סקר הכדורגל: ניצחון לביבי על בוז'י, קול ל'עלה ירוק' אצל מכבי

138 שחקנים ומאמנים לקחו חלק בבחירות שלנו: 'המחנה הציוני' חטף, בנט לא יכול לחגוג, קרב בין אלי ישי לדרעי והאם הפועל ת"א באמת נוטה לשמאל? כל הקולות על פי התפלגות הקבוצות בליגה

כתבי אתר ערוץ הספורט  08.03.15 - 16:30
יש מנצח אחד אצל הכדורגלנים
יש מנצח אחד אצל הכדורגלנים

תחילת כתבה

בעוד קצת יותר משבוע, ב-17 במרץ ליתר דיוק, 5,881,696 בעלי זכות הבחירה במדינת ישראל ינהרו לקלפיות כדי לממש את זכות הדמוקרטית ולקחת חלק בבחירות לכנסת ה-20. חלק מאותם מיליונים, הם כמובן שחקני ליגת העל (כמובן רק הישראלים שעברו את גיל 18) – שיתנו גם הם את קולם למועמד המועדף עליהם או למפלגה שהם חושבים שיכולה וצריכה להוביל את ישראל בשנים הקרובות.

לפני כל בחירות, נהוג לקחת קלפי לבתי הספר הגדולים בארץ ולקיים "סימולציית בחירות" שנותנת נקודת מבט כלשהי להלך הרוח בקרב הצעירים במדינה, הלך רוח שלעיתים תואם את המצב במדינה כולה. הפעם, אתר ערוץ הספורט החליט לקחת את הקלפיות למגרש הכדורגל, ולבדוק למה מצביעים שחקני ומאמני ליגת העל. כל קבוצות הליגה השתתפו, מי יותר ומי פחות.

138 שחקנים, חלקם בעילום שם, לקחו חלק בבחירות שלנו – כשהנתון הבולט ביותר הוא מספר המתלבטים/לא מצביעים. 34 שחקנים – כ-25 אחוז מהמשתתפים – טרם החליטו למי יצביעו בבחירות הקרובות, כשגם מספר השחקנים שלא ייקחו חלק בבחירות 2015 גבוה במיוחד: 19 מבין 138 המשתתפים, לא יטריחו עצמם לקלפי ביום שלישי הבא.

המחנה הציוני, המפלגה שמובילה נכון להיום את הסקרים בקרב העם, כנראה לא מדברת לליבם של הכדורגלנים – רק שלושה מצביעים הצהירו כי יצביעו ליצחק הרצוג וציפי ליבני. מרצ, שמזוהה עם השמאל אפילו יותר, גרפה 0 קולות מבין שחקני ליגת העל שלקחו חלק במשאל.

בליכוד יכולים לצאת מרוצים מתוצאות הקלפי שלנו: 43 שחקנים יצביעו לבנימין נתניהו – למעלה מ-31 אחוזים מבין המשתתפים. כולנו של משה כחלון וש"ס של אריה דרעי קיבלו כל אחת 8 קולות, כשגם הרשימה הערבית המשותפת עם 6 קולות תפסה מקום גבוה יחסית. הבית היהודי (נפתלי בנט) ויש עתיד (יאיר לפיד) עם 7 ו-5בהתאמה, לא ישמחו מהתוצאות. ה-הפתעה מגיעה ממכבי ת"א, כששם אחד השחקנים הצהיר כי יצביע ל"עלה ירוק".

כך התפלגו קולותיהם של 136 השחקנים והמאמנים:

ליכוד – 43
מתלבטים – 34
לא יצביעו – 19
כולנו – 8
ש"ס – 8
הרשימה הערבית – 6
הבית היהודי – 7
יש עתיד - 5
חסוי – 3
המחנה הציוני – 3
יחד – 1
עלה ירוק - 1

מכבי תל אביב: 16 משתתפים בעילום שם
ליכוד (7 שחקנים), המחנה הציוני (2 שחקנים), הבית היהודי (3 שחקנים), יש עתיד (2 שחקנים), עלה ירוק (שחקן אחד), לא החליטו (שני שחקנים), לא יצביע (שחקן אחד).

בית"ר ירושלים: 16 משתתפים
ליכוד (שלומי אזולאי, אלי דסה, עומר אצילי, לידור כהן, תומר ירוחם, בן מלכה, טל כחילה), מתלבט (בוריס קליימן, שמוליק מלול, תומר סוויסה, זאביק חיימוביץ'), כולנו (חנן ממן, בן רהב, עומר נחמני), ש"ס (דני פרדה), יחד (איציק כהן).

הפועל באר שבע: 8 משתתפים
ליכוד (אופיר דוידזאדה, דור מלול, דובב גבאי), מתלבט (אליניב ברדה, מאור בוזגלו), ש"ס (רועי גורדנה), כולנו (מאור מליקסון), לא מצביע (סיראז' נאסר).

מכבי נתניה: 11 משתתפים
ליכוד (עמית בן שושן, אריאל הרוש, שמעון הרוש, ירין חסן, ויקי כחלון), מתלבט (רן רול, ערן לוי, אור ברוך), לא מצביע (עומר פרץ, נבו מזרחי), נמנע (שלו מנשה).

מכבי חיפה: 12 משתתפים בעילום שם
ליכוד (5 שחקנים), יש עתיד (שחקן אחד), מתלבטים (4 שחקנים), לא יצביעו (2 שחקנים).

הפועל חיפה: 10 משתתפים
מתלבט (טל בנין, חיים מגרלשווילי, קובי דג'אני, יובל שבתאי), לא יצביעו (אור אוסטוינד, רועי שוקרני), ש"ס (אושרי רואש), חסוי (מהראן ללה), הרשימה הערבית (מהראן אבו ריא), הבית היהודי (סטיבן כהן).

הפועל תל אביב: 6 משתתפים בעילום שם
ליכוד (שני שחקנים), המחנה הציוני (שחקן), מתלבטים (2 שחקנים), לא יצביע (שחקן אחד).

עירוני ק"ש: 10 משתתפים
מתלבט (שמעון אבוחצירה, אדריאן רוצ'ט, ברק בכר, עודד אלקיים), לא מצביע (וובה בראון, עאהד עזאם, גיא חיימוב), ליכוד (חן דלמוני), ש"ס (שיר צדק), הרשימה הערבית (אחמד עאבד)

מכבי פתח תקווה: 7 משתתפים
ליכוד (חגי גולדנברג), ש"ס (גידי קניוק), כולנו (דור אלו), הרשימה הערבית (מרואן קבהא), יש עתיד (רועי דיין), מתלבט בין ליכוד לבית היהודי (נאור פסר), עוז פרץ – רק לא לליכוד.

הפועל פתח תקווה : 4 משתתפים
ליכוד (דור כוכב), ש"ס (גיא דיין), לא מצביעים (שגיב כהן, חסן אבו זייד).

הפועל עכו: 8 משתתפים
ליכוד (מושיקו מישאלוף, דודו גורש, יובל אבידור, שניר משען), הבית היהודי (ציון צמח), כולנו (שלומי דורה), חסוי (יוסי דורה) לא מצביע (שלומי איטח).

בני סכנין: 9 משתתפים
הרשימה הערבית (ג'אבר עטאא, עלי עותמן, חאלד חלאילה), מתלבט (מוחמד כליבאת, איציק כהן, פיראס מוגרבי), לא מצביע (מוחמד גדיר, איסמעיל ריאן), כולנו (רן קדוש).

אשדוד: 17 משתתפים
ליכוד (שי חדד, אופיר מרציאנו, חן עזריאל, ניב זריהן, בנצי מושל, מישל רוס, אמיר בן שמעון), מתלבט (תום מונד, מיכאל אוחנה, גדי קינדה) ש"ס (טום בן זקן, ישראל ראש), לא מצביע (רועי בקל לאות הזדהות עם אשתו שהגיעה מסלובקיה ועדיין לא קיבלה אזרחות ישראלית, מוראד אבו ענזה), יש עתיד (גל בראל), כולנו (מיקי סירושטיין), חסוי.

הפועל רעננה: 4 משתתפים
הבית היהודי (יקיר שינה, אריק ינקו), מתלבט (בן בנימין), נמנע (שניר שוקר).