הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

3 לראיקוביץ'. מליקסון עם 8. ציוני משחק העונה

ב"ש הוכיחה שהיא יכולה ללכת עד הסוף. גורש עם 7 ואיך דורג זהבי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.12.15 - 23:54
תחילת כתבה

חיכינו למשחק עונה, אחד שיגרום לנו לקצת נחת בתוך גל אכזבות הכדורגל הישראלי. הערב בבלומפילד גם קיבלנו תשובה למי שחשב שליגת העל שייכת לקבוצה אחת בלבד. הפועל באר שבע לא הבריקה, אבל הציגה משחק טקטי, עקצה את הצהובים במתפרצות והראתה שהיא מסוגלים להיאבק על האליפות עד הסוף.

 • שוברים שליטה: 1:2 לב"ש על מכבי ת"א
 • עושים חיים בבלומפילד: משחק העונה בתמונות
 • 3 לראיקוביץ', מליקסון עם 8. ציוני משחק העונה

  מנגד מכבי תל אביב שלטה, אך לא הצליחה לסכן באמת את שערו של דודו גורש. הערב הזה המחיש לנו יותר מכל שהשנה הולכת להיות לנו ליגה שתוכרע רק במחזורי הסיום. אז מי המצטיין, מי איכזב ומי עשה את ההבדל במשחק העונה? אלו הציונים. לא מסכימים? טקבקו.

  מכבי ת"א
  פרדראג ראיקוביץ' - 3

  "השוער הטוב ביותר בגילו", הובא בדיוק בשביל משחקים בסגנון הזה. אומנם הגול הראשון לא באשמתו, אך עם יציאה לא אחראית הגול השני רשום לחלוטין על שמו.
  אלי דסה - 5
  כשהמגן הימני צורף לסגל הצהוב, ציפו שיהיה זה שיהפוך לאיום ממשי בכל התקפה. הערב המשימה שקיבל אקס בית"ר היא לנצל את חוסר הניסיון של בן תורג'מן במעמדים האלה, הוא לא הצליח לעשות זאת. בגול הראשון ברדה הסתנן לפניו ובשני גם מליקסון הקדים אותו. גול הזכות שלו הגיע הרבה בזכות נגיעה של שחקן ב"ש.
  עומרי בן הרוש - 4
  מגן נבחרת ישראל בעיקר עסק במשימות הגנתיות, בהן התקשה פעם אחר פעם מול מליקסון ולא תרם כלל למשחק ההתקפה.
  טל בן חיים - 5
  לא אשם בשערים שהצהובים ספגו, אך במעט שהיו צריכים להתמודד, ספגה הגנת הצהובים בהובלתו שני שערים, מהם לא יכלו לחזור. משחק פושר לבלם הנבחרת
  קרלוס גרסיה - 5
  כמו בן חיים, גם הספרדי לא עמד לאיומים ממשיים מלבד שני השערים. משחק בינוני לבלם הוותיק.
 • גל אלברמן - 7
  האנרג'ייזר הבלתי נגמר של הצהובים הגיע לעוד יום עבודה עם אינספור חילוצים כדורים. המצטיין של הצהובים במחצית הראשונה ובשניה היה זה שהחזיק כמעט לבדו את הקישור של הצהובים.
  דור פרץ - 5
  הקשר בן ה-20, ששיחק מחצית אחת בלבד, הציג משחק פושר, סייע לאלברמן בשליטת הצהובים במרכז השדה, אך לא תמך מספיק בהתקפה.
  נוסא איגיבור - 4
  הניגרי שפתח את העונה מצוין לא הופיע למשחק העונה. הקשר לא ביצע את הכניסות לעומק ולא היווה פקטור במשחק ההתקפי של הצהובים.
  גילי ורמוט - 5
  במחצית הראשונה ראינו ניצוצות מגילי ורמוט שפרץ באגף וניסה ליזום. אך למחצית השניה הוא פשוט לא הופיע.

  ערן זהבי  - 6
  הקפטן הצהוב ניסה ליזום, לייצר התקפות לטובת האלופה אך זה היה מעט מידי, בטח ביחס למה שהורגלנו ממנו במשחקים גדולים.
  עדן בן בסט -  4
  החלוץ קיבל צ'אנס בהרכב במשחק גדול אך שוב היה חלש, לא הצליח להוות איום על הגנת באר שבע ובצדק הוחלף במחצית.
  טל בן חיים (חלוץ) - 3
  החלוץ היה אמור להיות זה שישנה א המשחק של הצהובים במחצית השניה, אך פעם נוספת עסק ביותר מידי דברים חוץ מבכדורגל ולא תרם כלל למשחק ההתקפי של הצהובים.
  ברק יצחקי - 4
  החלוץ נכנס כמחליף, אך היה אנמי ולא הצליח לייצר לעצמו מצבים ולסכן את שערו של גורש.

  הפועל באר שבע
  דודו גורש - 6
  הגול של הצהובים לא באשמת השוער המנוסה. מלבד זאת, הוא לא עמד ביותר מידי מבחנים והיה בטוח ביציאות לכדורי הגובה והשרה המון שקט במשחק בו ההגנה של באר שבע עבדה שעות נוספות.
  בן ביטון - 7
  המגן הימני רשם עוד משחק בדרך למקם את עצמו כמוביל בכדורגל הישראלי. האדומים בעיקר התגוננו והוא עמד בהמון מבחנים עימם התמודד בצורה מצוינת. בגלל שקבוצתו התגוננה במרבית חלקי המשחק, לא תרם למשחק ההתקפי.
  בן תורג'מן - 8
  המחליף של דויזאדה, שסומן כנקודת התורפה של האדומים, עמד בלחץ הצהובים שתקפו בעיקר דרכו. בדקה הראשונה אף הציל מהקו יתרון מוקדם של הצהובים שיכול היה לגרום למשחק להתפתח בכיוון אחר.

  וויליאם סוארס -  8
  הבלם הברזילאי היה נתון ללחץ בלתי פוסק של האדומים שהרימו פעם אחר פעם לרחבת באר שבע, אך הבלם היה ראשון לכל כדור והוא מהמצטיינים של האדומים הערב.
  שיר צדק - 7
  יחד עם סוארז, גם הרכש מקריית שמונה הציג משחק שקט והשרה הרבה ביטחון אצל מוליכת הטבלה החדשה.
  אובידיו הובאן -  4
  דווקא מהרומני ציפינו ליותר. שיהיה זה שיסחוף את הקישור הבאר שבעי ויהיה החוליה המחברת בין ההתקפה להגנה. הקשר הציג משחק חלש ממה שהורגלנו לראות ממנו והרבה לאבד כדורים.
  ג'ון אוגו -  6
  הניגרי תרם רבות למשחק ההגנה והוסיף מסה למרכז השדה. יחד עם זאת לא תרם מספיק למשחק ההתקפי וכמו הובאן, לא היה מעורב המשחק ההתקפי.
  מהראן ראדי - 6
  כנראה כדי לנצח משחק עונה, צריך את מהראן ראדי אצלך בסגל. הקשר לא עם משחק גדול, הוסיף בישול למליקסון עם הרבה נחישות. לא תרם מספיק למשחק ההתקפה כמו שהיה מצופה ממנו.

  מאור מליקסון -  8
  המון ציפיות היו מהקשר והוא לחלוטין עמד בהן. עם בישול מצוין לברדה, גול גדול ופריצות בלתי פוסקות באגף הימני. הוא לחלוטין הגיע למשחק העונה והוכיח שהוא בליגה של הגדולים ביותר.
  טוני וואקמה - 5
  הניגרי לא היה מעורב במשחק ההתקפה שכמעט ולא היה קיים הערב בבלומפילד. החלוץ התרכז במשימות הגנתיות ועשה זאת בצורה טובה, אך במשחק כזה שבו הצהובים שלטו בצורה מוחלטת, לא הוסיף את הכדורים החכמים שיוציאו את באר שבע למתפרצות.
  אליניב ברדה - 7
  קפטן, מנהיג, ווינר. החלוץ שמר על הכדור, נאבק מול הגנת מכבי ואף הבקיע את השער ששינה את המשחק עבור הבאר שבעים.

  קהל מכבי תל אביב - 8
  למרות שנקלעו לפיגור מפתיחת המשחק, האוהדים הצהובים עודדו לאורך כל 90 הדקות ונתנו כוח לשחקנים הצהובים, שלא הצליחו לחזור מהפיגור המוקדם.
  קהל הפועל באר שבע - 9
  1,600 אדומים וגלינור פלט אחד, מילאו את שערים 4-5 בבלומפילד. עם תפאורה של עשרות דגלים ועידוד בלתי פוסק, הדרומיים הראו שהם לחלוטין בליגה של הגדולים.