"היו לי יחסים טובים עם אלי טביב, הופתעתי מהפיטורים"

בראיון ל"חמש באוויר", המאמן החדש של הפועל פ"ת דיבר גם על התקופה בבירה: "הרגשתי נוח למרות כל הלחץ. שלם עם כל מה שעשיתי". על קבוצתו הנוכחית אמר: "זה יהיה כשלון אם נרד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.15 - 16:00
קורצקי, לא מצטער על כלום
קורצקי, לא מצטער על כלום
תחילת כתבה

"הרגשתי מאוד נוח בבית"ר, למרות כל הלחץ ומה שהיה מסביב. אני שלם עם כל מה שעשיתי ובניתי בבית"ר ירושלים. אני יודע שניסו טיפה לייחס לי כשלון השנה אבל אני מרגיש שלם עם עצמי". מנחם קורצקי מונה לאחרונה כמאמנה החדש של הפועל פתח תקווה, אבל הוא עדיין לא שכח את תקופתו בבירה. בראיון ל"חמש באוויר", תכנית הרדיו של ערוץ הספורט, קורצקי מודה כי הופתע מהפיטורים על ידי אלי טביב - וכן, גם מתייחס למאבקי התחתית הצפויים עם קבוצתו החדשה.

"היו לי יחסים טובים עם אלי טביב, הספקולציות לא נכונות, לא התערבו לי בנושאים מקצועיים", הבהיר אקס בית"ר והוסיף: "ברור שאני טועה ואעשה טעויות, אבל הדרישות שלי היו מינימאליות. היה סגל של 17 שחקנים וזה לא מספיק כדי להגיע לאן שרצינו. אמרו לי להסתדר עם מה שיש ואני חשבתי שלא אוכל להצליח עם מה שיש. הפיטורים באו לי בהפתעה. בתקשורת רצו לצייר את העונה ככשלון, אנשים שכחו שבתחילת השנה היו רק שלושה שחקנים חתומים".

כעת, כאמור, קורצקי כבר במקום אחר. "כיף לקחת את הפועל פ"ת ולאמן אותה, להיות האחראי שם. אני מאוד נהנה. יש כאן הרבה אנשים שרוצים שהמועדון הזה יצליח ויתקדם קדימה", סיפר המאמן על ימיו הראשונים. "אני מקווה שהקהל יבוא בהמוניו בשבת ויתן דחיפה במשחק החשוב הזה מול הפועל חיפה. אנחנו צריכים לשחק את הסגנון שלי - משחק מסודר, רגוע ושקט. זה לא גמר גביע. זה משחק חשוב, אבל זה לא גמר גביע. אנחנו רוצים לחבר למאבקי התחתית קבוצה אחת או שתיים, מלבד הפועל חיפה".

קורצקי סימן את הנקודה אותה יצטרך לתקן בהפועל פ"ת: "לצד החלק ההתקפי המאוד כשרוני, הקבוצה ספגה הרבה שערים. אנחנו צריכים לעצור את זה אם אנחנו רוצים להישאר בליגה. הגיעו שחקנים שהוכיחו את עצמם בליגה (גל אראל, בן בן יאיר, בן תורג'מן). ברור שהם יעזרו לנו להגשים את המטרות שלנו. אנחנו מכירים היטב את השחקנים, אין סודות. ידעתי לקראת מה אני הולך. אני מקווה שאעזור להם להשתדרג ושביחד נישאר בליגה".

"אם הפועל פ"ת תרד, זה יהיה כשלון", הודה המאמן בסיום וסיכם: "לא לקחתי הימור, ידעתי לאן אני מגיע. זה מועדון גדול שצריך וראוי שיהיה בליגת העל. באתי עם אמונה שנישאר ולכן חתמתי גם על חוזה לעונה הבאה. באתי למועדון גדול, עם אנשים שרוצים להתקדם. מאמינים בדרך שעשיתי ב-4 השנים האחרונות והם רוצים לראות את הדרך הזו גם בהפועל פ"ת".