יום של החתמות: פריירה ובוקרה הצטרפו לנתניה

השניים חברו לגומברג ובנבנישתי. החלוץ היהודי שוינפלד צפוי לסכם גם כן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.01.16 - 18:57
טיאגו פריירה מצטרף לרומאריו פירס במכבי נתניה
טיאגו פריירה מצטרף לרומאריו פירס במכבי נתניה
תחילת כתבה

מתיחת פנים. דורון אוסידון וראובן עטר הבטיחו בחודש האחרון שיבצעו מהפכה במכבי נתניה עם פתיחת חלון העברות, וביומיים האחרונים ניתן לראות את השינוי יוצא לפועל עם חמישה שחקנים שהצטרפו לסגל של האחרונה בטבלת ליגת העל. בשעות אחר הצהריים היום (שני) חתמו בקבוצה הקשר, אילן בוקרה והחלוץ, טיאגו דוס סנטוס פריירה ובכך הצטרפו לאיציק כהן, סער בנבנישתי וגיא גומברג שהצטרפו קודם לכן. החלוץ היהודי ארון שוינפלד, צפוי להצטרף גם כן לצהובים בימים הקרובים.

בוקרה הוא קשר אחורי יהודי בן 22, שנולד בצרפת ושיחק בקבוצות הילדים והנערים של פאריס סן ז'רמן. בקיץ 2012 חתם לשלוש שנים באייאקס ושיחק בקבוצת המילואים ותקופה כמושאל באוויאן הצרפתית. בפתיחת העונה הצטרף להפועל כפר סבא, אך לא קיבל צ'אנס בהרכב וכעת יקווה לקבל הזדמנות אצל עטר.

הקשר מצטרף לחלוץ הברזילאי בן ה-28, שמתנשא לגובה 175 סנטימנטרים. דוס סנטוס הגיע לצהובים מהמועדון הקפריסאי, באוטלו אתניו, בו כבש עשרה שערים בעונה החולפת. פריירה הגיע בתיווכו של קפטן הצהובים, רומאריו פירס, ששיחק עימו בעבר והמליץ לראשי הקבוצה להחתימו.

השניים הם לא הפנים החדשות היחידות היום בסגל הצהוב. הבוקר נסגרה עסקת השאלתו של סער בנבנישתי מהפועל רעננה עד לסיום העונה. השחקן כבר לקח חלק באימון הקבוצה ושותף בניצחון 0:4 של הקבוצה הבוגרת על קבוצת הנוער ואף כבש את אחד השערים במשחק.

מי שעוד הצטרף לקבוצה של עטר ויחזק את ההגנה הוא המגן השמאלי, גיא גומברג, שעזב את הפועל תל אביב וחזר לקבוצת נעוריו מכבי נתניה, אחרי שלא מצא את מקומו בסגל האדום. "אני שמח להחתים את גיא במועדון בו הוא גדל", אמר סוכנו של גומברג אדם קידן, "אני בטוח שהם ידעו לתת לו הזדמנות אמיתית להוכיח מה הוא שווה".

בנתניה לא מתכוונים לעצור בכך והפנים כבר לחיזוק הבא. כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, היהודי ארון שיינפלד, ששיחק בשלוש השנים האחרונות ב-MLS,  החל להיבחן בקבוצה של עטר. היום החלוץ היהודי הותיר רושם חיובי באימון הקבוצה וצפוי לחתום בימים הקרובים.

מחר צפוי להגיע למבחנים גם הקשר הגיאורגי איראקלי משקייה, שמשחק בליגה השניה בפולין.  ביצוע המבחנים לשחקנים החדשים היא חלק מהמדיניות שקבע ראובן עטר, לפיה לא יחתים שחקנים על סמך וידאו, אלא רק אם יחזה בביצועיהם באופן ישיר.

"כפי שהתחייבנו, אנו פועלים כעת למצוא את השחקנים החסרים לנו על מנת לאזן את סגל הקבוצה", התייחס יושב ראש הקבוצה, דורון אוסידון לחיזוק החדש, "חמש ההחתמות הללו הן לא סוף פסוק ואני מאמין שעד סיום החלון נמשיך לעשות הכל כדי לחזק את הקבוצה. אני מאמין ומקווה , שהשחקנים שהגיעו למועדון עפ"י רשימת הדרישות של המאמן, תאפשר לנו לסיים את העונה בליגת העל".

עוד החלטה מרעננת של הצהובים מגיעה מכיוונו של יובל אבידור, שכעת הוחלט להשאירו במכבי נתניה. החלוץ ערך היום (שני) שיחה עם דורון אוסידון, שהשתכנע והחליט לתת לו הזדמנות עד תום העונה. "הנחישות של יובל להישאר והרצון האמיתי לסייע לנתניה לשרוד הכריעו", הסבירו בקבוצה.

יחד עם זאת, עטר הבהיר כי אם תוצאות הבדיקות הרפואיות של דוד מנגה יתבררו כתקינות, הוא יעדיף להחתים את חלוץ הפועל קריית שמונה על פניהם. עיקר הקושי במגעים עם החלוץ הצרפתי נעוץ בכך שבנתניה מחפשים אחר חיזוק שיוכל לסייע במאבקי ההישרדות באופן מידי, ולכן אין להם את הזמן להמתין להחלמתו המלאה.

 

אולם, לצד העיסוק המתמשך בחיזוק, אצל האחרונה בטבלה עוסקים גם באלה שקיבלו הודעת שחרור. הקשר, מושיקו לוגסי, מחזיק בהצעות משתי קבוצות בליגת העל ויעזוב בקרוב. זאביק חימוביץ' ושמעון הרוש ונבו מזרחי, שייפגש היום עם היו"ר דורון אוסידון שיודיע לו על שחרורו, יאלצו לחפש קבוצה. ראול גרשומוב ועומר בוארון הצעירים יושאלו לחצי שנה ויחזרו בקיץ.

כמו לאחר ההפסד לקרית שמונה, גם היום יושב ראש הקבוצה, דורון אוסידון, הבהיר שאין ולא יהיה שינוי בגזרת המאמן וכי הוא יעמוד לצדו של עטר ולחזק יחד איתו את הקבוצה בתקווה לשרוד בליגה. היו"ר מתכוון לערוך עם השחקנים שיחה בנושא ויבהיר כי הבאים שישלמו את המחיר יהיו הם עצמם. הפנים בנתניה הם כבר למחזור הבא בו יפגשו בסמי עופר את הפועל חיפה לקרב תחתית.

בצוות המקצועי כבר החלו לתכנן את ההרכב הצפוי בהתמודדות כשכהן ובנבנישתי, שהצטרפו השבוע צפויים לפתח ב-11 של עטר. הקפטן עומר ורד ורומאריו פירס, שריצו עונש הרחקה במחזור הקודם, יחזרו להרכב הצהובים. מי שיחסר אצל הצהובים הוא מילאן סמילאניץ' המוצהב, כשקיימת סבירות גבוהה שאמייה טגה, יחליפו ויוסט לעמדה הטבעית שלו כקשר אחורי.