הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכר: "עד שזה לא יהיה סגור, לא נהיה רגועים"

מאמן ב"ש ניסה לשמור על קור רוח: "הקזנו דם כדי לקחת את הנקודות"

רועי זריהן  25.04.17 - 23:10

תגיות: ליגת העל

הפועל ב"ש עשתה הערב (שלישי) עוד צעד בדרך לאליפות שנייה ברציפות, כשעברה משוכה קשה בדמותה של מכבי חיפה בסמי עופר. האדומים מהנגב ניצחו 0:1 קטן את הירוקים בסמי עופר, משהו שהם לא הצליחו במשך 16 פעמים בהן הגיעו לחיפה, מ-1997. חניכיו של ברק בכר נהנו משער של טוני וואקמה בדקה ה-6 והחזירו את הפער ממכבי ת"א השנייה ל-8 נקודות, כשהם יכולים לסגור עניין בשבת מול הצהובים.

מאמן ב"ש, ברק בכר, סיכם את המשחק: "הדברים תלויים בנו, ועשינו צעד מאוד משמעותי אל עבר האליפות. יש עוד 4 משחקים, ושום דבר לא גמור, אבל אנחנו צריכים לשמוח. נתנו מאמץ גדול, לא משחק גדול. יש משחק מאוד חשוב ביום שבת וניתן הכל גם פה.

על היריבה: "חיפה הייתה טובה ולא פחות מסוכנת מאיתנו. לקראת סוף המשחק הקזנו דם כדי לקחת את הנקודות. ידענו שצריך לבוא ולתת הכל, ובמחצית הבנו שצריך לשמור את התוצאה ולא משנה איך. גם המחליפים נכנסו מצוין ואני מאוד גאה על זה".

על היכולת לשמור על רמה מנטלית גבוהה במשחקים האחרונים: "זו עבודה של כל הקבוצה. יש את איתן עזריה שהוא היועץ המנטלי ומאוד עוזר לנו. כל ההנהלה עושה עבודה נהדרת. גם במשחק מול סכנין נחלצנו מפיגור וניצחנו. יש עוד 4 משחקים, עד שזה לא יהיה סגור אנחנו לא נהיה רגועים".

"המטרה היא לבוא ולנצח כל משחק, בלי קשר מול מי אנחנו", הוסיף בכר. על החשיבות של לקחת אליפות מול מכבי ת"א במגרשה הביתי: "זה פחות מדבר אליי. רק רוצה לקחת אליפות. עברנו שנה כל כך ארוכה ומדהימה ואנחנו רוצים לסיים אותה עם אליפות".

מהראן ראדי הוסיף: "חשוב שלמדנו משנה שעברה, כשאז עשינו תוצאות תיקו במשחקים מסוימיים, שהיו 5-6 משחקים לפני הסיום, והן הכניסו אותנו ללחץ. במקום שהעונה תיגמר ב-7-8 הפרש, זה נגמר ב-3 נקודות. עכשיו אנחנו מסתכלים על עצמנו והכי חשוב שלקחנו את הנקודות כאן בחיפה".

על כך שהוא עומד לקחת אליפות  חמישית ברציפות: "עדיין לא הגעתי לשם, כשאגיע, אדבר על זה. אני עושה את המקסימום כדי שננצח את המשחק הבא". ראדי נשאל על העובדה שהוא יכול לקחת אליפות מול האקסית שלו, מכבי ת"א, שם סיים בצורה לא כל כך טובה: "אני לא חושב שזה מכובד וראוי לשאול שאלה כזאת. אנחנו מתעסקים בספורט, ואני חושב שצריך לכבד את הקבוצה שאתה משחק מולה גם אם היא היריבה הכי גדולה שלך".

"בימים האחרונים מתעסקים בזה הרבה ואומרים שאולי בגלל השחרור שלי הם לא לקחו אליפות, וזה הכל סתם. עשיתי 3 שנים יפות במכבי ת"א, עד עכשיו רוב האוהדים מעריכים ומכבדים את זה. היום אני במקום אחר שאני נהנה בו ועם קבוצה שבאמת ראויה להערכה וכבוד גדול. אני מרגיש כמו משפחה פה וזה מה שחשוב".