"רק היה חסר שהשופט יעניק למכבי את הגביע"

גיא חיימוב, שאיים לעזוב במהלך הפנדלים. גם איזי שרצקי תקף את גרינפלד: "אמרתי לו שבמקומו הייתי פורש. זאת שערוריה"

תומר לוי
תומר לוי  16.08.15 - 00:15
תחילת כתבה

לשחק עם 10 שחקנים במשך 60 דקות, לחזור פעמיים מפיגור, ולנצח בקור רוח דו קרב פנדלים מול מכבי ת"א. שלוש מילים יכולות לתאר את הפועל קריית שמונה של הערב - קבוצה עם אופי. כמעט כולם בסביבת המועדון מהצפון היו מאושרים מהזכייה בגביע "אלוף האלופים". כולם, חוץ מהבעלים איזי שרצקי, שבחר לתקוף את שופט המשחק במקום לשמוח על הזכיה.

מה שהעיב מעט על האווירה במהלך הזכיה הייתה ההתפרצות של שוער ק"ש, גיא חיימוב, שאיים לרדת מהמגרש במהלך דו קרב הפנדלים, בגלל החלטות השיפוט. לאחר הפעם השנייה בה שופט המשחק שרק לפנדל חוזר, רץ חיימוב לכיוון היציאה מהדשא ונראה כי הוא אומר לחבריו שהוא לא חוזר לשער. בסופו של דבר הוא שוכנע, חזר לשער והשאר היסטוריה.

"בדרך כלל הצדק בכדורגל לא גדול ואני שמח שהוא ניצח היום", פתח חיימוב את דבריו בסיום המשחק. "יש לנו הרגשה שאנחנו בדרך הנכונה. עמדנו היום כמו גברים על המגרש". השוער שעצר את הפנדלים של ערן זהבי ודור מיכה (שקיבלו כל אחד שתי בעיטות), לא חסך מילים על השופט: "במהלך הפנדלים ההרגשה שלי הייתה שאני צריך לקום וללכת. רק היה חסר שהשופט יבוא וייתן למכבי ת"א את הגביע. אולי עשיתי טעות באיך שהתנהגתי, אבל בסוף הכל יצא לטובה".

חיימוב לא שכח להודות למאמנו ולצוות המקצועי: "יש לנו עוד המון עבודה, כולם יודעים את זה. גם אם היינו מפסידים היום עמדנו כמו גברים. עשינו דברים טובים ביומיים שלושה האחרונים ומגיע כל הכבוד לחסארמה והצוות על כל ההכנה והעבודה המדהימה. יש אנשים שלא מדברים עליהם יותר מדי, הצוות הרפואי, מאמני הכושר ומאמן השוערים שלי שעוזר לי מאוד. הם עושים דברים מדהימים".

"הופתעתי כמו כולם, לא הגיע לגוטיירס הכרטיס האדום, לא הגיע לו אף אחד מהצהובים שקיבל, שניהם היו גבוליים מאוד. לשופט אין שיקול דעת נכון. באתי ואמרתי לו בשקט שבמקומו הייתי פורש", תקף איזי שרצקי את אוראל גרינפלד ללא רחם והוסיף: "שלושה משחקים שנה שעברה דפקו אותי, כל משחק דופקים אותי. אני לא רוצה לבכות, אבל כולם ראו מה קרה פה".

שרצקי לא חסך ביקורת גם על מה שאירע במהלך דו קרב הפנדלים: "מתי ראיתם ששרקו לפנדל חוזר? השופט רצה שנפסיד, הוא לא מבין כדורגל. בכל פנדל שבועטים השוערים קופצים. מגיע לשחקנים שלי צל"ש על איך שהם התמודדו עם המשחק היום. אם ניצחנו עם 10 שחקנים ושופט שהיה נגדנו, אני לא יודע מה יהיה בהמשך העונה".

המאמן הזוכה, סאלח חסארמה, התייחס גם הוא למשחק בסיומו: "ראיתם היום בחורים שרוצים להצליח, ושחקנים רעבים מאוד. ב-10 שחקנים לתת למכבי ת"א שני שערים וכל זה במשחק של 120 דקות, זה ממש לא מובן מאליו".

חסארמה, שזכה בתואר ראשון בתור מאמן בוגרים וגם היה למאמן הערבי הראשון שזוכה בתואר, דיבר על תחילת דרכו: "אני יודע שאני תחת זכוכית מגדלת. אני נכנס לאט לאט לעבודה, לא צריך למהר ולצאת בהצהרות. יש לנו עוד דרך ארוכה, הליגה עוד לא התחילה".

חסארמה המשיך: "אנחנו עוד צריכים להתחזק ולהיות טובים יותר. אני מאמין בעצמי ומאמין שאנחנו בדרך הנכונה כקבוצה. הבחורים נתנו פייט ומבחינתי זאת הדרך. בצורת המשחק שלנו אנחנו עוד צריכים להשתפר, אבל נעבוד על זה". המאמן התייחס לתואר ואיחל לעצמו ברכה לעתיד: "אני שמח מאוד על התואר הראשון ומקווה מאוד שזה גם לא האחרון".