הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"נאמנים להתחייבות הכנסת ה-VAR בפלייאוף"

יו"ר המנהלת, ארז כלפון. שופטי ליגת העל יחלו בהכשרה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.09.18 - 18:24

תגיות: ליגת העל

בצל ההחלטה של אופ"א להכניס את שופטי הווידאו (VAR) לליגת האלופות בעונה הבאה, היום (חמישי) הגיעו לארץ שתי מערכות אלקטרוניות שייבאה המנהלת. בכך מתחיל תהליך הכשרת שופטי ליגת העל לקראת שילוב ה-VAR במשחקי הפלייאוף העליון בעונה הנוכחית.

לפי המנהלת, שופט אנושי טועה טעות קריטית פעם בשלושה משחקים בממוצע, בעוד שופט הווידאו מקטין פי 6 את הטעויות הקריטיות לטעות אחת כל 19 משחקים (כ-13 טעויות בעונה במקום 80). בנוסף לכך, השימוש ב-VAR מקטין בכ-22% את הכרטיסים האדומים והצהובים.

יש לציין שה-VAR הוכנס כבר לליגה הספרדית, הגרמנית, האיטלקית, הבלגית והפורטוגלית וגם נעשה בו שימוש במונדיאל. כמו כן נעשה שימוש בשופטי עזר טלוויזיוניים בגביע הליגה באנגליה. בתוך כך, זימנה אופ"א את אוראל גרינפלד לקורס שופטי ה-VAR שלה, כדי שיוכל להיות חלק מסגל שופטי הווידאו במשחקים במסגרת אופ"א.

יו"ר המנהלת, ארז כלפון, אמר: "כפי שאמרתי בעבר, בכדורגל הצדק חייב להיעשות ולהראות. אנו נאמנים להתחייבות שלנו להפעיל את השופטים הטלוויזיונים כבר במהלך משחקי הפלייאוף. הליגה הישראלית משמשת מזה זמן ככר פעולה לחברות הייטק וסטארט-אפ ישראליות וכליגה טכנולוגית, היה חשוב לנו לשלב את שופטי העזר הטלוויזיוניים, אחרי ההצלחה הכבירה לה זכה הניסוי במונדיאל האחרון. אני מבקש להודות להתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים וכל הגורמים הרלוונטיים לתהליך, הפועלים עפ"י לוחות הזמנים שהכתבנו בישיבה הדירקטוריון בה קיבלנו את ההחלטה לשילובם של שופטי עזר טלוויזיוניים".

יו"ר איגוד השופטים, עוזי יצחקי, הוסיף: "המהפכה הטכנולוגית כבר כאן וזאת בשורה מצוינת עבור כל השותפים למשחק הכדורגל. איגוד השופטים משוכנע כי השימוש בטכנולוגיית ה-VAR יחזק עוד יותר את מעמד השופטים ועוזרי השופט. מי שהתמודדו עד כה בגאון עם ניהול מורכב של המשחק, יעשו זאת באופן עוד יותר מוצלח בסיוע הטכנולוגיה שהוכיחה את עצמה. מגבלות העין האנושית מוכרות וכל דבר שעשוי להוביל לשיפוט מדויק וצודק יותר, מבורך. האיגוד נערך לנושא כבר זמן לא מבוטל ואני משוכנע שיחד עם המנהלת, ההתאחדות וכמובן השופטים ועוזריהם נעמוד ביעד שהצבנו לעצמנו לשימוש מוקדם ככל האפשר בטכנולוגיה האמורה".