רמון: "האוהדים הם הבעיה. הסוף של הפועל יהיה רע"

הבעלים לשעבר של האדומים הגיע ל"חדשות הספורט" ותקף את הקהל: "הצעתי שיקימו קבוצה ויהיו כמו קטמון. הם לא הביאו שקל מהבית, אלא הבריחו את מי שרצה להשקיע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.12.16 - 12:52

תגיות: חיים רמון

תחילת כתבה

חיים רמון לא דיבר תקופה ארוכה עד סוף שבוע האחרון. מחזיק זכויות הניהול של האדומים בעבר ראה איך נציגי עמותת האדומים תובעים אותו בסכום של 2.5 מיליון שקל, ולא יכול היה לשתוק יותר. רמון, אחד שהיה שם בלא מעט רגעים משמעותיים של האדומים, כעס על הטענות והחליט לעלות למתקפה.

  • הערב ב-21:00 ב-5SPORT: הפועל ת"א מול מכבי חיפה

האיש שהיה חלק מהנהלת האדומים בעבר, הגיע לאולפן "חדשות הספורט" ויצא במתקפת חסרת תקדים נגד הקהל וההתנהלות של הפועל ת"א, תוך כדי שהוא מעביר מסר שהמצב הנוכחי עלול להיות רק יריית הפתיחה לקראת תקופה קשה עוד יותר להפועל ת"א.

"אלי טביב נטש ואני באתי לקבוצה מפורקת. לקחת את הפועל הייתה אחת הטעויות הגדולות של חיי", הודה רמון בגילוי לב, "אני אוהד את הפועל 62 שנים בניגוד לכל הפרחחים שצועקים. שמרתי על הפועל עד שהגיע מישהו שרכש אותה, בתקופה שלי הקבוצה הגיעה למקום השלישי והרביעי. היינו טובים יותר ממכבי חיפה ומבאר שבע, שווים לק"ש ורק מכבי תל אביב היתה טובה מאיתנו".

"בתקופתי איחרתי פעם אחת במשכורות וצ'ק אחד לא חזר. לא היה ספונסר או קונה, הכל אני גייסתי בכוחות עצמי. היינו חייבים 20 מיליון ש"ח מתוכם  13 למוסד בנקאי פרוס לתקופה ארוכה, ועוד 5 מיליון חוב לספק פרטי בהלוואה מתגלגלת".

מחזיק זכויות הניהול בעבר ידע להצביע בדיוק על מי האשמים שגרמו לו לעזוב את הקבוצה: "האולטראס ועמותת האוהדים, שגירשו את סגול, הראל וטביב גירשו גם אותי ואחר גם את עידו חג'ג' בהפגנה ליד ביתו. הם מתלוננים על כבירי, למרות שחלק מהטעויות שהוא ביצע היו בכלל בגללם".

"העמותה לא הביאה שקל"
מרגע שהעביר את זכויות הניהול חיים רמון נמנע מלדבר. הוא ראה איך הקבוצה מתרסקת תחת אמיר כבירי שהקשיב ללחץ הקהל בכלל ועמותת האדומים בפרט. לדעת חבר הכנסת לשעבר, לאוהדים יש חלק משמעותי בקריסת הקבוצה: "אנשים באו והפגינו נגדי, על מה הם עשו הפגנה? צלצלתי אליהם למחרת ההפגנה ואמרתי לעמותה קחו את הקבוצה, אבל הם לא הביאו שקל אחד, אפילו לא אגורה. לעובדות הרי אין משמעות ולא מתייחסים אליהן".

"המצב רע בגלל האולטראס ועמותת האוהדים. סמי סגול השקיע 15 מיליון ש"ח בשנה, באו אליו לאיש האדיר הזה ושברו לו את המשרד. הוא קרא לי וביקש שאקח ממנו את הקבצה. מוני הראל בא, הביא הישגים וקיללו אותו. טביב מעצבן מאוד, אבל עדיין מה שעשו לו לא ייעשה, הוא לא פושע מלחמה".

"אמרתי לעמותה למה אתם לא יוצאים נגד האוהדים? הם לא עשו זאת כי היו חלק מהאולטראס, בתקופתי זה היה המצב. העמותה לא שמה כמעט שקל על קניית ורמוט, הם השקיעו בסוף 80 אלף מ-4 מיליון שקלים שההבאה שלו עלתה. יש מסמכים שמוכיחים את שקרי העמותה, הם חייבים לי 300 אלף ש"ח. מני וייצמן לא כיסה שום חוב כלפי, הכל מגובה במסמכים, אני אפרק את פושטי הרגל הללו".

בהמשך חשף רמון סיפור, שלדעתו המחיש יותר מכל את הבעיות במועדון האדום: "רוב הרוכשים לא רצו לגעת בהפועל רק בגלל כל הדברים האלה. השלט בשער 5 עליו מתנוסס הכיתוב "מייצגים את הפועל ולא את ישראל", הבהיל רוכש פוטנציאלי. הוא שאל אותי 'מדוע לא מייצגים את ישראל?'. התחננתי בפני האוהדים שיכתבו שהם מייצגים את ישראל, אבל אני ראיתי ילד שהלך עם דגל המדינה ליד שער 4-5 וקיבל מכות מאותם אוהדים".

כבירי פחד מהאוהדים
מי שהוביל את הפועל ת"א אחרי חיים רמון הוא אמיר כבירי. האיש שהגיע כאוהד הוביל את האדומים לאחת מנקודות השפל הגדולות בהיסטוריה שלו, במה שכלל יכולת מקצועית מאכזבת, אך יותר מהכל ניהול עמוס בבעיות שהוביל להליך של הקפאת הליכים וחוב של 100 מיליון שקלים, שמטיל צל כבד על עתיד המועדון.

לדעת רמון, מה שהוביל לכך שכבירי נכשל בהפועל ת"א הייתה הפחד שלו מהקהל: "הצעתי לכבירי למנות את אלישע לוי, אבל הוא אמר שהאוהדים לא מסכימים בגלל משחק השרוכים. על פשעים חמורים יותר יש חוק התיישנות, והוא מינה את גיא לוי. כבירי אמר לי שהוא לא רוצה לריב עם האוהדים. הוא עשה מה שהם אומרים".

"אחרי שפואד ירד לדשא והרביץ לערן זהבי, סאני קהאן, שעמד לקנות את הקבוצה, צלצל אליי ואמר לי קח מיליון ש"ח ורק ותעזוב אותי. נסעתי לניו יורק וסיכמתי על רכישת הקבוצה עם מיליארד אחר, אבל הוא בא לארץ ואמר הפגישה מבוטלת. מי ייגע בקבוצה עם מקל כשיש אוהדים כאלו. זה לא אוהדים זו קבוצה קטנה של פרחחים. הם אלו שזרקו אנשים ואף אדם לא בא לקבוצה בגלל החבורה הזו".

"הסוף יהיה רע מאוד"
כעת הפועל ת"א נמצאת בהליך של הקפאת הליכים בניסיון להבריא את המועדון. חיים רמון, שניסה בעבר לגייס רוכשים שינהלו את הפועל ת"א, הבהיר מה צריך לקרות כדי שהקבוצה תצא לדרך חדשה: "אי אפשר לנהל קבוצת כדורגל סבירה בלי גירעון של 10-15 מיליון, לכל קבוצה יש מי שמביא מהבית. פה הבטיחו לי כל העשירים כסף, אבל אף אחד לא תרם שקל. אני הבאתי צ'קים אישיים מהבית, מה שהפועל צריכה זה מישהו שיכול לשים 15 מיליון ש"ח בשנה".

"הפועל ת"א היא כמו הפועל רעננה, אין לה אף אחד עשיר מאחוריה. הסוף של הפועל יהיה רע. אמרתי לאוהדים: 'לכו תקימו קבוצה כמו של קטמון בת"א', אבל אפילו את זה לא עשו. שקל הם לא הביאו ושיקרו במצח נחושה".

למרות המתקפה, רמון, שנותר אוהד הקבוצה, הביע תקווה שאולי יבוא יום ויגיע רוכש שיושיע את הפועל ת"א: "הלוואי ויבוא קונה. בסך הכל אפשר לרפא את הפועל ולפתור את המצב. רוכש יבוא רק אם הפועל תהיה אטרקטיבית, התקציב הגרעוני היה קטן. הנאמן קוטלר אמר שיש לו הצעה, אבל גם לי היו המון הצעות. מי שרוצה את הפועל חייב להתחייב שיביא מהבית כל שנה 10 או 15 מיליון ש"ח בעיקר לאור ההתנהלות של אוהדי המועדון והעמותה".