דרוש מושיע: פיירברג תפגוש משקיע במיאמי

ראש עיריית נתניה מנסה להציל את הקבוצה. גורם במועדון: "מחזיקים אצבעות, אחרת יהיה רע מאוד". השחקנים מיואשים: "אפילו לא עונים לנו לטלפון"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.06.15 - 11:28
אולי הפעם? פיירברג (עמוד הפייסבוק של עיריית נתניה)
אולי הפעם? פיירברג (עמוד הפייסבוק של עיריית נתניה)
תחילת כתבה

האם סוף סוף נמצא הפתרון לבעיות הכלכליות של מכבי נתניה? ראש העירייה מרים פיירברג המריאה למיאמי, שם תיפגש עם משקיע פוטנציאלי לקבוצה. בעירייה אישרו את הדברים, אך סירבו לספק פרטים נוספים ורק ציינו כי פיירברג מנסה לסייע בכל דרך אפשרית, לרבות מציאת רוכש. "היא לא תתן לקבוצה ללכת לפירוק", אמרו.

פיירברג, כזכור, היתה זו שהצליחה לגייס בזמנו את דניאל יאמר, שהשקיע למעלה מ-80 מיליון שקלים בתקופה בה היה בעלי הקבוצה. גורם במועדון אמר הבוקר: "מרים נפגשה גם ברוסיה עם משקיע וזה לא יצא לפועל. אנחנו מחזיקים אצבעות, אחרת המצב של נתניה יהיה רע מאוד".

במצב הנוכחי מכבי נתניה היא מועדון משותק לגמרי, כאשר לשחקנים חייבים עדיין שתי משכורות, מענקים מעונת 2013/14 בזכות ההעפלה מהליגה הלאומית, וכן פרמיות על נקודות מאז חודש דצמבר. חמור מכך, השחקנים לא זוכים לתשובות בנושא.

האוהדים מנסים להקים עמותה שתיקח על עצמה חלק מהמניות, כאשר איש עסקים אמיד הבטיח כי כל שקל שיאספו האוהדים יוכפל על ידו. גם כניסתו האפשרית של יצחק תשובה, או סיוע גדול מצידו, עדיין עומד על הפרק.

חוסר הוודאות ואי הנעימות מול השחקנים הביאו לכך שהמנכ"ל רועי דניאל, מהאנשים היחידים שמנסה לתפקד בסיטואציה הלא פשוטה, שלח למספר שחקנים הודעה במייל על כך שהקבוצה אינה יכולה לממש את האופציה עליהם. אחד מהשחקנים הללו הוא רן רול, ששותף בעונה החולפת ב-95 אחוזים מהמשחקים, מחזיק באופציה להארכת חוזהו עם שדרוג של 30 אחוזים, אולם לנתניה אין את היכולת הכלכלית המתאימה.

רול היה בהלם מהדרך בה הוחלט להודיע לו על פרידה, אבל שחקנים אחרים במועדון ממש לא הופתעו. "כבר חודש לא עונים לנו לטלפון ואין לנו מושג מה קורה", אמר אחד מהם, "מי המאמן? מתי מתחילים אימונים? יש קבוצה או אין קבוצה? אנחנו לא יודעים כלום. עדיף שיגידו לנו למצוא אופציה אחרת במקום שנשב סתם בחיבוק ידיים ונמתין".

עד כה נתניה מימשה את האופציה על דיא סבע, שישוב למועדון אחרי שהתפוצץ המשא ומתן בינו לבין דינמו בוקרשט. איאד אבו עוביד שיעבור להפועל ת"א או למכבי חיפה, רומאריו פיראס וערן לוי, אם יהיה ניתן להשאירו מבחינה כספית, יהיו המשתכרים הגבוהים ביתר בקבוצה, שתורכב בעיקר משחקנים צעירים.

"אם לא יהיה רוכש, נתניה בעונה הזו תהיה כמו הפועל פ"ת, שתביא שחקנים מושאלים שמרוויחים גרושים", אמרו במועדון. שלומי דורה, גיא לוי, בני לם ופרדי דוד הוזכרו כמועמדים לאמן את נתניה, אבל במועדון לא יעשו שום צעד עד אשר יוחלט מי יהיו בעלי הבית.