הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הקדוש המעונה: אלי טביב מאיים לעזוב? שיעזוב

התחושה היא שהכדורגל הישראלי מנוהל במקומות אפלים, ואנחנו בקושי רואים את קצה הקרחון, ולכן נשמח להיפרד מבעלים שמבקר כל הזמן בביהמ"ש. דעה

גיא לרנר  02.03.15 - 11:29
תחילת כתבה

מישהו ירה על אלי טביב במוצאי שבת. שני אנשים רכובים על אופנוע, שלוש ריות מטווח אפס וטביב רק פצוע קל מרסיס בידו. כל מי שקצת מצוי במנהגי העולם התחתון, יספר שזה דפוס פעולה נהוג לצורך אזהרת חייב או מתחרה. מזכיר לכם כי בעבר, הטמינו רימון מתחת לרכבו של טביב, עוד דפוס פעולה נהוג בעולם התחתון. יותר מכך, בעבר, המשטרה רמזה/אמרה שיש מי שמאיים על טביב, ואלו לא אוהדים. בשני המקרים יש להניח שמישהו שלח לו מסר, הרי אם היו רוצים באמת היה נפגע. הבעיה היא כנראה שמישהו מעדיף אותו חי ומשלם ממת שלא ניתן לגבות ממנו.

כל זה לא מפריע לתקשורת בכלל, ולתקשורת הספורט בפרט, להפוך אותו לקדוש מעונה. הוא הרי אומר בלשון שנהוגה אצל כל העבריינים "אין לי אויבים, ואין לי עסקים בישראל", ובאותה נשימה מצביע על אוהדי הפועל תל אביב כאחראיים תוך גלגול עיניים, והתקשורת קונה את זה כאילו זאת תורה מסיני. לא כי היא מאמינה, אלא כי היא צינית וזה נוח.

האמת הרי ברורה. אף אחד לא באמת חושב שהתכנסו האולטראס של הפועל בשנתיים איחור והחליטו לשכור מתנקשים מקצועיים לביצוע חוזה על טביב. יותר מכך, הרי אם זה היה קורה, המשטרה היתה תופסת אותם תוך שעתיים. ברור שלאיש שטוען שאין לו עסקים בישראל, יש לפחות קבוצת כדורגל בבעלותו, ואצל טביב זה בפירוש עסק. היו לו עוד שתיים בעבר. היה לו אולם אירועים, שגם סביבו היו סכסוכים, וזה רק מה שאנחנו יודעים. יש לו עסקים בארצות הברית, שגם סביבם היו לו סכסוכים. אבל למה לבלבל את הקוראים והצופים עם עובדות? ולמה לא לזרוק בוץ על אוהדי הפועל. זה הרי מגיע לאשכנזים האלו, שרק רודפים את טביב בגלל שהוא תימני. הם גם בטח שמאלנים, ואז בכלל צריך להראות להם, הם הרי אשמים בכל.

אני מציע לכולם לחכות לתוצאות החקירה. אני מוכן להתערב שאין לכך קשר לאוהדי הפועל, ואם יש לזה קשר לכדורגל, אם בכלל, הרי טביב יודע בדיוק מה הקשר, והוא לא קשור לאוהדים אלא לאנשים שחושבים שמגיע להם ממנו כסף. טביב באופן שיטתי מסרב לשתף את המשטרה במה שהוא יודע וחושב, והמשטרה כבר רמזה לזה בעבר.

אבל כל זה לא חשוב, כי טביב מאיים שהוא יעזוב את הכדורגל. וואו, איזה איום. הכדורגל הישראלי יפסיד עוד אחד ממיטב בניו. מאלו שיוצאים ובאים בבתי המשפט, שמורשעים חדשות לבקרים. לא נעים לי לומר, אבל הכדורגל הישראלי היה שמח אם חלק גדול מהאנשים המקיפים והמעורבים בו היו עוזבים. אם הקשר בין העולם התחתון לכדורגל הישראלי היה נקטע. ואם לא היינו מרגישים יותר מדי פעמים שהכדורגל הישראלי מנוהל במקומות אפלים, ושאנחנו בקושי רואים את קצה הקרחון.

 

מבית"ר ירושלים נמסר בתגובה: לא ברורה לנו כמועדון אשר בראשו עומד אלי טביב, האם הדברים אשר נכתבו, הם דברי תוכחה כנגד הכדורגל הישראלי, או שמא מנסה החתום על הכתוב לנגח את מר טביב בטוענה שהוא נכנס לעובי הקורה בבעיות הכדורגל הישראלי? הדברים שנכתבו מחופשים במליצה וזאת על מנת להשפיל ולפגוע באדם אשר חווה השבוע טראומה נוראית, כאשר הוא ובני משפחתו מצויים בתחושת חוסר אונים, אשר מאמינים אנו, שלא היינו מאחלים לגדולים שבשונאינו להרגיש ולחוות. האצבע הקלה על המקלדת ולו רק בכדי למצוא חן בעיני הציניקנים דורשי רעתו של מר טביב. ייטב יחשוב כותב הדברים על ההשלכות של דבריו. נדמה כי הוא עצמו אינו נותן לעובדות לבלבל אותו ואת דעתו דרך הכתיבה. אלי טביב וזאת עד כמה שידוע לכל, לא נחשד או נחקר בקשריו עם אנשי העולם התחתון.

אדם בעל ממון, אשר מרצונו האישי בלבד, משקיע מיליוני שקלים מכיסו הפרטי ומחזיק בבעלות על אחד המועדונים הנערצים והאהודים במדינה, אז יש סיכוי בעל סבירות גבוהה ביותר באם יחליט אלי טביב לעזוב (ולא מר לרנר, זה לא איום אלא, תחושה אנושית טבעית אשר מתבקשת). זו תהיה מכה אנושה לאוכלוסייה הקרובה למילון איש (אוהדים, אוהבים ועובדי מועדון של בית״ר ירושלים).  לכתוב על מנת להאדיר את הפופוליזים, זו נחלת פחדנים עם יכולת ביטוי סבירה, אשר מה שמניע אותם זאת שנאה יוקדת ויכולת הסתה, מבלי שיתנו לעובדות לבלבל אותם!