הפתעה בבית"ר י-ם: בני בן זקן מונה למאמן

אקס ק"ש סיכם עד תום העונה. לבנדה ישמש בתור עוזרו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.09.17 - 20:08

תגיות: בית

תחילת כתבה

לבית"ר ירושלים יש מאמן חדש ומפתיע. הקבוצה מהבירה הודיעה הערב (חמישי) על כך שבני בן זקן סיכם את תנאיו עד לסיום העונה. אקס הפועל קריית שמונה וקטמון יגיע כבר מחר לאימון בכורה בבית וגן, כשגילי לבנדה, שאימן את הקבוצה מאז שפוטר שרון מימר, ישמש בתור עוזרו.

בעפולה לעומת זאת, לא לקחו יפה את עזיבתו של בן זקו, שהחליט להתפטר לאחר שסירבו לפטרו. לאנשי עפולה אמר: "זו הזדמנות של פעם בחיים, תראו מה קרה עם שרון מימר. אם לא תתנו לי את ברכת הדרך אז אתפטר בעצמי". נשיא עפולה ששי יעקב: "זה מרגיש כמו סכין בגב. נכון שקשה להגיד לאדם לא ללכת לבית"ר אבל יש כעס על טביב ואוחנה שלפחות היו יכולים לפנות אלינו כמו שאשדוד עשו. נבחן את האופציות המשפטיות שעומדות בפנינו".

עפולה שכרה את שירותיו של עו"ד אייל יפה ומכתב תלונה נגד בן זקן ובית"ר ירושלים יוגש להתאחדות בתחילת השבוע. עפולה דורשת נקיטת הליכים משמעתיים נגד הירושלמים והמאמן עצמו וטוענת שניהלה איתו משא ומתן תחת חוזה.

בית"ר ירושלים תהיה הקבוצה הרביעית של בן זקן בקריירת האימון הקצרה שלו. בתחילת העונה החולפת הוא הפך למאמנה של קריית שמונה לאחר פיטוריו של מוטי איוניר, אבל פוטר כעבור חודש בלבד בתפקיד לאחר שהוציא את אחמד עאבד מהסגל למרות התנגדות של איזי שרצקי. בדצמבר 2016 הצטרף להפועל קטמון אותה אימן עד לסיום העונה ולאחר מכן לקח את המושכות בהפועל עפולה.

בתוך כך, בית"ר ירושלים הגישה הבוקר בקשה רשות ערעור לגבי העונש שספג המגן מרסל הייסטר שהורחק לחמישה משחקים בעקבות התנהגותו בסיום המשחק נגד הפועל חיפה. כזכור, הייסטר קילל וירק על השופט זיו אדלר. בבית"ר ציינו במכתב שנשלח שהשחקן נקנס ב-28 אלף שקלים בוועדת משמעת פנימית שנערכה לו והם מבקשים להפחית מעונש ההרחקה. הייסטר כעס על העונש שקיבל מהקבוצה ובודק אם המועדון רשאי להטיל עליו קנס כל כך גדול.

המועדון הוציא הודעה בנושא: "שחקן הקבוצה מרסל הייסטר קיבל את הפרוטוקול על הדיון המשמעתי הפנימי שנערך לו במסגרת המועדון, בעקבות שתי עבירות משמעתיות (ההרחקה לאחר המשחק מול הפועל חיפה ועבירה משמעתית בתוך המועדון). השחקן נקנס בעבור העבירות בסך 28,000 שקלים - בעד כל משחק שירצה, עונש מטעם בית הדין של ההתאחדות לכדורגל ובעקבות התנהגות בלתי הולמת במסגרת המועדון. בנוסף, השחקן ירצה 20 שעות התנדבות לטובת הקהילה".

בינתיים, בבית"ר הבינו שהתנהגותו של איתי שכטר אחרי שהוחלף לפני שלושה ימים בתיקו מול הפועל ק"ש, לא הייתה קשורה לאכזבתו מהחילוף ולכן הוא לא צפוי להיענש. בבדיקה שנערכה הסתבר כי הקפטן בא בטענות בקול רם על שמירה אישית של שחקנים בהגנה ולא אזורית כפי שהיה נהוג בתקופה בה אימן שרון מימר. שכטר ניגש למאמן השוערים עמי גניש ואמר לו: "לשמור אישית זה לא נכון, זה גורם לחסימות של שחקנים אחרים ואנחנו סתם סופגים". מאמן הקבוצה גילי לבנדה שוחח היום עם בוריס קליימן ואמר לו כי הוא לא יפתח מול סכנין מסיבות מקצועיות. שחקנים בבית"ר אמרו: "בוריס הבין שההחלטה מלמעלה".

נציג הבעלים אלי אוחנה קיבל את הפרטים על המקרה אחרי שחזר מחו"ל. גילי לבנדה יעמוד על הקווים גם במשחק מול בני סכנין שייערך במגרש בעכו בשבוע הבא אבל במועדון ציינו כי במקביל בודקים מאמנים פנויים בעל תעודת פרו שיצטרפו ללבנדה כשלא ברור אם המאמן שיצורף ישמש כעוזרו או מעליו. "אנחנו צריכים מאמן עם ניסיון. שאנשים לא יסתנוורו פה מהמקום הראשון" אמרו מספר שחקנים.