סטויקוביץ': "הפסדנו חלק מהמשחקים כבר באוטובוס"

הכישלונות בליגה ("כבר אחרי חודשיים ידעתי שלא נרוץ לאליפות"), אלירן עטר ("השחקן הכי טוב בארץ"), לויטה ("מתאים להיות שוער ראשון") והגביע ("זה כמו לזכות באלופות"). השוער הסרבי נפרד מחיפה אחרי שנתיים ולא שוכח את האוהדים: "אחתוך אצבע עבורם"

תומר לוי
תומר לוי  25.08.16 - 09:00
תחילת כתבה

(בווידאו: מכבי חיפה מנצחת את הפועל ת"א)

אחרי שנתיים שהתאפיינו בהרבה עליות וירידות, ולדימיר סטויקוביץ' נפרד ממכבי חיפה. השוער הסרבי הוותיק חתם כבר אתמול (רביעי) בנוטינגהאם פורסט מליגת המשנה באנגליה ונפרד מהירוקים בראיון מיוחד לערוץ הספורט. על ההחלטה לשחרר אותו, יוסי בניון ואלירן עטר, אוהד לויטה והקהל של מכבי חיפה.

סטויקוביץ' התפנה לדבר אחרי שהתמקם במלון בנוטינגהאם וערך אימון בכורה במדי הקבוצה, שתהיה התחנה השניה שלו באנגליה אחרי וויגאן. "אני לא יכול להתחיל לדבר על נושא אחר שהוא לא הקהל של מכבי חיפה", הסרבי פתח את דבריו. "למועדון הזה יש שלושה דברים חשובים שמחזיקים אותו - הקהל, הקהל ושוב פעם הקהל. האוהדים קיבלו אותי בצורה מושלמת והם יודעים שהייתי מוכן לחתוך אצבע בשבילם, מוכן ללכת גם למכונת אמת ולהצהיר על זה".

"אני מאוד אוהב את המועדון, האוהדים והשחקנים", הוא הוסיף. "בשבילי זו הייתה זכות גדולה לשחק במכבי חיפה וספציפית עם יוסי בניון, ממש התרגשתי לעבוד לצידו. גם טוואטחה ועטר היו כמו אחים שלי. סיימתי כאן שנתיים, אבל אני מרגיש כאילו שיחקתי פה עשר שנים".

למה לא רצו אותך?
"ככה זה בכדורגל. הבנתי שרוצים לפנות מקום לזר בעמדה אחרת וזה בסדר גמור מבחינתי. לי היה חשוב לשמור על התנאים שלי. שמעתי הרבה שטויות עליי, אמרו שאני לא מתאמן כמו שצריך ולכן חשוב לי להבהיר - אני בן 33, יש לי המון ניסיון ויודע איך להכין את עצמי למשחקים. הרי המטרה היא בסופו של דבר להיות בשיאי במשחקים ולא באימונים וזה מה שניסיתי לעשות. גם כשפחות הלך לנו, תמיד נתתי את כולי. חזרתי מניתוח ארוך כדי להיות מוכן למשחקים המכריעים בגביע".

מה לא הצליח בקבוצה?
"לצערי, הליגה הישראלית בנויה כך שכבר אחרי חודשיים אתה יודע אם אתה הולך לאליפות או למקומות 3-6. שיחקתי בתחושה הזו שנתיים וזה היה מאוד מתסכל עבורי. הייתי משתגע מזה, צורח ומשתולל בחדר ההלבשה. בגלל זה גם התפרצתי אחרי הזכייה בגביע המדינה, זו הייתה כמו זכייה בליגת האלופות עבורי. הייתה לנו בעיה מנטאלית. שחקנים היו נלחמים באימונים כמו אריות, אפילו בשש-בש חלק הלכו מכות, אבל במשחקים היה לחץ ולפעמים הפסדנו כבר באוטובוס בדרך למשחק. שחקנים לא עמדו בלחץ וקשה מאוד להצליח ככה".

מי השחקנים הכי טובים ששיחקת איתם או נגדם?
"בראש ובראשונה אלירן עטר. הוא שחקן מדהים, חכם עם הכדור ומשחק לעומק. מאוד התרשמתי ממנו. ברור שגם ערן זהבי, מאור מליקסון, טוני וואקמה ויוסי בניון ברשימה של השחקנים הכי טובים בישראל".

אז מה הוא חושב על מכבי חיפה מודל 2016/17 והשינוי הגדול שעוברים הירוקים, בעיקר בשדרה הניהולית? "יש לי רק מילים טובות על הקבוצה. זה מועדון גדול שיכול לחזור לעצמו. הביאו מנהל ספורטיבי ומאמן רציניים, שחקנים טובים, ספסל חזק יותר לעומת שנה שעברה ועושים עבודה טובה. אני רוצה להודות בעיקר ליעקב שחר שנתן לי פרנסה ואף פעם לא אשכח גם את רוני לוי ומרקו בלבול, שמכל אחד מהם למדתי משהו אחר והתקדמתי".

"הגעתי למועדון טוב באנגליה. זו קדנציה שניה שלי כאן, הצ'מפיונשיפ היא ליגה קשוחה ואיכותית, חתמתי לשנתיים ואני מקווה להציג כאן יכולת טובה", סיפר השוער על נוטינגהאם פורסט ונפרד מישראל: "אהבתי מאוד את הארץ ואת העיר חיפה, אני חושב שכבר אחרי חודש היו לי 200 חברים חדשים, מכבי חיפה תמיד תהיה בית בשבילי".

על אוהד לויטה, שדחק אותו החוצה ממכבי חיפה והחליף אותו כשוער הראשון של מחזיקת הגביע: "לויטה? גם בשנתיים שהוא שימש כשוער השני שלי, ידעתי שהוא יכול להיות שוער ראשון במכבי חיפה. הוא שוער מצויין ומוכיח את זה מתחילת העונה. מכבי חיפה יכולה להיות רגועה מהשוער נמצא בין הקורות שלה".

ואיך אפשר בלי התייחסות לתקרית המפורסמת מול המפגינים הפרו-פלסטינים במחנה האימון באוסטריה לפני שנתיים? "כמו שאמרתי שאחתוך אצבע למען האוהדים, כך אני מוכן לעשות עבור חברים שלי לקבוצה. זה אני, טוטאלי לקבוצה מהיום הראשון ועד האחרון. ראיתי את הסיטואציה והיה לי ברור שאגיב ולא אשאיר את החברים שלי לבד. כך התנהלתי במשך כל הקריירה וכך אנהג עד הסוף. מקווה שאשארתי רושם חיובי על כולם".