נתניהו על ביזוי דקת הדומיה: "בושה וחרפה"

רה"מ על האירוע בסכנין: "מצפה ממנהיגי הציבור לגנות". בקבוצה הגיבו: "תגובתו החפוזה מדאיגה ומותירה חששות בקרב אנשי סכנין והמגזר בכלל"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.04.18 - 14:44

תגיות: בני סכנין

תחילת כתבה

סערת דקה הדומיה באיצטדיון דוחא הגיעה עד ללשכת ראש הממשלה. בנימין נתניהו גינה היום (ראשון) את ביזוי הטקס בסכנין, בזמן דקת הדומיה לזכר הנספים באסון השיטפון. "בושה וחרפה. אני מצפה מכל מנהיגי הציבור, יהודים ולא יהודים כאחד, לגנות בכל תוקף התנהגות מבישה זו", נכתב בדף הפייסבוק של ראש הממשלה.

דובר בני סכנין הגיב מאוחר יותר לדבריו של ראש הממשלה. "מדאיג מאוד שראש הממשלה נחפש וממהר לקנות את מי שמנסה לגנוב את דעת הקהל ודעת הבריות", אמר לערוץ הספורט, "לראש הממשלה יש מספיק עוזרים ומספיק כלים לעמוד על האמת ולתת לו את דעתו על דברי אמת. תגובתו החפוזה מדאיגה ומותירה חששות בקרב אנשי סכנין ואולי המגזר בכלל".

בסכנין דחו מוקדם יותר את הטענות לקריאות בוז, וכן את הטענה לפיה חלק מהקהל לא כיבד את דקה הדומיה בכך שלא עמד. "אתמול נערכה בדוחא דקת דומיה לזכר הנספים בשיטפון בדרום. קהל האוהדים נתן את כל כבודו ועמד בלב כאוב לזכר הנספים", נמסר מסכנין, "כ-250 ילדי בית ספר בגילאי 5-7 אשר הוזמנו לצפות במשחק ורובם ישבו ביציע הדרומי, לא עמדו בזמן דקת הדומיה כי הסיטואציה לא הייתה מובנת להם וכי הכרוז דיבר בעברית, הם לא הבינו את המתרחש.

"דו"ח המשקיף של ההתאחדות, דו"ח השופט המרכזי ומצלמות הטלוויזיה לא העלו ולא הראו ולא ציינו שום רבב או קריאות 'בוז'. המועדון מאמין בלב מלא שמי שמתאמץ לשסע את החברה הישראלית על כל גווניה ובמיוחד ברגעי כאב אמיתי אשר נגע ללבבות כולנו, לא יצליח במזימותיו ולא יצליח לגנוב את דעת הקהל הישראלי.
ליבנו עם משפחות הנספים", נכתב בנוסף בהודעה של בני סכנין.

גם מקצועית, השבת החולפת לא האירה פנים לבני סכנין, שהפסידה אמש 3:1 להפועל רעננה, תוצאה שדרדרה אותה למקום ה-11. מדובר בהפסד שני ברציפות ושלישי בארבעת המחזורים האחרונים, כשהניצחון האחרון היה לפני כחודש וחצי. בתקופה האחרונה מצב הרוח בקבוצה ירוד והתוצאות האחרונות לא מוסיפות שקט. "היכולת שלנו במשחקים האחרונים, היא מראה של מה שקורה בקבוצה", אמרו בקבוצה.

במועדון מגדירים את המצב החברתי כ"בעייתי", בעקבות "מחנאות" וריבוי שחקנים, מה שגורם ללחץ. בתוך חדר ההלבשה יש קומץ של שחקנים שמתנגדים לבנין וחלקם אף השמיעו ביקורת פומבית נגדו, בעוד מחנה אחר תומך בו."כשהאווירה לא טובה זה מחלחל גם למגרש", אחד השחקנים העיד, "כבר כמה משחקים נראה שמשהו תקוע".

בסכנין רצו לסיים את העונה בטעם טוב ולשתף שחקנים צעירים, אך כרגע התוצאות מסרבות לתת סיבה לאופטימיות. לפני המשחק בנין ויו"ר הקבוצה, מוחמד אבו יונס, הסבירו לשחקנים את חשיבות ה"שמירה" על הבית, אך ההפסד הראשון באיצטדיון "דוחא" הגיע מוקדם מהצפוי.

סיבה נוספת לדאגה בבני סכנין היא הקהל. 600 אוהדים בלבד השקיעו מזמנם והגיעו לאצטדיון דוחא, וזה כולל את אוהדי הפועל רעננה ועשרות נערים ממחלקת הנוער. "ביכולת הזו לא נוכל למשוך את האוהדים", גורם במועדון הביע פסימיות.

בתוך כך, החלוץ הצרפתי, ג'ורדן פושה סבל מרגישות בשריר הירך האחורי והוחלף, כשבהמשך היום הוא יעבור בדיקות כדי לאבחן את חומרת הפגיעה. מתן עמבר, שהחליף בין הקורות את מחמוד קנדיל, רשם מספר הצלות טובות ומנע תבוסה קשה. המגן השמאלי, איהאב שאמי, שלא מרבה לקבל דקות, סיפק הופעה טובה ואף סחט פנדל לזכותה של סכנין.

כפי שפורסם כאן, מעתה ואילך במועדון מהמגזר מתכוונים לתת דקות לשחקני בית צעירים ומלבד שאמי ומארון גנטוס שהוא שחקן הרכב קבוע, מוחמד בדארנה ואוסמה חלאיילה ימשיכו לקבל הזדמנויות.