רגב: "התפילה של שחקן סכנין היא הקנטה"

שרת הספורט על המשחק בטדי: "הצטערתי לשמוע קריאות גזעניות. הגיע הזמן שכולם יפגינו רוח ספורטיבית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.18 - 19:02
תחילת כתבה

לצד הכדורגל האיכותי שהוצג אמש (שני) במשחק בין בית"ר ירושלים לבני סכנין בטדי, בלטה גם ההתנהגות המכוערת של חלק מאוהדי בית"ר שקראו קריאות גזעניות. מי שנכחה באצטדיון הייתה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שהצטלמה עם האוהדים המקומיים ביציע.

"הגיע הזמן שכולם יפגינו רוח ספורטיבית", מסרה היום רגב בהודעה לעיתונות. "הגעתי למשחק יחד עם מפקד מחוז ירושלים כדי לעמוד מקרוב אחר התנהלות במה שמוגדר כמשחק כטעון. העברתי מסר ברור לכולם שאני מצפה למשחק ספורטיבי על  כר הדשא וביציעים.

"הצטערתי לשמוע קריאות גזעניות מהיציעים ולא אהבתי לראות את התפילה המקניטה של שחקן סכנין על כר הדשא, דווקא מול יציע אוהדי בית"ר", הוסיפה השרה, "הצלחתי להביא להקמתה של היחידה למלחמה באלימות בספורט ואני מתכוונת לוודא שהיא תביא את התוצאות הרצויות במאבק הזה. פנו אליי מספר ראשי קבוצות כדי לכנס דיון דחוף בסוגיית האלימות ואני מתכוונת לעשות שאת כבר בחודש הקרוב".

מי שהזדרזה להגיב על התנהגות האוהדים היא הנהלת בית"ר שהחליטה לסגור את היציע המזרחי עד להודעה חדשה. "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מודיע כי הוא מסיר את הכפפות בכל בנוגע למאבק הגלוי באלימות ועוד יותר בגזענות, המועדון חש שאט נפש, ולכן מעתה המועדון יילחם באותם אוהדים אשר פוגעים ללא הכר במועדון וזאת לאור התנהגות חלק מהקהל במשחק מול בני סכנין", נמסר בהודעה הרשמית והחריפה של המועדון.