דיווח בסרביה: סטויקוביץ' יעזוב את מכבי חיפה בינואר

בתקשורת המקומית נטען שהמו"מ בין הירוקים לשוער עלה על שרטון והוא מחזיק בלא מעט הצעות מטורקיה. המועדון מיהר להגיב: "מדובר בברווז עיתונאי. יש לו חוזה עד 2018"

תומר לוי
תומר לוי  25.10.15 - 18:39
תחילת כתבה

שני שערים בלבד כבשה מכבי חיפה ב-7 המחזורים שקדמו למשחק אמש (שבת) מול הפועל עכו בסמי עופר. ב-90 הדקות של המחזור השמיני היא שלחה לא פחות מ-4 כדורים לרשת ורשמה ניצחון שני העונה, שהעלה אותה לראשונה מעל לקו האדום.

הערב הגיעו חדשות מדאיגות מכיוון סרביה. על פי התקשורת המקומית השוער ולדימיר סטויקוביץ' צפוי לעזוב את חיפה כבר בינואר. הסיבה: הירוקים הציעו לשוער המצטיין חוזה לעונה נוספת, אך המגעים בין הצדדים תקועים וסטויקוביץ' נוטה לחפש לעצמו יעד אחר. על פי אותו פרסום, השוער הראשון של נבחרת סרביה מחזיק במספר הצעות מהליגה הטורקית שכרגע נראית כמו היעד הבא שלו.

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "בנוגע לידיעה על סטויקוביץ' שפורסמה בסרביה, מדובר בברווז עיתונאי. לשוער חוזה עד עונת 2017/18 ולמועדון אופציה לעונה נוספת מעבר לכך. אין לנו שום כוונה לוותר על השוער".

בתוך כך, הירוקים מקווים שהניצחון על עכו מסמן תחילתה של תקופה יפה יותר, אבל קשה לומר שכבר הבוקר הכל ורוד. מחאת האוהדים - ששרקו אתמול בוז צורם לקבוצה, בעיקר ליוסי בניון, אוראל דגני, חן עזרא וניקולה דרינצ'יץ' - איכזבה את השחקנים שבסיום לא הלכו להודות לקהל, מלבד אופיר קריאף. בחדר ההלבשה נזפו מספר שחקנים בקריאף על כך שהודה לקהל, והקשר התנצל על האקט. לאחר מכן כתב בחשבון האינסטגרם שלו: "כמה שהתקשורת רושמת שטויות ומנסה ליצור בלאגן, זה לא ילך לה הפעם. ביחד לאורך כל הדרך. שבוע טוב וחורפי".

השחקנים מציגים חזית אחידה נגד חלק מהקהל שקילל ושרק, וגם במשחקים הבאים לא יגיעו למחוא כפיים מול היציעים כל עוד האוהדים ישרקו בוז. "המצב לא נעים והקהל הוא אדיר ותומך, אבל אסור שחלק ממנו יסמן שחקנים ואנחנו נלך למחוא לו כפיים. זה לא יילך", אמר אחד השחקנים.

"שובר לי את הלב שחלק מהשחקנים קיבלו שריקות בוז", אמר החלוץ גליינור פלט, שכבש אתמול שער בכורה במכבי חיפה, "אני מבקש מהאוהדים להיות עם כל השחקנים ולא לשרוק לחלק מאיתנו. אנחנו צריכים את כולם. הקהל שלנו מצוין, הוא בא ומעודד".

"ניצחנו ואני מקווה שזה התחלה של עונה יפה", הוסיף פלט, "שמח שפתחתי, רציתי מאוד לעלות בהרכב. אחרי ההפסד לקראת שמונה היינו שליליים באופן טבעי, עכשיו אפשר לראות שכולם שמחים ומחכים למשחק הבא. אף אחד לא רוצה להיות במקום האחרון. אני אוהב לחץ, אנחנו צריכים את כולם ורק ככה נגיע להצלחה. היתה לי עונה טובה בבאר שבע, אין לי שום דבר רע להגיד. אני שמח להיות בחיפה ומקווה להצליח".

עוד אחד מהמצטיינים אמש היה לודוביק אוברניאק, שהבקיע גם הוא את שערו הראשון בירוק. "אני מאוד מרוצה לכבוש שער ראשון, אבל הכי חשוב זה הניצחון של הקבוצה", אמר, "היה עלינו הרבה לחץ, אני אוהב את היחס של הקבוצה למשחק ואני יכול רק לברך את השחקנים. ככה זה כדורגל, פעם למעלה ופעם למטה, אבל כשיש גישה טובה וכשאתה מרגיש את האיחוד בקבוצה, אז הכל בסדר. זה היה משחק מאוד טוב עבורנו, וניקח אותו איתנו למשחקים הבאים".