איתמר צ'יזיק עוזב מיידית את חיפה, אסף בן דב יחליפו

פרסום ראשון: זעזוע בקבוצה מהכרמל. אחרי 14 שנים, המנכ"ל נפרד מהמועדון בהחלטה משותפת. צ'יזיק היה שותף לעלייה ההיסטורית לליגת האלופות בשנת 2002 ולמעבר לסמי עופר. מחליפו כיהן כמנכ"ל המשביר לצרכן ב-9 השנים האחרונות, ונחשב לאוהד הקבוצה

תומר לוי
תומר לוי  05.01.16 - 08:55
אחרי 14 שנים, השניים נפרדים (ראובן כהן, האתר הרשמי)
אחרי 14 שנים, השניים נפרדים (ראובן כהן, האתר הרשמי)
פרסום ראשון

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

מהפכה ניהולית במכבי חיפה. לאחר 14 שנה בתפקיד המנכ"ל, איתמר צ'יזיק פורש מתפקידו ובמקומו ייכנס כבר השבוע לתפקיד אסף בן דב, מי שהיה מנכ"ל המשביר לצרכן בתשע השנים האחרונות.

צ'יזיק אחד האנשים החזקים בכדורגל הישראלי ומונה ב-2002, על ידי יעקב שחר, לתפקיד המנכ"ל. בעונה הראשונה תחת ניהולו זכתה הקבוצה להצלחה כאשר העפילה לראשונה לליגת האלופות. מאז היה שותף לחמש זכיות של הקבוצה באליפות. במסגרת תפקידו, אחראי צ'יזיק לארגון משחקי הקבוצה, ארגון חגיגות האליפויות, מעורב בתוכניות לקידום שחקני נוער במסגרות שונות שמפעילה הקבוצה, ועוד. בשנים האחרונות היה פעיל בפרויקט הקמת אצטדיון סמי עופר.

בשנים 2008-2010 כיהן במקביל כאחד מ-14 נציגים בדירקטוריון ECT, ארגון הגג של מועדוני הצמרת של הכדורגל באירופה שנחשב למינוי יוקרתי עבור נציג ישראלי.

בשנים האחרונות בהן מכבי חיפה לא מצליחה מקצועית, תלו אוהדי הקבוצה את חלק מחוסר ההצלחה בהתנהלות המועדון וחלק גדול מהחיצים הופנו לעברו של איתמר צ'יזיק בעיקר מצד ארגון "הקופים הירוקים" שמחו על יחס המועדון לקהל וחוסר שיתוף האוהדים בהחלטות וריחוק המועדון מהלך הרוח של קהל האוהדים.

אז מי הוא אסף בן דב שנכנס החל מהיום לתפקיד מנכ"ל מכבי חיפה?
המנכ"ל היוצא של רשת המשביר לצרכן החליט לסיים את תפקידו לאחר 9 שנים. בן דב הסכים ללוות את הרשת כיועץ חיצוני בשנת 2016. הוא מונה למנכ"ל משותף בחברת המשביר לצרכן באוקטובר 2006. באפריל 2010 הפך בן דב למנכ"ל בתי הכלבו של המשביר, עם הפיכתה של חברת המשביר לצרכן לחברת אחזקות. ב-4 השנים שלפני כן כיהן כמנהל חטיבת מוצרי היוקרה בחברת לוריאל. לפני כן עבד במשביר הישן בשורת תפקידים שונים, כולל סמנכ"ל סחר ושיווק. מאז כניסתו של בן דב לתפקיד ביצעה המשביר שורה של רכישות תחת האסטרטגיה של רמי שביט להגדיל את מחזור של הקבוצה. בין השאר נרכשו קשרי תעופה, הרשתות ניו פארם ואופיס דיפו, וכן מותגי האופנה אירית וג'אמפ.

עד כה לא עסק בן דב בניהול ישר של מועדוני ספורט, אך הוא אוהד מכבי חיפה ואוהד כדורגל וותיק. בראיון לניר קיפניס בעיתון גלובס לפני מספר שנים סיפר בן דב על תחביבו העיקרי:

טלוויזיה יוצא לך לראות?
"בעיקר ספורט. למרות שאני לוקח את הילדים לבית הספר בבוקר, אני עובד עד שעות מאוחרות וחוזר הביתה בשעות שבהן מה שיש לראות בטלוויזיה הוא בעיקר ספורט, עם דגש חזק על כדורגל".

ומה באשר לבילויים מחוץ לבית, שאינם קשורים לאוכל?
"מאז שפתחו ממש מול הבית שלי את אמפי שוני, החיים שלי השתנו. אנחנו לא מפסיקים ללכת להופעות. בכלל, המוזיקה הישראלית הפכה לנגישה יותר בזכות המוכנות של האמנים, אפילו הגדולים, להופיע במקומות אינטימיים מול קהל של כמה עשרות אנשים. עם השנים למדתי לאהוב את זה. זה לא שאני לא הולך גם למופעים גדולים כמו של שלמה ארצי בקיסריה, אבל גם כשאני הולך, אני מתרכז יותר בתזמורת שלו, במיוחד בכלי הנשיפה".

נשיא המועדון, יעקב שחר התייחס לעזיבה: "איתמר צ'יזיק ביקש ממני בתחילת העונה לסיים את תפקידו בסוף העונה הנוכחית. נעתרתי לבקשתו והתחלתי בחיפושים. לאחרונה נמצא מחליף, אסף בן דב, מנכ״ל המשביר לצרכן לשעבר. בבוא העת נכנס מסיבת עיתונאים בנושא. אני מצטער על כך שהידיעה דלפה ויצאה כפי שיצאה וגרמה לפגיעה באיתמר ובמועדון".