בפ"ת החליטו: רפואה יאמן גם בעונה הבאה

לוזון וזוארץ מרוצים מהמאמן. קניוק: יכולים להילחם בצמרת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.01.17 - 08:04

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בזמן שישנן קבוצות שפיטרו מאמנים ואצל אחרים מעמד המאמן מעורער, במכבי פ"ת החליטו שקובי רפואה ימשיך גם בעונה הבאה כמאמן הקבוצה. אחרי הניצחון אתמול (שבת) 0:1 על הפועל ת"א, שהעלה את מאזנה ל-28 נקודות, בדיוק כמו מכבי ת"א שבמקום השני, ובעיקר בגלל ניהול המשחק והדרך, התקבלה ההחלטה העקרונית.

שני האנשים החזקים במועדון, אבי לוזון ושינו זוארץ, סבורים שרפואה הצליח. אחרי פתיחת עונה רעה בגביע הטוטו ובמשחקי האימון, במחנה האימונים הצליח רפואה ליצור קבוצה לוחמת, בלתי מתפשרת וחשוב מכך גם מקדם שחקנים צעירים.

מתחילת השנה, פ"ת הפסידה רק פעמיים והיא מציגה את ההגנה החמישית בטיבה בליגה. יחד עם זאת, רפואה ממשיך לחפש שחקני חיזוק בעיקר לחלק הקדמי. עדן בן בסט סיכם את תנאיו עקרונית אחרי פגישה בין אנשי המועדון לאביו בשבוע שעבר, וכעת מחכים לשחרורו ממכבי ת"א. איסמעיל ריאן מועמד, והמנהל המקצועי עומר גולן ממשיך לצפות גם בשחקנים זרים.

בפ"ת החמיאו לעומר דנינו, שלא פתח תקופה ארוכה ושיחק אתמול  בעקבות הפציעה של קרלוס קוויאר. הוא הציג יכולת טובה, כמו גם הבלם השני אדילסון דוס סנטוס, שפערים כספיים קטנים מונעים את החתמתו ל3 שנים.

כובש שער הניצחון של המלאבסים, גידי קניוק, סיכם: "לא שיחקנו כמו שצריך, אבל גם משחקים כאלה צריך לדעת לנצח ואני שמח שעשינו את זה". על היכולת שלו: "תודה לאל הולך טוב ברמה האישית וגם מבחינה קבוצתית. בלי החברים שלי לקבוצה שנלחמים ומזיעים כמו חמורים לא הייתי עושה כלום. אני מקווה שזה ימשיך ככה".

על השמועות שהוא צפוי לעבור לקבוצה גדולה בסיום השנה: "אני גם שומע על הדברים האלה. כרגע אני מתייחס רק למכבי פ"ת. הלוואי שזה באמת יקרה ואני אעבור לקבוצה גדולה בארץ או בחו"ל. יש לי עוד הרבה התקדמות לעשות ואני רוצה לעשות אותה עם הקבוצה ולסיים את העונה כמה שיותר גבוה".

על המשחק עצמו: "מחצית ראשונה הגענו ל-3-4 מצבים טובים. המשחק השוטף שלנו לא היה מספיק טוב. מכבי פ"ת הייתה מפסידה בעבר משחקים כאלה". על היריבה אתמול: "הפועל ת"א קבוצה טובה, אומנם מועדון שנמצא בערפל, אבל קבוצה טובה מאמן מצוין וקהל מדהים. היה קשה מולם. הם בוודאות לא ירדו ליגה". על ההמשך: "הוכחנו שאנחנו יכולים להילחם בצמרת. כל משחק לגופו. נבוא ניתן את טיפת הדם האחרונה שלנו על המגרש כל משחק וזהו".