70% מהאוהדים בטוחים: הקהל של מכבי מפונק

ב"ליגת האוהדים" לא עושים הנחות. מה הקהל הצהוב עצמו חשב?

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.11.17 - 18:30
תחילת כתבה

בווידאו: ה-2:5 של מכבי ת"א על הפועל עכו

בדיוק היום (חמישי) התברר שארגון האוהדים המוביל של מכבי תל אביב, הפנאטיקס, התפרק. בכלל, האוהדים הצהובים עוברים ימים לא פשוטים בזמן האחרון – לפני שבוע הם תלו שלט עם מסר קשוח כלפי השחקנים במתחם האימונים ובתחילת השבוע ביקרו באימון. וזה עוד כלום, למשחק הבית של מכבי מול הפועל עכו הגיעו השבוע רק 6,000 צופים, מספר לא אופייני למועדון ולקהל שלו.

בדיוק בגלל זה, החלטנו בליגת האוהדים, האפליקציה שמודדת למי יש את קהל האוהדים הטוב ביותר בישראל מבית ערוץ הספורט וחברת "פאנס ליג" (להורדה לאייפון או לאנדרואיד), לשאול אתכם האם אוהדי מכבי ת"א מפונקים. התשובות לפניכם.

ראשית, 70.7 אחוזים מהאוהדים שמשחקים בליגת האוהדים חושבים שאוהדי מכבי ת"א מפונקים. למרות זאת, אם חותכים מהם את החלק היחסי של אוהדי הצהובים, שתכף נגיע אליו, מקבלים מספר גבוה יותר, של 77.8 אחוזים מהאוהדים שחושבים שהקהל הצהוב מפונק.

בניגוד למצופה, גם אוהדי מכבי ת"א לא ממש עשו לעצמם הנחות. רק 67 אחוזים מהאוהדים חושבים שהקהל של סגנית האלופה וסגנית מחזיקת הגביע לא מפונק. כלומר, אחד מכל שלושה אוהדי מכבי ת"א כן חושב שהקהל של הקבוצה מפונק. אוהדי היריבות לא ממש עשו הנחות לצהובים: 77.1 אחוז מאוהדי מכבי חיפה חושבים שהאוהדים הצהובים מפונקים, בדיוק כמו 76 אחוז מאוהדי בית"ר ירושלים ו-83.4 מאוהדי הפועל ב"ש. אוהדי הפועל ת"א, שסובלים בליגה הלאומית, ניפקו את האחוז הגבוה ביותר בסקר הזה: 91.7 אחוז מהם חושבים שאוהדי מכבי ת"א מפונקים.

אם הצהובים מחפשים נחמה מסוימת, הם יכולים למצוא אותה בקרב אוהדי בני סכנין: רק 46.15 אחוז מאוהדי נציגת המגזר הערבי חושבים שהקהל של מכבי ת"א מפונק. היתר חושבים שלא, והם הקהל היחיד מלבד מכבי שבו הרוב חושב שלא מדובר בפינוק.

לסקרים נוספים, שאלות טריוויה מרגשות וכמובן – לקרב האוהדים הגדול והמותח ביותר בישראל – הורידו את האפליקציה, הזמינו חברים והמשיכו להשתתף במשימות שלנו. זה נותן נקודות ופרסים, חבל לפספס.

להורדה לאייפון
להורדה לאנדרואיד