חיפה אוהבת רדיו חזק: טירוף התקשורת בכרמל

מהבוקר עד הערב, מהדרך לעבודה ועד שהולכים לישון. היחסים בין התקשורת החיפאית למועדון הירוק מזכירים משפחה עם חותנת אחת מרוקאית וחותנת אחת פולניה. הכל רגיש מרוב אהבה וביקורת, אך מה לעשות שלעיתים, האהבה חונקת. יום עם התקשורת המקומית

גבריאל היידו
גבריאל היידו  17.01.18 - 14:31

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

צפו בכתבת הווידאו.

זה די סמלי שתכנית הרדיו הכי ססגונית בישראל, משתמשת במונח "סרט" כדי לסכם משחק של מכבי חיפה. הפאנל של רדיו חיפה נע בין אשליה למציאות, בין אופוריה לדיפרסיה, בין זיכרונות מהעבר של מכבי חיפה הגדולה, לבין המציאות המדשדשת. כולם כאן משחקים את התפקיד שלהם. הפרשנים, דמויות קאלט אחד אחד, הצופים שעולים לשידור ופורקים את זעמם על האשם התורן.

מדובר בתכנית רדיו שגם אוהדי היריבות משתדלים שלא להחמיץ, בעיקר כי היא מספקת להם חומר הומוריסטי שמספיק לשבוע. עבור אוהדי חיפה  שמפציצים את קוי הטלפון ושופכים את ליבם זה פס הקול שמסיים להם עוד יום ספורט עמוס במיוחד.

כדי להבין את הקשר ההדוק בין רדיו חיפה למכבי חיפה מספיק לראות את צוות השידור בחגיגות הזכייה בגביע המדינה לפני שנתיים. אף אחד לא מנסה להסתיר את האהדה שלו לקבוצה, חלקם עברו לעבוד במועדון הירוק וכפועל יוצא - גם אם הפועל חיפה מקבלת סיקור, העיקר הוא 'מכבי'- כפי שהאוהדים מתעקשים לקרוא למועדון בצפון.

ביום של משחק, כבר ב-12 בצהריים האוהד המקומי מקבל לוריד את מנת הספורט החיפאית שלו. מערכת היחסים הסבוכה בין המגישים ברדיו חיפה למועדון הירוק מזכירה משפחה עם חותנת אחת מרוקאית וחותנת אחת פולניה. הכל רגיש, מתוח, חם וצפוף מרוב אהבה וביקורת, אבל מה לעשות שלפעמים, האהבה חונקת.
 
כשמכבי תל אביב כבשה את השער השלישי ביום שני היא לא רק הכריעה את המשחק, היא גם הכריעה את הקפטן לשעבר שנאבק בדמעות. ההפסד ליריבה השנואה השפיע כמובן גם על האוהדים שהוציאו את העצבים על צוות השידור - עוד סימן לחשיבות שהקהל הירוק מעניק לרדיו חיפה, כאילו הם אלו שבנו את הסגל ומחויבים לספק תשובות.

בסופו של דבר, הפער בין הציפיות של הירוקים מהקבוצה שלהם לבין המציאות, הוא כמו הניסיון לגשר בין המנטליות הישראלית למאמן הזמני, שעדיין מנסה לעכל את המקום בו נחת. אם תקשיבו טוב ותנתקו את רעשי הרקע, אפשר לשמוע את הפאנל של רדיו חיפה גם הרבה אחרי שהשידור הסתיים - כי אכזבות – הן דלק נהדר לרדיו נצחי.

ליווינו את שדרי התקשורת המקומית ליום מיוחד שאפשר לקבל רק בעיר חיפה. צפו בכתבת הווידאו המלאה שמספרת את הסיפור כולו.