"הפועל תהיה קבוצת צמרת. פלייאוף עליון? לא הצלחה"

ההגעה של עומר דמארי ("סירב להצעה גבוהה בהרבה מהפועל ב"ש, אין אף שחקן שוויתר כל כך הרבה בשביל המועדון"), השאיפות ("בעוד שנתיים - שלוש נילחם על כל התארים") וסאגת רפואה ("לא נשארה מתיחות"). אחד מבעלי האדומים, איציק ניסנוב, בראיון נרחב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.07.18 - 10:00
תחילת כתבה

כל מי שקשור להפועל תל אביב כבר לא יכול לחכות לשריקת הפתיחה של עונת 2018/19. אחרי עונת גלות בליגה הלאומית, המועדון האדום חוזר לליגה הראשונה ואנשי המערכת, ובעיקר הבעלים, מצפים לימים טובים יותר מאשר אלה שחוו בשנתיים האחרונות. אחרי ההחתמות של עומר דמארי ואחמד עאבד, וכשהפאזל המקצועי כמעט והושלם (פרט לקשר התקפי זר), אחד מהבעלים, איציק ניסנוב, מי שעומד בראש המועדון יחד עם אחיו שרון, התפנה לראיון עם ערוץ הספורט ובו דיבר עת הכל.

"אני חושב שלהפועל ת"א יש סגל מאוד טוב", פתח ניסנוב והדף את הביקורות על חולשת הסגל.  "פלייאוף עליון זאת לא הצלחה בשביל הפועל וגם לא בשביל הסגל שקיים, זאת תיחשב עונה מוצלחת אם נהיה קבוצת צמרת. אני רוצה שתהיה קבוצה מחויבת, אטרקטיבית ושהשקהל הנפלא שלנו יהנה ממנה. יש לנו הגנה טובה, קישור טוב וחלק התקפי אחד מהטובים בארץ, עם דמארי, עאבד ורועי זיקרי".

"אני רוצה לברך את דמארי, ברוך הבא למשפחת הפועל ת"א. דמארי תמיד היה חלק מהפועל אפילו כשלא היה במועדון, הוא מאוד מזוהה עם המועדון", המשיך ניסנוב וחשף פרט מעניין: "זה השחקן היחיד בארץ שהתפשר כל כך הרבה בשביל לחזור להפועל. היה לו שכר מאוד גבוה בגרמניה והייתה לו הצעה מאוד גבוהה מהפועל ב"ש בקיץ, הצעה הרבה יותר גבוהה משלנו. הוא השחקן היחיד שהיה מוכן לוותר על הרבה מאוד כסף בשביל לחזור הביתה. דמארי בשבילנו תמיד ישאר משהו מיוחד. אני מקווה שיהיה עוד הרבה שנים בהפועל וגם אחרי שהוא יפרוש אני מקווה שישאר במערכת".

"מנקודת מבטי דמארי הוא החלוץ הכי טוב בארץ.  למרות שבשנה - שנתיים האחרונות הוא לא נראה טוב. חלוץ צריך ביטחון. לא האמינו בו מספיק ולא נתנו לו מספיק ביטחון.  אצלנו תהיה לו סביבה מאוד תומכת ואני מקווה שיחזור לימים הטובים שלו ויציעיד אותנו לימים יפים יותר".

דיברת על כך שהסגל טוב מאוד. הפועל ת"א העונה יכולה להתחרות במכבי?
"אנחנו לא מתחרים במכבי, לא נעשה את הטעויות שעשו בהפועל בעבר,  שרצו רק להתחרות במכבי. אנחנו נבנה קבוצה שיהיה לה בסיס מאוד חזק עם שחקנים מזוהים עם המועדון. לא מתחרים באף אחד. המטרה שלנו היא שהפועל תהיה קבוצה אטרקטיבית ומאוזנת. לא בנו את רומא ביום אחד ובטח שלא את הפועל ת"א. עברנו תקופה לא קלה בשנתיים האחרונות, אבל אני יכול להבטיח לקהל שתוך שנתיים שלוש נחזור להיאבק על כל התארים. צריך לעשות את הדברים בצורה נכונה ובסבלנות. עם הסגל הזה הפועל אמורה להיות מאוד חזקה".

האם אתה מאמין שתחת הבעלות שלכם הפועל יכולה לחזור לימיה הגדולים?
"בניהול נכון כן, אבל זה לא משהו שיקרה בתוך שנה. כמו שכבר אמרתי, בניהול נכון וחשיבה נכונה הפועל ת"א תוך שנתיים - שלוש תיאבק על כל התארים. מאז שנכנסו למועדון אנחנו לוקחים את מחלקת הנוער כמה צעדים קדימה, זה גם משהו שלא בונים בשנה אחת, אבל זה מאוד חשוב כי זה העתיד שלנו. מי שיש לו יד במחלקת הנוער רואה את השינוי. אין שחקן שפנינו אליו ולא רצה לבוא למועדון. יש לנו את המתחם הכי יפה בארץ, יש אווירה כמו של משפחה, המשכורות משולמות בזמן, הכל מתנהל כמו שצריך".

איך עברה עליך באופן אישי העונה האחרונה?
"הליגה לאומית ממש לא קלה, בטח בשביל הפועל ת"א, כל קבוצה עלתה מולנו כמו לגמר גביע.  זה היה נראה אולי קל, אבל זה היה מאוד קשה. הפועל היא הקבוצה הכי מעניינת בליגת העל, מי שלא אוהב אותה שונא אותה.

מה בדיוק קרה עם קובי רפואה?
"קובי היה קצת ממורמר שהדברים עם השחקנים שהוא רצה, בעיקר עם עאבד ודמארי, התעכבו יותר ממה שכולנו חשבנו. הוא חשש שזה לא יקרה ושהם לא יחתמו, אבל הסאגה הזאת מאחרורינו. זה לא השאיר מתיחות או שקעים. אנחנו מאוד מאמינים בו, גם בפן האישי וגם במקצועי, הוא יצעיד אותנו למקומות טובים. בסופו של דבר הכל בא על מקומו בשלום". 

היו דיבורים על זה שאי החתמתו של ראדי גם הוסיפה שמן למדורה
"אם היינו רוצים את ראדי הוא היה בהפועל ת"א. יש לנו יותר מדי שחקנים על המשבצת שלו, אז חשבנו שזה לא נכון. אנחנו מאוד מחזיקים ממנו, שחקן עם שש אליפויות רצופות, מנהיג, מאוד מוכשר, אבל זה לא היה מתאים. זה לא נפל על משך החוזה, יכולנו להסכים על שנה, אבל אי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה". 

כידוע, הבעלות בהפועל ת"א מתחלקת בין ארבעה. מאיר תושב, המחזיק ב 37.5 אחוזים ואחיינו בועז הוא נציגו בארץ, איציק ושרון ניסנוב להם 37.5 אחוזים גם כן וזאב גרינברג שבאמתחתו 25 אחוזים מהבעלות.

עד מתי הפועל תהיה בידיים של קבוצת ניסנוב?
"הפועל יכולה להיות עוד הרבה שנים בידיים שלנו, אבל גם מחר היא יכולה להיות בידיים חדשות. אם יבוא מישהו מאוד אמיד, שיכול להצעיד את אותה קדימה מבחינה כלכלית - מבטיח שאני ושרון ניתן לו את הקבוצה ולא נדרוש שקל, הצד שלנו לא יהווה בעיה. אבל אם מישהו ירצה לעשות סיבוב ופרסום על הגב של הפועל אנחנו לא ניתן לזה יד. כרגע אין התעניינות.

חדשות לבקרים צצות ביקורות על ריבוי הבעלים בחודורוב, גם אותן הדף ניסנוב. "כל ארבעת הבעלים נכנסו מאהבה וכולם אנשים מאוד חשובים, כולם עושים עבודת קודש. זאב הוא איש ניהול נהדר, לא היינו מנהלים את הפועל בלעדיו, בועז ומאיר עושים עבודת קודש. טובת המועדון היא מעל הכל אצל ארבעתנו. אנחנו מסדרים מאוד טוב, חלוקת העבודה בינינו מוגדרת וברורה וכולנו חברים".

לגבי מחירי המנויים הגבוהים סיפק הבעלים הסבר מעניין ואף הבטחה: "אנחנו מאמינים בקהל שיקנה מנויים וגם אם לא, חובת ההוכחה היא על הקבוצה. ברגע שהקבוצה תיראה טוב הקהל יבוא בהמוניו. הקהל שלנו מאוד תומך, הוא מספר אחת, הולך אחרי הקבוצה לכל מקום גם בליגה הלאומית. מחירי המנויים גבוהים בגלל שהעלויות של האבטחה והאצטדיון מאוד יקרות. אני מבטיח שמחירי המנויים יהיו נמוכים יותר ברגע שנחזור לבלומפילד. אנחנו מאוד מכבדים את הקהל, מראשון האוהדים ועד האחרון, אבל אם אשאל כל דבר את הקהל יהיו מאה דעות ואנחנו צריכים לקבל החלטות קשות. אנחנו ננהל את הפועל ת"א בצורה בריאה".

האחים ניסנוב ידועים בעין המקצועית שלהם כך, שגם על סוגיית מאמן הנבחרת יש לבעלים עמדה ברורה. "אני חושב שלא ראוי למנות את אלון חזן בכי צריך מישהו שאימם יותר בליגת העל. רוני לוי או ניר קלינגר ראויים יותר".