בעקבות הקללות בדרבי הנוער: הפועל ת"א לדין

האדומים צפויים להיענש. הקבוצה מעדיפה לארח את בית"ר י-ם בנתניה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.10.16 - 12:35
תחילת כתבה

בווידאו: האירועים שגרמו להעמדה לדין של הפועל ת"א

זה בדיוק מה שהיה חסר להפועל ת"א. האדומים עלולים להיענש בעקבות הקללות הקשות בדרבי הנוער, במהלכו האוהדים האדומים קראו "ניאו נאצי" אל עבר שחקן מכבי ת"א. תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, בחר היום (שלישי) להעמיד לדין את הקבוצה בגין התנהגות בלתי הולמת, כאשר היא עלולה לספוג עונש. הדיון בעניינם יתקיים ביום חמישי בשעה 13:00, ובקבוצה כבר החלו להכין את כתבה הגנה.

יום שבת ב-18:30: הפועל ת"א מול הפועל חיפה

"בדקה ה-60 במהלך חילוף של קבוצת מכבי ת"א נשמעו קריאות 'ניאו נאצי' לעבר השחקן המוחלף, אור דסה, מיציע אוהדי הפועל ת"א", כתב ניר רשף, "בדקה ה-64 לאחר הרחקת שחקן הפועל ת"א, החלה מהומה ביציע אוהדי הפועל ת"א, נשמעו קללות כגון: שואה, נאצים, תקבלו סרטן וקללות נוספו שאני מעדיף לא לפרט. במהלך המהומה התעמתו האוהדים עם כוחות האבטחה והמשטרה". לא ברור עדיין מה יהיה העונש, אבל כבר עכשיו ברור שבהתאחדות החליטו שלא להתעלם מהמקרה הקשה.

בהקשר אחר, בהפועל ת"א עדיין לא יודעים היכן יארחו את משחקם מול בית"ר ירושלים שיתקיים ב-21 לנובמבר. כידוע, בדיוק באותה תקופה יערך שזרוע באיצטדיון המושבה והאדומים יאלצו לנדוד לאיצטדיון אחר, כשכרגע שתי האופציות שעומדות בפני המועדון הן איצטדיון סמי עופר בחיפה או האיצטדיון בנתניה.

אנשי הפועל עדיין לא הגישו בקשה רשמית למנהלת לגבי זהות האיצטדיון החלופי, אך עושה רושם כי כרגע העדיפות היא לנתניה. מעבר לכך, גורמים בעמותת "האדומים" שוחחו לפני החג עם הנהלת הקבוצה ודרשו שהמשחק יתקיים בנתניה. בשיחה הם הביעו חשש שקיום המשחק בחיפה יפגע באווירה הביתית ואף טענו כי אם המועדון לא מעוניין לארח באיצטדיון בשרון, מבחינתם יש עדיפות לאיצטדיון טרנר בב"ש על פני סמי עופר.

בתוך כך, שחקניו של גיא לוזון ימשיכו בהכנות לקראת המשחק מול הפועל חיפה בשבת. חן עזרא ומרקו סימיץ' הפצועים יעדרו, ולכן בצוות המקצועי צפויים לבצע שינוי בחולייה האחורית. עופר ורטה צפוי לחזור לעמדת המגן הימני, כאשר אוראל דגני יוסט למרכז ההגנה לצידו של אדי גוטליב. "אנחנו חייבים להמשיך במומנטום של הניצחון על אשקלון. אם לא ננצח את הפועל חיפה זה כאילו לא עשינו כלום", אמרו בקבוצה.