הרופא אישר, אבל חיפה לא תחזיר את אבוחצירה

החלוץ קיבל אישור רפואי להתאמן, אך הקבוצה לא תסתכן והוא יישאר מחוץ לסגל גם אחרי חצי שנה של היעדרות

תומר לוי
תומר לוי  27.12.15 - 20:18
שמעון אבווחצריה בימים יפים במכבי חיפה. עכשיו הוא בריא. האם יחזור לסגל? (אלן שיבר)
שמעון אבווחצריה בימים יפים במכבי חיפה. עכשיו הוא בריא. האם יחזור לסגל? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

העיקר הבריאות. שמעון אבוחצירה קיבל אישור מרופאיו לחזור לאימונים מלאים לאחר שנעדר במשך שבעה חודשים. חלוץ מכבי חיפה סבל מבעיות לב, שהשביתו אותו מכל פעילות ואף הטילו את המשך הקריירה שלו בספק. "חצי שנה של חוסר וודאות, המתנות, שאלות ולחץ וזה הגיע. אין מאושרת ממני על חזרתך למקצוע, לאהבה ולשלווה שלך", התייחסה לבשורה אישתו רעות בפוסט בפייסבוק.

היום (שני) התבשר החלוץ שיוכל לחזור לפעילות והדרך לחזרה לכושר משחק ארוכה, אך אם חשבתם שההחלמה תסלול את דרכו לסגל מכבי חיפה במהירות, אז לא כך התמונה. הירוקים בשלב זה החליטו שלא להחזיר את החלוץ לאימונים מכיוון ולא רוצים לקחת סיכון עקב הבעיה הרפואית. בקבוצה הודיעו שיקבלו מחר לידיהם את המסמך, תבחן אותו ורק אז יקבלו החלטה. בשלב זה כאמור, החלוץ לא יחזור לאימונים.  

אבוחצירה הגיע למכבי חיפה מעירוני קריית שמונה לפני שלוש שנים לאחר עונת שיא בקבוצה של איזי שירצקי, בה כבש 15 שערי ליגה. בתקופה אצל הירוקים, לא הצליח החלוץ לשחזר את אותה יכולת וכבש בשתי עונות שישה שערים בלבד.

במכבי חיפה, שלא הפסידה בששת המחזורים האחרונים, מתכננים שינוי לקראת חלון העברות בינואר כשאביחי ידין, אייל משומר, שחר הירש ואלון תורג'מן ישוחררו. מנגד, בקבוצה מחפשים חיזוק ומתכננים טרייד עם קריית שמונה שיעביר את וובה בראון ואולי גם את חן דילמוני לסגל של רוני לוי.