הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עבודות שיפוץ איצטדיון בלומפילד החלו רשמית

המגרש ביפו יורחב מ-14 ל-29 אלף מקומות, וצפוי להיות מוכן בעוד שנתיים. ראש העיר רון חולדאי: "יאפשר צפייה אולטימטיבית"

עינת הירש
עינת הירש  08.08.16 - 11:11

תגיות: ליגת ווינר

בשעה טובה, עבודות השיפוץ באיצטדיון בלומפילד החלו היום (שני) באופן רשמי. בזמן ששלוש הקבוצות התל אביביות בליגת העל כבר נדדו לאיצטדיונים בפ"ת ונתניה, המגרש ביפו יעבור שדרוג רציני ואף יורחב ל-29 אלף מקומות.

"אנחנו עומדים בפני יום מרגש", אמר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. "איצטדיון בלומפילד יעמוד בכל הסטנדרטים האירופיים האפשריים ויאפשר צפייה אולטימטיבית כאיצטדיון הכדורגל הטוב ביותר בארץ. עמדנו בזמנים כמו שהבטחנו ובעוד שנתיים יהיה לנו איצטדיון חדש".

מחזיק תיק הספורט בעיריית ת"א, אלון סולר, הוסיף: "שנים שאני לוחץ, עובד ומחכה לרגע הזה. בלומפילד יצר המון רגעים מרגשים עבור כל אוהד ספורט בישראל והחל מעוד שנתיים יפתח דף חדש ועוצמתי יותר בחוויות של כולנו."

התכנון החדש ישמר את המאפיינים הייחודיים של האצטדיון, הכוללים את היציעים הבנויים כ-BOWL שתורמים לאווירה המיוחדת, כמו גם הקרבה לכר הדשא. רוב היציעים הקיימים ישופצו ויישארו על כנם, כשמקביל ייבנו שטחים חדשים מתחת ליציעים וייבנו מבנים נוספים כחלק מהיציע המערבי והיציע המזרחי.

השדרוג יעמיד את האצטדיון בסטנדרטים המעודכנים של אופ"א, שיאפשר קיום משחקים בינלאומיים הן של נבחרת ישראל והן במפעלים האירופאיים. לרווחת הצופים, יותקנו מספר רב של תאי שירותים, אמצעי הנגשה לנכים, מערכות הסעדה שונות ומועדוני מנויים ל-VIP.

כמו כן, התכנון כולל שיפור זוויות הראייה, זרימה טובה ובטיחותית של הקהל, עמדות צילום, אולפנים לשידורי טלוויזיה, מערכות תאורה, חדרי בקרה ואזורים ייעודיים לרכבי שידור. באזור השחקנים, המופרד משאר הקהל, תוכננו ארבעה מתחמי מלתחות הכוללים, בין השאר, חדרי מאמנים, חדרי שופטים, בדיקות סמים, חדר רופאים ובקרים.