בוזגלו סובל מקרע בצולבת ובמיניסקוס. גמר את העונה

בדיקת ה-MRI שעבר כוכב מכבי חיפה אימתה את החשש: הקשר, שרק חזר משיקום של למעלה מחצי שנה, לא ישחק יותר העונה. הערכת רופאים מומחים: ייעדר כ-8 חודשים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.12.17 - 19:42
תחילת כתבה

פחות מ-24 שעות אחרי שירד מהדשא עם דמעות בעיניים, הגיעה הבשורה שמאור בוזגלו חשש ממנה יותר מכל: קרע ברצועה הצולבת ובמיניסקוס. המשמעות הראשונה היא שהקשר, שרק חזר לשחק לפני כחודש וערך את הבכורה המחודשת שלו במדים הירוקים, כבר לא ישחק יותר העונה.

המועדון אישר את חומרת הפציעה ושיחרר הערב הודעה רשמית: "הבוקר, ערך קשר הקבוצה, מאור בוזגלו, בדיקת MRI. מפיענוחה עולה כי הקשר סובל מקרע ברצועה הצולבת בברך ימין ומפגיעה במיניסקוס בברך זו. מועדון כדורגל מכבי חיפה, ההנהלה, הצוות, השחקנים וכמובן הקהל אוהב ומחבק את מאור חיבוק גדול. מועדון הכדורגל מכבי חיפה יעמיד את כל המשאבים הדרושים להחלמתו ושיקומו של מאור".

כזכור, בוזגלו נטש אמש את המשחק מול הפועל ב"ש כבר בדקה ה-33 ואמר לשחקני היריבה שהוא חושש כי קרע את הרצועה הצולבת. היום הקשר עבר צילום MRI שאימת את החששות - שלו ושל חיפה - ואת שארית העונה הזו הוא ייאלץ לראות מהצד.

עבור בוזגלו מדובר בחדשות קשות במיוחד לאור הפציעה המסובכת שממנה החלים לפני שערך את הבכורה במחודשת בחיפה. הוא חזר לקראת סוף חודש נובמבר אחרי שיקום של למעלה מחצי שנה בעקבות קרע ברצועה הצולבת, וכעת ייאלץ לעבור את אותו תהליך כדי לחזור לדשא. למעשה, מדובר באותה ברך שנפגעה בעונה שעברה.

הפציעה הזו לא רק מסיימת לבוזגלו את העונה כבר בשלב כל כך מוקדם, אלא גם עלולה לפגוע בו בהכנות לקראת העונה הבאה. על פי רופאים המומחים בתחום, משך ההחלמה הוא 8 חודשים בגלל שמדובר בפציעה חוזרת. מקרי העבר מלמדים שקשה לחזור מקרע בצולבת פעם שנייה באותה הברך ולהציג את אותה יכולת מלפני הפציעה.

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, כאב את הפציעה של בוזגלו ואמר לערוץ הספורט בטקס מצטייני השנה בספורט הישראלי: "יש לנו ביש מזל. הפציעה של מאור בוזגלו חמורה משחשבו. דיברתי איתו, הוא אמר שהוא עבר דברים קשים ולא מרים ידיים".

עוד לפני תוצאות הבדיקה, הקשר לא נראה מודאג מדי וניסה להרגיע כשאמר לערוץ הספורט: "על איזו פרישה מדברים? אני בחור צעיר. בכל מקרה אעבור שיקום ואחזור למגרשים. לא קל להיות כאן שוב, אבל לפחות אני כבר מכיר את כולם בבית החולים ומחלק להם כיפים. לא אגיב על מה שהיה עם אוהדי ב"ש. יהיה לי הרבה מה להגיד, אבל לא עכשיו".

הפציעה של בוזגלו הסעירה את משפחתו, ובפרט אביו יעקב, שירד עם מו אלאך לחדר ההלבשה ונראה בוכה למראה בנו הפצוע. בוזגלו האב סיפר על תחושותיו ואמר: "זה לא נראה טוב. זה באותה הרגל ובאותו המקום. אני עוד לא מעכל ולא רוצה לחשוב על זה, אבל נעבור את זה".