הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אדי גוטליב ביקש לעזוב, הפועל מסרבת לשחררו

למרות הבקשה, הבלם צפוי להמשיך. אוסטוינד חתם לשנה וחצי במועדון

שירי אלג'ם ועינת הירש  10.01.17 - 18:10

בדרך לנטישה? יכול מאוד להיות שכן. אדי גוטליב פנה היום (שלישי) לראשי הפועל ת"א בבקשה לעזוב מיידית את הקבוצה. הבלם הביע מורת רוח מהמצב הקיים, אך האחים ניסנוב הבהירו לו שלא ישחררו את הבלם שמחזיק בחוזה לפחות עד לסיום העונה.

רשמית: הופחתו 9 נקודות להפועל ת"א

בצוות המקצועי רואים בגוטליב שחקן משמעותי במאבקי ההישרדות ויתעקשו להשאירו למרות הבקשה. במועדון מימשו את האופציה שלו ביום שישי, ולכן אם ירצה להשתחרר, הקבוצה שתתעניין בו תצטרך לשלם סכום לא מבוטל כדי להנחית אותו.

בהקשר אחר, אחרי שהופחתו לה 9 נקודות, הפועל ת"א תחזור ביום חמישי לדשא כשתארח את עירוני קריית שמונה במטרה למזער נזקים ולשפר עמדות בטבלה. האחים ניסנוב ביצעו רכש ראשון בעידן החדש של האדומים, לאחר שאור אוסטוינד חתם בקבוצה לעונה וחצי באמצעות סוכנו ג'קי דהאן.

אוסטוינד החל את הקריירה בהפועל רמה"ש איתה גם עלה לליגת העל בעונת 10/11. בקיץ 13 עבר אוסטוינד להפועל חיפה במדיה ערך 60 הופעות בליגת העל. לאחר 2 עונות בכרמל עבר לעירוני ק"ש ובספטמבר האחרון חזר לרמה"ש. אוסטוינד יערוך הערב את אימון הבכורה שלו. מאמן הפועל, גיא לוזון אמר: "אני שמח לצרף את אור לסגל שלנו ומקווה שבימים הקרובים נמשיך לחזק את הסגל על מנת שיהיו לנו את הכלים המתאימים למאבק שמצפה לנו עד סוף העונה".

בנוסף, האחים ניסנוב הגישו הצעה רשמית לשחר הירש, שיושאל בחינם ממכבי חיפה. בקבוצה בודקים עכשיו אם הירוקים יהיו מוכנים להשתתף בשכר שלו. השחקן התחיל את העונה בהפועל רעננה, אך לא הצליח להתאקלם וכעת מחפש קבוצה חדשה. במקביל, האדומים פנו גם לאיסמעיל ריאן.

בינתיים, מצפה לאדומים הדרבי שיתקיים בעוד פחות משבוע באצטדיון המושבה, אך נכון לעכשיו הם מאיימים שהוא יתקיים בלי קהל. הסיבה: המחירים הגבוהים שדורשות חברות האבטחה.  הפועל ת"א צריכה לסכם עם חברת אבטחה חדשה היות וההסכם עם חברת TQS, שליוותה אותה, בוטל בשל הפירוק של חברת 'הראל אחזקות'. האדומים טוענים כי חברות האבטחה מתאמות מחירים ביניהן ודורשות סכומים שיגרמו להפסדים גדולים.

בני שמיר, מבעלי חברת TQS, מסר לערוץ הספורט: "הפועל ת״א עדיין חייבת לחברת TQS למעלה מחצי מיליון ש"ח. במשך שנים הענקנו להפועל ת״א הלוואות עזרה ותמיכה של מליוני שקלים כמו גם תנאי תשלום נדיבים ושירות מצוין לשביעות רצונם המלאה. הצענו גם עכשיו להפועל ת״א להמשיך באותם התנאים הנוחים, אך הם בחרו להכפיש אותנו, וחבל שכך הם פעלו. צר לנו על כך מאוד".

מוקדם יותר היום הפועל ת"א החליטה לא לבקש צו מניעה ולא לערער על עונש הפחתת הנקודות, מה שהוביל להורדתן בפועל ולצניחה למקום האחרון בטבלה. בינתיים עסוקים במועדון גם בנושא החוזים של השחקנים והניסיונות של אנשי ניסנוב להפחית בשכרם של השחקנים.

בן רייכרט שהתבקש לקצץ ב-50% משכרו, לא מוכן לכך ויחל לחפש קבוצה חדשה אם לא תוגש לו הצעה משופרת. גם שמואל שיימן, שהתבקש לקצץ ב-20%, מסרב. חן עזרא התבקש לקצץ ב-30% וההערכה היא שלא יצליחו להגיע עמו לסיכום. מי שאמור להישאר הוא ישראל זגורי, שביקש להכניס סעיף שחרור נמוך בקיץ, לחוזה החדש שיהיה לעונה וחצי עם קיצוץ של 20% בשכר. אריאל הרוש התבקש לקצץ כ-25 אחוזים משכרו ושוקל את ההצעה.