הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהבי: נראינו חזקים, זו מכבי שאני רוצה לראות

יוקאנוביץ' על הקפטן: "אני מאמין שהוא יישאר. בונה עליו כחלק מרכזי בקבוצה". אבוקסיס: "מכבי ת"א לא בליגה שלנו"

שירלי בר דיין (אלן שיבר)  29.11.15 - 23:23
תחילת כתבה

בליגת האלופות מכבי ת"א אמנם מתקשה, אבל על ליגת העל היא מסתכלת מלמעלה. הצהובים חזרו הערב (ראשון) לפסגה עם 0:4 מוחץ על בני יהודה בניצוחם של שלומי אזולאי וערן זהבי. הראשון כבש שער בכורה במכבי ובישל פעמיים לקפטן, שהגיע ל-101 שערים במדים הצהובים. את הרביעייה השלים טל בן חיים.

"אני לא יודע מה זו תקופה פחות טובה", אמר זהבי בסיום, "היה לנו עומס גדול מול קבוצות טובות והיה יותר קשה. אני שמח שהיינו יותר טוב למשך 90 דקות, נראינו חזקים וזו מכבי שאני רוצה לראות. חשוב גם ששמרנו על שער נקי, בני יהודה לא הגיעה להזדמנות אחת וצריך לתת קרדיט להגנה".

אחרי שג'ורדי קרויף אמר כי הגדלת מספר הזרים תתרום להתקדמות הכדורגל הישראלי, מכבי ניצחה עם 4 שערים תוצרת כחול-לבן. "זה לא משנה אם זר או ישראלי משחק", אמר זהבי, "כל שחקן יודע שבמשחק אחד הוא יכול להיות בהרכב ואז לצאת ממנו. אני מקווה שכל אחד שמקבל את ההמזדמנות, ייתן את המקסימום". שלומי אזולאי הוסיף: "כשהגעתי למכבי, ידעתי שתהיה תחרות גדולה. קיבלתי הזדמנות ואני שמח שהוכחתי את עצמי. המטרה שלנו היא להתקדם ותמיד המשחק הבא הכי חשוב".

המאמן סלאבישה יוקאנוביץ' אמר: "שיחקנו נהדר לאורך 90 דקות וזה היה חשוב. בני יהודה עשתה לנו כמה בעיות, אבל עצרנו אותה וכבשנו 4 שערים. אנחנו צריכים להיות מרוצים מההופעה שלנו, אני חושב תמיד על איך נתחיל ואיך נסיים את המשחק. אני מבין אנשים ששמחים יותר עם המחצית השנייה, אבל אני חוזר - עשינו עבודה מצויינת גם במחצית הראשונה".

על ערן זהבי אמר המאמן הסרבי: "כשהגעתי, אנשים דיברו איתי על המנטליות כאן. אני לא יודע מה זו המנטליות הישראלית. יש לו מנטליות של ספורטאי, במשחקים וגם באימונים, בסופו של דבר מגיע לו לכבוש". האם הוא יעזוב בינואר? "אני מאמין שהוא יישאר, אני בונה עליו כאחד מהחלקים הכי חשובים בקבוצה".

יוקאנוביץ' הוסיף על שלומי אזולאי שהצטיין: "אין לי תוכניות למכור את שלומי. אנחנו קבוצה קצרה ואני צריך עוד שחקנים ולא לשחרר את חלק מהם".

בצד המפסיד, יוסי אבוקסיס אמר: "זו הייתה הפעם הראשונה שהרגשנו שאנחנו משחקים מול קבוצה שלא יכולנו מולה והבדלי הרמות נראו לכל אורך המשחק. עבורנו משחק מול מכבי זה כמו שמכבי משחקת בליגת האלופות. מנסים כמה שאפשר, אבל מכבי לא בליגה שלנו. כרגע אנחנו חושבים על להישאר בליגה ומרוצים ממה שעשינו עד עכשיו".

בן צעירי לא שיחק, במקרה או שלא אחרי שאחיו, לירוי, תבע את בני יהודה. אבוקסיס התייחס לכך: "אמרתי את מה שיש לי לומר בנושא. כל דבר שאני אומר, האוהדים כועסים עליי - פעם האוהדים, פעם הבעלים. עזבו אותי בנושא הזה. ההחלטה לא לשתף את בן צעירי הייתה לא מקצועית". זה מה שיש לי לומר בנושא".