עכו ספגה עונש של הפחתת 3 נקודות בשל חוזים כפולים

בית הדין החליט להחמיר עם העולה, שתתחיל את העונה במינוס. היו"ר רוזנפלד הורחק לשנה: "מה האשמים האוהדים שיש להם יו"ר אידיוט". דורה הורחק ע"ת. הקבוצה תערער עכו ניצחה 1:2 את אריס לימסול במשחק הכנה מצמד של פייסל מוליץ'

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.07.17 - 11:35
תחילת כתבה

עונש כבד מאוד להפועל עכו. בשל פרשיית החוזים הכפולים, הצפוניים נענשו בהפחתה של שלוש נקודות בפועל החל מהעונה הקרובה בתוספת קנס של 50,000 ש"ח כשהיו"ר דודי רוזנפלד ספג הרחקה בפועל לשנה אחת. יש לציין כי התובע, עו"ד ניר רשף, ביקש להפחית רק שתי נקודות ממאזן הקבוצה, אך בבית הדין ביקשו להחמיר לנוכח העבירות. בפסק הדין של הדיין הראשי, ישראל שמעוני, נכתב: "השיטתיות, ההיקף וחוסר תום הלב בו בוצעו הדברים מחייבים החמרה".

מאמנה של הפועל עכו שלומי דורה ספג קנס של 8,850 ש"ח והרחקה לשלושה חודשים על תנאי לשנתיים, כשגם השחקנים ספגו עונשים. דמיטרו ריזוק קיבל קנס על סך 14,250 ש"ח בעוד מינדאוגס פאנקה נקנס ב-2,500 ש"ח. ברנקו מיכאילוביץ', אדריאן רוצ'ט, גל אראל, דניאל בורחל, אחמד קסום, מורד אבו ענזה, עידו אקסברד, ציון צמח, רום אילוז, אסי כץ (איש הנהלה), עומרי הובל (איש הנהלה) ספגו גם הם קנס כספי.

בהפועל עכו מסרו: "הקבוצה קיבלה בתדהמה את פסק הדין המחמיר איתה באופן בלתי פרופורציונלי ביחס לנסיבות ולמקרה העבר. בכוונת המועדון לערער בפני בית הדין העליון על העונש שנגזר עליה".

רוזנפלד הזועם מסר בתגובה: "אנחנו נערער על העונש שהחמיר איתנו. ביקשתי מבית הדין לקחת את האשמה עליי, אך נענשנו באופן מקסימלי גם אני אישית וגם הקבוצה. החמירו עמנו מאוד".

רוזנפלד הוסיף לתכנית הרדיו של ערוץ הספורט, "5 באוויר": "אחרי שקרתה כל הפרשה עם הרוכשים, כבר הגשתי מכתב התפטרות. באותו זמן, לפני חודש, הפועל עכו עמדה לפני פירוק. כבר הכינו הכל לקראת פירוק. ידעתי מה עומד לקרות לי בחודש הקרוב ונשארתי כדי להציל את הפועל עכו. שותים לי את הדם בכפית, יכולים להרחיק אותי ל-4,000 שנה, זה לא מעניין אותי. להפועל עכו לא מגיע עונש של הפחתת 3 נקודות, גם התובע ביקש הפחתת 2 נקודות. אני עוזב את המערכת, בלי קשר למה שיהיה בערעור. אני לא רוצה להיות בכדורגל הישראלי. אעשה הכל בצורה מסודרת, אני לא הולך לפרק את העסק. הקבוצה תחזור ממחנה אימונים, יתמנה יו"ר חדש, אחד מחברי ההנהלה, אעביר את הדברים בצורה מסודרת, הפועל עכו מאוד יקרה לי".

"לא אחזור לתפקידי בכל מצב, גם אם הערעור יתקבל. לא רוצה להיות בכדורגל הישראלי. אני חושב שבכדורגל הישראלי כמו שהוא מתנהל, לא ראוי שיהיו אנשים כמוני במערכת. לא יודעים להעריך, לא יודעים לפרגן, שותים את הדם כל הזמן. מי שמכיר אותי מקרוב ויודע בדיוק את העשייה שלי בהפועל עכו רק מעריך ומשבח. אאבק על השם שלי, אבל בכל מקרה לא אחזור. מעולם לא שיקרתי, אני לא יודע לעשות את זה, לא יודע להשאיר פצועים בשטח. כשבא דיין ואומר דברים הפוכים ממה שקבע התובע, ואומר אני לא מאמין לך, אז תהיו בריאים כולם".

"הפחתת הנקודות זאת מכת מוות להפועל עכו, זה לא מגיע. מה אשמים האוהדים שיש להם יו"ר אידיוט?  היה קל ונוח לטפס עלינו. אין לי מושג למה זה קרה, אולי כי אין בעלים פרטי. הפועל עכו מנוהלת כאחת הקבוצות הטובות בליגת העל. לא יודע להסביר למה ראש העיר לא משמיע את קולו. אני כבר חודש לא ישן. אני עסוק בדבר אחד בהפועל עכו - הישרדות. הניע אותי הילדים בבתי הספר שכל כך רוצים קבוצה בליגת העל. הם בוכים שהקבוצה מפסידה, רק הילדים והאוהדים היו לנגד עיניי".

הפועל עכו הואשמה בכך שלא דיווחה על תשלומים וחוזי שחקנים. במועדון נטען כי הדברים נעשו בתום לב, אבל בית הדין לא התרצה. רוזנפלד הבהיר כי יוגש ערעור על מנת לשנות את ההחלטה, אך אם זה לא יקרה העולה החדשה תתמודד מול עונש שיכול להיות קריטי מאוד עבורה בעונה הקרובה.

בתוך כך, תוצאת התיקו נגד סלובצ'קו הצ'כית והניצחון על פאפוס הקפריסאית החדירו בהפועל עכו אמונה שתהיה קבוצה ראויה העונה. המועדון הוזכר הקיץ בלא מעט מקרים שלא קשורים לכדורגל. המאמן שלומי דורה מנסה להתרכז בבניית הסגל ולפי התוצאות, קיימת שביעות רצון בשלב הזה. הערב תנעל הפועל עכו את מחנה האימון במשחק הכנה נגד אריס לימסול הקפריסאית שהפסידה למכבי פתח תקווה ומ.ס. אשדוד בשבוע שעבר.

הבלם הניגרי לורנס סאנדיי והחלוץ הבלגי סם אלישע ממשיכים להיבחן בקבוצה וטרם התקבלה החלטה בנוגע לצירופם. למרות הרושם שמותיר הבלם תומר אלבז, עדיין אין סיכום בין הצדדים. מספר זרים צפויים לנחות בארץ עם שובה של הקבוצה, כדי להיבחן. בעכו מתכננים לצרף עוד שלושה שחקנים זרים, בלם, קשר אחורי וחלוץ. בנוסף ייתכן שגם מצבת הישראלים תשתדרג.

הפועל עכו תנחת בישראל בלילה שבין ראשון לשני, ביום ראשון הבא היא תתייצב למבחן הרשמי הראשון שלה כשתפגוש את קרית שמונה בגביע הטוטו. קמפיין טוב יכול להכניס למועדון הכנסה נוספת לה היא זקוקה. גורם במועדון התייחס למחנה האימון ולסגל של הקבוצה: "המחנה די מוצלח, החבר'ה מתחברים ומתגבשים, התנאים טובים, אנחנו מקווים שזה יהווה את הבסיס להמשך כמובן עם עוד מספר שחקנים שיצטרפו שגם אותם נצטרך לחבר. בסופו של דבר אנחנו מאמינים שתהיה לנו קבוצה שהספידו מוקדם מדי".

בנושא אחר, במשחק אימון במסגרת מחנה האימון, עכו ניצחה 1:2 את אריס לימסול מקפריסין. חלוץ הרכש פייסל מוליץ' הרשים, כאשר כבש את שני השערים לזכות הקבוצה של שלומי דורה.

הרכב עכו: רם שטראוס, עבדי פרחאת, גל שיש, עמית ביטון, לורנס סאנדיי, גבי קניקובסקי, קווין ריינשטיין, עמראן אלקרינאוי, בוז'ידאר ואסב, סאם אלישע, פייסל מוליץ'.