מול רוכש פוטנציאלי. העמותה תמנה צוות ניהול עד למציאת רוכש, כאשר במקביל, בארי בן זאב מנהל משא ומתן עם כמה רוכשים פוטנציאליים מחו"ל.