גוואנגז'ו מציעה לזהבי 60 מיליון ש"ח לשנתיים וחצי

הקבוצה הסינית מוכנה לשלם עד 5 מיליון יורו למכבי תל אביב ולסדר לקשר הצהובים חוזה עתק במועדון. סוכנו רונן קצב אישר: "ערן קיבל הצעה רשמית ואנחנו בודקים אותה כעת"

תומר לוי
תומר לוי  02.06.16 - 22:50
תחילת כתבה

האם ערן זהבי בדרך לעזוב את מכבי תל אביב? גוואנגז'ו הסינית מוכנה לשלם לקפטן הצהובים שכר מפלצתי של לא פחות מ-60 מיליון ש"ח לשנתיים וחצי ולהעביר למכבי ת"א עד חמישה מיליון יורו תמורת שחרורו.

כזכור, סקאוטים מסין כבר הגיעו לישראל בעונה שעברה על מנת לעקוב אחרי זהבי וצפו בו במשחק מול מכבי חיפה בסמי עופר, אך השחקן לא התלהב לקבל את ההצעה ולעבור לסין.

סוכנו של זהבי, רונן קצב, הגיב לאפשרות שהשחקן יעזוב ואמר: "לאור השמועות של השעות האחרונות והרצון לכבד את כולם אנחנו מאשרים שנבדקת איזשהי הצעה רישמית שהגיעה לערן. כמו במקרים דומים ובהצעות קודמות שהיו ונדחו מסיבות שונות ע״י ערן, אין לנו כוונה להתייחס עד שערן יחליט שהוא מעוניין בהצעה שהונחה".

בינתיים, מכבי ת"א מחכים רק לסגירה עם מאמן לעונה הבאה כדי להציג באופן רשמי את יוסי בניון. מקורב לעסקה אמר לערוץ הספורט: "הכל חתום, מדובר בחוזה לעונה. מחכים למאמן החדש כדי להציג אותו ביחד עם בניון. הסיפור נגמר". בניון עצמו כבר קיבל תכנית אימונים לקיץ ותאריך התייצבות לאימונים.

ג'ורדי קרויף ממשיך במאמציו הגדולים להחתים מאמן. שוטה ארוולדזה ממשיך להיות המועמד המוביל על פי דיווחים באירופה, אך לא נסגר איתו או עם שם אחר סיכום על חוזה.

השם החדש ברשימת המועמדים לחיזוק הוא אייל גולסה, שעדיין נמצא תחת חוזה בפאוק סלוניקי. במקביל, קרויף עושה מאמצים להחתים את ניקיטה רוקביצה מבית"ר ירושלים ורועי קהת מאוסטריה וינה, כשגם שמו של אחמד עאבד מהפועל קרית שמונה עלה.

במכבי ת"א יבקשו הבהרות מקרלוס גרסיה האם הוא מעוניין לקחת את ההצעה שיש לו מארצות הברית או להישאר. ההערכה היא שהבלם הספרדי רוצה לעזוב. בנוסף, אצל הצהובים פועלים על מנת להאריך את חוזהו של איתן טיבי, שמחזיק בהצעה מריינג'רס הסקוטית.