מנחם קורצקי: "אני לא לוזר ולא חושב על ירידת ליגה"

המאמן של הפועל ת"א הגיע במצב רוח קרבי למסיבת העיתונאים הראשונה שלו: "הגעתי לסיטואציה לא פשוטה, אבל מאמין שנקבל חיזוק". על הדרבי מחר: "נגיע במטרה לנצח"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.01.17 - 14:00
תחילת כתבה

בצל הבעיות עם החוזים של השחקנים וחוסר הוודאות האדיר שמרחף מעל המועדון, מנחם קורצקי ערך היום (ראשון) מסיבת עיתונאים ראשונה בהפועל תל אביב. המאמן החדש הגיע במצב

"כולם יודעים את המצב של הפועל ת"א", אמר קורצקי בפתח דבריו, "גם אני ידעתי את זה. ביקשו ממני ביום שחתמתי שיש אי ודאות של שבועיים, יתנו למספר שחקנים הצעות. אני מאמין שבשבועיים האלה נתחזק והסגל יהיה ראוי. נעשה את כל המאמצים כדי להשאיר את הפועל ת"א בליגה".

על העתיד: "יש שחקנים שרוצים להגיע. זה לא מצב אידיאלי לבחור שחקנים בתקופה הזאת אבל כן יש מועמדים ראויים. אנחנו בודקים באיזה עמדות אנחנו צריכים. המטרה להביא שחקנים שיעזרו לנו להשאר בליגה, בניגוד למה שחשבו בפתיחת העונה. עובדים קשה על זה. לבעלים החדשים יש שאיפות גדולות והפועל תל אביב תחזור להיות אחד המועדונים הבכירים בליגה".

על הסיטואציה בטבלה לאחר הפחתת הנקודות: "אני מאמין שבמומנטום טוב של שניים-שלושה ניצחונות נוכל לצאת לדרך חדשה ולהשאר בליגה. אני לא לוזר ואני לא חושב על ירידת ליגה. לא אתן שהקבוצה תתרסק".

לקראת הדרבי: "אנחנו מקווים שעוד 2-3 שחקנים יחתמו על החוזה עד מחר וישחקו בדרבי. נתבסס על כמה שחקני נוער מוכשרים מהאקדמיה. נבוא עם מי שיש ומה שיש ונלחם. אני מקווה שהדרבי יסתיים בניצחון שלנו. אני מבטיח שכולם יבואו מוכנים למשחק".

על הרזומה שלו כמאמן, אמר קורצקי: "בהפועל פ"ת לא נכשלתי. במכבי נתניה עבדתי בתקופה קצרה, שיחררו שחקנים והקבוצה די התפרקה. ברמה"ש ניסיתי לבנות משהו עם תקציב נמוך ולא הצלחתי. לכן התפטרתי. אני יכול להבטיח לכם שעד לפני שנה הייתי מאמן ראוי בליגת העל ואני בטוח ששום דבר לא השתנה מאז".

בנושא אחר, הוועדה להעברת זכויות של ההתאחדות לכדורגל נפגשה היום עם הנאמן עו״ד שאול קוטלר ושניים מקבוצת הרוכשים של הפועל ת״א, איציק ניסנוב וזאב גרינברג. הוועדה ביקשה לקבל אישורים ומסמכים נוספים, וכן להעמיד לרשות לבקרת תקציבים את הבטוחות הנדרשות עד לפגישה הבאה שתתקיים בעוד כשבועיים.