אחרי שבעה מחזורים: גיא לוזון פוטר מבית"ר ירושלים

בתום פגישה בין משה חוגג לאלי אוחנה, הוחלט על פרידה מהמאמן: "המצב של הקבוצה והתוצאות מתחילת העונה לא הותירו הרבה ברירות". לוזון יקבל את שכרו עד לסיום העונה

תומר לוי
תומר לוי  22.10.18 - 12:18
תחילת כתבה

בווידאו: גיא לוזון אחרי הודעת הפיטורים ^^

בית"ר ירושלים וגיא לוזון - הסוף. יממה אחרי ה-1:1 מול מ.ס אשדוד ורצף התוצאות הרעות מתחילת העונה, במועדון הוחלט לסיים את ההתקשרות עם המאמן שהגיע רק לפני כחמישה חודשים. בתום פגישה שנערכה הבוקר (שני) בין משה חוגג, אלי אוחנה ולוזון עצמו, החליט הבעלים על סיום דרכו של המאמן: "ההחלטה להיפרד אינה פשוטה כלל וכלל. גיא מאמן כדורגל מצוין ואדם מקסים, יש בינינו חיבור טוב ושיח בריא, אך המצב של הקבוצה והתוצאות מתחילת העונה לא הותירו לי הרבה ברירות ולעיתים אין מנוס מפעולות שאינן נעימות. אני מאחל לגיא בהצלחה ובטוח שדרכינו תצטלבנה בעתיד". דוד מרטן ומאמן הכושר שלומי ורדרו יעבירו את האימון הבוקר שייערך מחר.

במועדון יש אכזבה גדולה מאיך שהקבוצה נראית, למרות שהמשחק אתמול היה טוב באופן יחסי. "זה פשוט לא מספיק טוב ונראה כאילו הכל מקרי", אמר עוד קודם גורם במועדון, "אין שיטה ברורה. זה פשוט מייאש והניצחונות לא מגיעים".

בין המועמדים שהוזכרו עלו השמות של רוני לוי, שרון מימר, אלי כהן (השריף), אופיר חיים, עמיר תורג'מן ויובל נעים. לוזון, שיצא בליווי משטרה מהמגרש באשדוד, לא התכוון להתפטר כמובן ומבחינתו רצה להמשיך בתפקיד. אחד השחקנים הוסיף: "עבדנו כל המשחק ומאוד רצינו לנצח, השקענו המון והיה חסר לנו קצת מזל. מצד שני, אנחנו ממשיכים לקבל גולים של ילדים בכיתה ו', וככה קשה מאוד לנצח משחקים".

הטעות בסגירה בשער של אשדוד הייתה של אופיר קריאף, שגם לקח עליה אחריות במחצית, אבל מאחר ולא מדובר במגן ימני טבעי, בקבוצה לא מתכוונים להפיל עליו את התיק. בנוסף לאכזבה של ההנהלה מרמת המשחק ומחוסר ההישגיות, צריך לזכור שהקהל מפעיל לחץ כבד לפטר את לוזון. אתמול המחאה כבר הייתה גדולה יותר, כשכל הקהל במגרש קרא לפיטוריו של המאמן. נראה כי אם לוזון היה מבקש להתפטר, אף אחד בהנהלה לא היה עומד בדרכו, כולל משה חוגג.

הסיפור השני שמטריד את בית"ר הוא כמובן הנושא של ערן לוי, שהלך אתמול פעמיים לקהל שעודד אותו ללא הפסקה. בפעם השנייה לוייצא מיציע הכבוד, הלך לכיוון הקהל והודה לו.

הנתק בין לוזון ללוי מוחלט והרבה גורמים במועדון לא אהבו את הדברים שאמר המאמן נגד השחקן לתקשורת בסיום המשחק. נראה כי השניים לא יכולים להמשיך ביחד ובכל מקרה לוזון קיבל החלטה לא להחזיר את השחקן לסגל, עד שלא תהיה ירידה דרמטית במשקלו ובאחוזי השומן. כרגע מסתמן כי הסיכוי שלוי ימשיך במועדון ולוזון יפוטר, גבוה הרבה יותר. לאחר המשחק חוגג ואלי אוחנה נראו מדוכאים, למרות היכולת היחסית טובה של הקבוצה. משפת הגוף של השניים ניתן היה להבין כי הזעזוע ככל הנראה ייצא לדרך.