בן בסט חתם בב"ש, ישתכר 250 אלף יורו

הרכש החדש צפוי להשתתף באימון. סטו יקבל דקות מול טאלין

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.07.18 - 14:58
תחילת כתבה

הרכש החדש של הפועל ב"ש, עדן בן בסט, נחת הלילה (בין ראשון לשני) בישראל אחרי שעזב את מחנה האימונים בבלגיה של הפועל חיפה כדי להצטרף לאלופה. מאוחר יותר היום החלוץ חתם לשנתיים עם אופציה של שני הצדדים לצאת לסיים את ההתקשרות אחרי העונה השנייה. בן בסט, שישתכר כ-250 אלף יורו, צפוי להגיע לאימון.

במועדון החליטו שבעונה הראשונה לפרישתו של אליניב ברדה אף אחד לא ילבש את חולצה מספר 10, ולאור העובדה שטוני וואקמה עם המספר 9 ותומאס פקהארט 99, ביקש בן בסט וגם קיבל את חולצה מספר 27 שהייתה שייכת לאיתמר שבירו, שהושאל להפועל ראשון לציון. גורמים המעורבים במו"מ טענו כי המהלך נרקם אחרי שיחה בין אלונה ברקת לסוכנת ויקי ואקנין, שמקורבת לבן בסט, ונחשבת לאחת מחברותיה של בעלי ב"ש. ברגע שהחלוץ החדש הבין כי טיוטת ההסכם בינו לבין כץ שונתה על ידי בעלי הפועל חיפה, הוא נתן את האור הירוק למעבר לאלופה.

הצטרפותו של בן בסט גרמה לסגל של ב"ש להיות עוד יותר גדול, ולשחקנים מסוימים להיות עוד יותר ממומרים. אחד מהם הוא מוחמד גאדיר, שבמועדון לא יאפשרו לו לעזוב ללא תמורה. גם מעמדו של גיא מלמד יורד שכן הוא הופך להיות חלוץ רביעי אחרי בן שהר, בן בסט ותומאס פקהארט, אם כי לא ברור האם במועדון מעוניינים להיפרד מהחלוץ הצ'כי שלא יעזוב ללא פיצוי כספי מלא.

כמו כן, המצב מול גיא חיימוב ממשיך להיות עדין, כשעד היום אף גורם רשמי לא שוחח איתו אחרי שהובא לו מעל הראש שוער זר והוא הוזז הצידה. עדיין אין הסדר עם מיחאי קורהוט, שמתאמן בנפרד מחבריו במהלך המשחקונים והאימונים הטקטיים.

בן בסט הוא הרכש החמישי שמצטרף אחרי השוער היווני יאניס אנסטיס, חן עזרא, שמואל שיימן וז'וליין סטו. שני הזרים עשויים לשחק כבר בגומלין מול פלורה טאלין מחר כדי להכין אותם למפגשים מול דינמו זאגרב בשלב הבא. מרואן קבהא פצוע ולא צפוי להיות כשיר, כשג'ון אוגו או סטו יחליפו אותו בקישור.

בב"ש לא יעמדו בדרכו של טוני וואקמה, ויבהירו לו כי התנהלותו בתקשורת כנגד המועדון לא תביא לרגיעה ביחסים, אלא להיפך. הניגרי ממשיך לערוך אימונים בצד, אך ההערכה היא כי בשבוע הבא כבר יגביר את הקצב.

הרכב משוער: דודו גורש (יאניס אנסטיס); בן ביטון, שיר צדק, לואי טאהא, אורן ביטון; ג'ון אוגו (ז'וליין סטו), דן איינבינדר, חנן ממן, מאור מליקסון, חן עזרא; בן שהר.