לא למדנו: אוהדי בית"ר י-ם עם שיר עידוד ליגאל עמיר

20 שנה לאחר רצח רבין, ודווקא בשבוע שבו תתקיים העצרת לזכר ראש הממשלה, מספר אוהדים קראו בשמו של הרוצח במהלך הניצחון על מכבי ת"א. מהמועדון נמסר: "אין מקום לקריאות והתבטאויות בסגנון כזה". השרה, מירי רגב: "לטפל במלוא החומרה". צפו בתיעוד

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.15 - 17:10
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים אמנם ניצחה 2:4 את מכבי תל אביב בבלומפילד, וזכתה להמון מחמאות על היכולת המקצועית, אך לצערם של הירושלמים, לצד הניצחון והרגעים היפים והשמחים, יש גם צד מכוער ושלילי.

לידי ערוץ הספורט הגיע וידאו שבו שרים אוהדי בית"ר ירושלים במהלך המשחק, כשבשיר מוזכר שמו של יגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין, ראש הממשלה שנרצח לפני כ-20 שנה. מדובר בשיר שאוהדי הקבוצה שרים כמעט בכל משחק, ולאו דווקא שרו אותו בעקבות הסמיכות למועד הרצח - אך העובדה שבימים אלו מציינים 20 שנה לרצח, ובשבת תיערך העצרת הרשמית לזכרו של ראש הממשלה, גורמת למילים להיות קשות אפילו יותר.

כזכור, זו אינה הפעם הראשונה שאוהדי בית"ר מבזים את זכרו של רבין. לפני 7 שנים הם שרקו "בוז" במהלך דקת הדומייה לזכרו במשחק החוץ מול מכבי חיפה בקריית אליעזר.

התגובות
מבית"ר ירושלים נמסר בתגובה: "המועדון מגנה בכל תוקף קריאות מעין אלו. אין מקום להתבטאויות וקריאות בסגנון הזה ביציעים של אוהדי בית"ר. אנו לא שמענו ולא נתקלנו התופעה כזו אמש, כך שאם נשמעו כאלו קריאות משמע היו מינוריות ואינן מאפיינות או מייצגות את קהל אוהדינו".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, סלדה מהתנהגות האוהדים: "אני מגנה בכל תוקף את ההתנהגות הזו וקוראת לקבוצה ולרשויות אכיפת החוק לגלות אפס סובלנות לאלימות. גם לאלימות מילולית אין מקום במגרשים שלנו, צריך לטפל בזה במלוא החומרה".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "אנחנו מביעים שאט נפש מקריאות השבח וההלל לרוצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל. המאבק נגד קומץ אוהדים נבער, אלים, גזעני וחסר כבוד לזולת חייב להיות אמיתי ויעיל וההתאחדות תיקח בו חלק משמעותי ומוביל יחד עם רשויות החוק וגורמי האכיפה במדינה".

תגובת המנהלת: "ההתנהגות של אוהדי בית"ר י-ם הקוראות ומעודדות את רוצח ראש הממשלה לשעבר  יצחק רבין ז"ל מחליאה. הפרצופים של אותם פרובוקטורים ידועים למשטרה, ואנו מצפים שהנ"ל תפעל להרחקתם ממגרשי הכדורגל כשם שפעלה ואסרה כניסת אוהדים ממכבי נתניה במשחקה נגד סכנין בשבת האחרונה. בימים אלה מגבשת המנהלת יחד עם משרדי הממשלה השונים והכנסת מענה חקיקתי לטיפול בתופעות נפסדות מהסוג הזה, כשעל סדר היום מינוי שופטים המתמחים בעבריינות ספורט. זאת על מנת שלא נשאר רק בתחום הגינוי אלא שופטי הספורט יתנו מענה ממוקד למיני העבירות בתחום הספורט. בכך יובילו על ציר הזמן למיגור תופעות פסולות הפוגעות בכדורגל והחברה כולה".